Přejít na obsah

Střešní nosič na kola


kaspar

Doporučené příspěvky

to je dobrá otázka, protože třeba na combi, chceš-li vézt na střeše kolo, potřebuješ vlastně 3 nosiče : 1. hágusy, 2. příčníky, 3. nosič kola. Suma sumárum se dvěma nosiči kol 11 000,- Kč. To je docela dost. A to počítám ty levnější nosiče. Ty hliníkový stojí ještě + 1 100,- Kč/ks. :(

Ale jde samozřejmě o to, jakej univerzální nosič máš na mysli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si adaptér do "T" drážky od Škodovky LBT009010 což je šroub který vsuneš du drážky v příčníku. Má hlavu ze čtvercového plechu, takže v drážce pěkně drží. Délku šroubu je 40mm. Sada obsahuje 4ks šroubů plus plastové matice. Cena 200 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Uvažuji o koupi střešního nosiče na kola, které se instalují na podélníky (Octavia II Combi). Prosím máte někdo zkušenosti s touto kombinací?

Patka Thule Rapid Railing 757

Aero tyče č. výrobku 861, 120 cm

Nosič kol Thule ProRide 591

Zajímalo by mě, jak sedí patky na podélnících, jestli je montáž a demontáž nosičů, příčných tyčí a patek jednoduchá apod.

Také řeším jeden z problémů, že patky a nosiče kol se prodávají i se zámky, ale když bych chtěl všechny zámky na jeden klíč, musím koupit další sadu 8 ks zámků za asi 1000 Kč a vyměnit je.

Děkuji za komentáře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuji o koupi střešního nosiče na kola, které se instalují na podélníky (Octavia II Combi). Prosím máte někdo zkušenosti s touto kombinací?

Patka Thule Rapid Railing 757

Aero tyče č. výrobku 861, 120 cm

Nosič kol Thule ProRide 591

Zajímalo by mě, jak sedí patky na podélnících, jestli je montáž a demontáž nosičů, příčných tyčí a patek jednoduchá apod.

Také řeším jeden z problémů, že patky a nosiče kol se prodávají i se zámky, ale když bych chtěl všechny zámky na jeden klíč, musím koupit další sadu 8 ks zámků za asi 1000 Kč a vyměnit je.

Děkuji za komentáře.

Stešní nosič používám na O II C v kombinaci patky Rapid Railing 755,tyče 761 a nosič ProRide 591 už třetí rok a jsem moc spokojený.Patky sedí bezvadně.Jednoduchá montáž-demontáž,snadné nandavání i sundavání kol,žádné odírání rámů a při sestavě PZPZ se na střechu vejdou čtyři kola,jak velká,tak dětská,pevně upevněná.Nemusím mít strach,že mi někde při cestě kola odpochodujou,otlučou auto a ještě někoho přizabijou.Nebo že mi při brždění předběhnou a ještě je přejedu,jak už se to jednomu mému známému stalo s plechovým nosičem a rychle běžel ProRajdy koupit.Zámky jsem nechal původní,jen jsem z nich odbrousil čísla,aby si je nějaký chytrák neopsal,nedošel koupit a v noci nesundal.Ať to mají trochu ztížený.Při pořizování sady zámků na jeden klíč,bych rovnou o ni prodejce požádal při nákupu(cenový nárůst nebude tak velký)a i o zámky bez označení.Měl by vyjít vstříc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravim,

chci se zeptat, jak je to u nove Octavie s moznosti nainstalovani nosice kol Thule na strechu.

Dostanu v praci Octavii II a s ohledem na to, ze jsem na strese ve Skodovce nevidel zadne moznosti pro namontovani nosice (otvory pro namontovani), tak nevim.

Mate nekdo zkusenosti s tim jak to resit?

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Je to ten samej nosič (pokud teda mluvíme o tom, co je v origoš Škoda příslušenství). Má stejný katalogový číslo LAS610001B.

edit: obrázek uchycení... příčný nosič leží na takovejch gumovejch špalících, který jsou tvarovaný, aby zapadly do toho žlábku na střeše a ze stran se pak (po otevření dveří) dotáhne šrouby. Ty šrouby jsou pak skrytý pod okrajem dveří. Docela dobrý řešení, akorát to trochu dost mačká na tu těsnící gumu na dveřích a kdybys ten nosič na střeše nechal dlouho, asi by to mohlo způsobit trvalou deformaci těsnění a zatékání vody při dešti. Ale na občasný převážení věcí na střeše se tomu nedá nic vytknout.

V tomhle jsou lepší lyžiny, jako maj z výroby kombíky.

Nosič na obrázku není od Škody, je to Format VARIANT OCTAVIA II (ČR) .

http://www.format-bystrice.cz/

9952671_2c91566f12_b.jpg

Editováno: , autor: impact
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...

Sam mam ty obycejnejsi cerne od Thule a rozhodne doporucuji. Tyhle ma muj sef a je spokojeny. Pricniky mam taky Thule hlinik placaty profil ve tvaru kridla letadla ted nevim jak se jmenuji. Staly asi vice ale je to spica. Tyce mi zustanou uz na vzdy a koupim jen adaptery v pripade koupe jineho nebo novejsiho auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...