Přejít na obsah

napinacia kladka


ERIKB

Doporučené příspěvky

Zdar hoši mam octaviu 1,9 tdi.... a napinacia kladka čo je na klinovy (dražkovy) remen,mi vybruje a skače tak asi pol centimetra hore a dole a potom sa veľmi zohreje ten tlmič narazov až je horuci....podotykam že som menil aj remen a aj ten tlmič narazov a nezmenilo sa to ....stale to iste...poradi mi niekto!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale na tej remenici alternatoru neni nič vidieť žeby bola zla,alebo žeby sňou neako hadzalo.....

žeby to bolo tou remenicou?

a ako si ju menil môžeš mi to popisať....treba dať dole alternator alebo sa to da urobiť na aute....a ako si zabezbečil alternator aby si pri povolovani remenice nepretočil alternator....čim si ho držal? a je to klasicky pravy zavit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše lukash musí zabírat jen v jednom směru, na povolení tý řemenice potřebuješ takovej spec přípravek s venkovním tisícihranem a na podržení hřídele alternátoru je buď TX50 (Valeo) nebo jemná hvězda nevim teď z hlavy přesný označení (Bosch) řemenice má pravej závit.

Na Touranu jsem to dělal přímo na autě, jeden dovez kamarád z Octávie vymontovanej a Fabii jsem dělal taky na autě.

Editováno: , autor: Fantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá volnobežka na remenici ma asi taky vyznam,že ked vypneš motor tak zastane s fleku a rotor alternatora ma svoju váhu a zotrvačnosťou sa ešte dotáča ked to maš zadrete tak ti to može odtrhuť kotvu na altiku a škoda je dosť vysoká a zbytočná ta remenica stoji asi 2300sk a altik ďaaaaaleko viac tak asi tolko.Ked sa to doje.. tak to radšej vymen ja som to menil už 2x po asi 70.000km.Looft

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja presne neviem ktore motory to maju ale 81kw tdi to určite má každá aj vw golf a bora s motorom 1.9 tdi 81kw či to ma aj pumpa to neviem a ani benziny netušim. Ćasto to je chyba až priliš často sa to opakuje že by to ty nacisti nedomysleli??????Ved je to super motor,,najmodernejši s najnižšou spotrebou a tak,,alebo nie???Neviem o inom aute o ktorom by majitel len tušil ,,že ma nejaku volnobežku,, na alternatore asi preto ,že nema super motor.Ja mam oktavku od roku 2007 a musel som to menit už 2x. Na octavku som sa tešil ale spotreba je pravda len na počitači rozdiel je asi liter na 100km a o prekažkach na ceste čo sa tyka obrubnikov najazdov tak to je uplne na p.ču.Nižši podvozok ma asi len F1.Takže až take super auto to nieje ale cenu si drži stale vysoko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Občerstvím toto téma, dnes jsem našel chvíli času a vyměnil společně s otcem řemenici na altíku. Poznatky z montáže jsou takové, že bylo potřeba ještě většího násilí než velkého. Měnil jsem společně s napínákem drážkovaného řemene. Všechny rušivé zvuky jako drnčení při rozjezdu, v určitém pásmu otáček, vrnění serva při plném rejdu, škvrkání při studeném motoru a velkém odběru z alternátoru, jsou pryč! :) Každému kdo pociťuje tyto problémy bych doporučil zkontrolovat řemenici a napínák. V případě špatné řemenice dříve nebo později udělá pápálálá i napínák.

Najeto cca 180t +

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lukashi, takže jsi měnil řemenici alternátoru a "napínací prvek s tlumičem vibrací"? Za kolik se dají orientačně tyto díly sehnat?

Bohužel teď nemám přístup k ETCE, tak se nemůžu podívat na obrázek - našel jsem na skoda-dily toto:

038.903.315 C

Škoda Octavia

Německá prvovýroba ELEMENT NAPIN.S TLUMIC

1,9/ 66kw od 033908, 1,9/81kw 2-5 dní

1.565 Kč

022.903.119 C

Škoda Octavia

Německá prvovýroba REMENICE ALTERNAT.OZUB

octavia/fabia 1,9 2-5 dní

1.029 Kč

To je ono? (hledal jsem to pro své AHF 81kW MR00).

Díky

Editováno: , autor: capo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, měnil jsem oboje. Kupoval jsem na škoda-dily.cz, řemenice má číslo jak jsi psal a cena odpovídá. Nápínák mám poněkud jiný (PDčko) a ten stál nějakých 500,- +-

Zkusil bych určitě jestli řemenice funguje tak jak má, za to nic nedáš. Jinak v mém případě ikdyž řemenice fungovala, tak napínák lítal jako splašenej, holt únava materiálu. Po výměně se ani nehne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak tedy spolehlivě poznám, zda řemenice funguje jak má? Jen zkusím, zda na jednu stranu jde a na druhou se protáčí? Je k tomu třeba sundat řemen?

U napínáku se stačí koukout, zda se při běhu na volnoběh hýbe?

Potřebuji odpověď pro blbce :)

Editováno: , autor: capo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikládám návod na rozpoznání vadné řemenice altíku, který mi poradil Vaša:

pozvi kamarádku - nastartuj motor - otevři kapotu - posad kamarádku do auta a sleduj vnitřní část altíku - vyzvi kamarádku at zdechne motor -- vnitřní část by měla dobehnout - pokud se zastaví okamžitě je to KO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny.

Mám stejný problém,který se zde probírá.Mám Oct.I 2003 1.9 TDI 96KW najeto cca 125 000Km.

Z motoru se od napínací kladky ozývají hrozné zvuky.Napínací kladka je vyměněná před cca 3000 km a je to tady znovu.Myslíte,že bude potřeba opět vyměnit napínací kladku spolu s volnoběžkou alternátoru,nebo bude stačit jen volnoběžka?

Prosím poraďte někdo od jakého výrobce zakoupit díly popř.kat. čísla.

Děkuju soptik1c

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnil bych každopádně řemenici. Jestli i potom bude kladka vibrovat, tak bude potřeba vyměnit i tu. Čísla tu jsou uvedeny v některém jiném tématu, cena 1000,- řemenice (INA) 500,- napínák (LITENS) -> www.skoda-dily.cz

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Chalani neviete mi poradit? mam 1,9 sdi fabiu a za posledne 2 tyzdne mi 2x ustrihlo skrutku na napinacej kladke drazkoveho remena...mam tam teraz novu kladku ale mierne vibruje...mam tiez zlu volnobezku na alternarore ? ked som pozeral nahradne diely tak na 1,9 sdi volnobezka nie je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...