Přejít na obsah

Šumění větru ve dveřích


mils

Doporučené příspěvky

Ahoj, na mé OII se při jízdě nad cca 120km/h začíná oběvovat takovy šum či aerodynamický hluk vzduchu nebo jak to nazvat :) v PP dveřích. Přijde mi, že to slyším někde v přední části okna. Koukal jsem tu na foru a nic podobného jsem tu nenašel. Máte někdo podobný problém ? Ono chvilku se to dá vydržet, ale po třech hodinách jízdy po dálnici :feve: nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ta vnitřní určitě ne, ale ta vnější je možna někde tak v urovni vrchního pantu trochu vpadlá dovnitř. No není to žádnej aerodynamickej třesk ale takovej svistot, kterej je při vypnuté muzice znatelně slyšet.

Editováno: , autor: mils
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deje se mi to stejne, ale tesneni jsem nikde poskozeny nenasel. Prijde mi to ale spis u LP dveri. Do 120 nic a pres 120 jak kdyby nebylo dotazene okynko. Na foru jsem vycetl ze podobny hluk dela trojuhelnik zadniho okna, ale ze s tim pry maji problem starsi modelovy roky ja to mam z letosni vyroby. Jinak vcera jsem jel novou Audi A4 a svisti od rychlosti 120 a vys stejne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslis, ze i kdyz je to slyset zepredu ze to je tim okynkem vzadu? Vpredu neni citit ofukovani vzduchem, ikdyz jsem za jizdy zkousel ohmatavat cele okno. Mam zkusit teda zevnitr oblepit izolackou a melo by to prestat? A pokud prestane tak vzhuru do servisu? Prekvapuje me, ze to dela i ta audina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaa , tak teď teprve vidím, že jsem se upsal. Chtěl jsem napsat, že to slyším z LP dveří :) hups. JJ dveře u řidiče mi to dělaj. Dnes jsem o tom mluvil s člověkem co jezdí Superbem a prý i tam má podobný problem. On tvrdí, že to určitě bude tou vnější gumou. No mám to ještě v záruce, je to rok 07, tak až se přimotám do firemního servisu, tak to tam na ně prubnu, schválně jak se k tomu postaví. Jo, ono to už je slyšet i při 80-tce ale hodně neznatelně, teprve pak to nabírá na intenzitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

............ to male troju.okno,treba vybrat nanovo dat tmel a hotovo,ale asi to neni robota na 10 min.mne to robili asi 1 hod.+3 hod musi schnut tmel

nemusis nic vytahovat (ale muzes pokud se ti chce ztracet cas). Staci tu gumu zevnitr nadzvednout namacnout silikon. tmel a mas klid. Pro rychlejsi cas opravy je dobre kdyz ti nekdo tu gumu pridrzi a ty z pistole jen ten tmel naneses. Prace i se zacistenim jednoho okynka max. 10 mn. Delalo to tady hodne kluku a myslim ze jen malo z nich vytahovalo cele okno ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aaale ta audina je hlupost,robi to na octavkach to male troju.okno,treba vybrat nanovo dat tmel a hotovo,ale asi to neni robota na 10 min.mne to robili asi 1 hod.+3 hod musi schnut tmel

Bohuzel to u te audiny neni hloupost. Jo rozdil v cene mezi autama milion a problem stejnej. Koupit to za ty prasule tak asi zblaznim.

Jinak pokud svisti zadni okynko, nechapu jak by to mohlo hucet v prednich dverich.

Kdyz stejne svisti A4, Sup i Octa, nezda se mi ze by byly vsude blbe nasazovany zadni okynka. Spis bych rekl ze chyba bude nekde v konstrukci toho tesneni prednich dveri nebo tak neco. Jak se mi vrati Octa, budu muset taky prubnout servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to jde zepředu tak to bude to co se tady řeší už hoodně dlouho, ale řešení zatím není. Je to podel všeho aerodynamický šum, dal bych ruku do ohně že v tom mají prsty zpětná zrcátka. Výrazný hluk zezadu dělalo to nedotěsněné okénko vzadu, jinak zepředu to dělá na všech O2, u některé méně některé více, někdo to třeba neslyší nebo mu to neva. Ale i přesto je O2 skvělé autíčko, já už mám druhou a nemůžu si stěžovat. Každé auto má nějaké mouchy ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadlo zkusit ucpat na pokus ten přepouštěcí otvor pro ofuk bočního skla. Jak jde z boku přístrojovky. Jestli to náhodou nebude nějak souviset. Je to pokus jednoduchej, jen tam přibouchnu mikroteňák, no tak uvidíme. Asi sice budu pionýr slepejch uliček , ale uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadlo zkusit ucpat na pokus ten přepouštěcí otvor pro ofuk bočního skla. Jak jde z boku přístrojovky. Jestli to náhodou nebude nějak souviset. Je to pokus jednoduchej, jen tam přibouchnu mikroteňák, no tak uvidíme. Asi sice budu pionýr slepejch uliček , ale uvidíme.

Ahoj,

já to řešil u mý nový octy taky. Mě to u LP dveří dost značně šumí už od 80km/h. Byl jsem s tím v servisu (v záruce) a přijímací technik mi řekl, že to dělá špatně spasované sklo, a objednal mě. Když jsem tam pak přijel, byl tam jinej "mistr" a znovu se s tím chtěl projet a prohlásil, že je to v normě, že takhle šustí všechny....:-( Zjevně se jim do toho nechtělo, protože musej odnýtovat plech ve dveřích atd. Tak jsem jel jinam a tam mi alespoň přitáhly dveře v zámku. Měli aspoň snahu. šumí to dál, akorád zabouchávám dveře nadvakrát... :-(

Od tý doby už jsem neměl sílu... a pouštím radio :-)

Jinak tehdy jsem to tady taky hledal a psalo se tu taky o přetěsnění zrcátek ve dveřích. Víc věřím tomu sklu, že je tam malinko nakřivo a malinko podfukuje v rámečku dveří. Ono mě to taky pořád mimoděk ponoukalo dotahovat okýnka.

Ale že mi to šumí víc, než normálně mám potvrzeno. Jel jsem ve služebním Scoutu a tam bylo ticho i ve 140kmh.

Jameson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

ja mam tez sumeni ve prednich dverich u ridice - octavia I - a to take kolem te 90 a vice - takove svisteni. Pred tim jsem opravoval stahovacku , takze je mozne ze jsem to naklopil a nahore to nedovira vodorovne. Hned se nato mrknu a nebo udelam jinou vec - zkusebne natahnu hadru na vrch okna a zatahnu okno nahoru, snad se to utesni a pokud prestane seveleni pri zkusebni jizde tak mam vyhrano - jinak jsem zkousel pretesnit zrcatko, dvere vypodlozil - mirne spadnute, pritahl dvere k tesneni, igelit ve dverich dukladne prilepil, ale tohle me nenapadlo :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

No kdyz jedu za deste v octe2 tak mi na levou nohu obcas kape voda ze dveri. Pokud fouka prudky vitr a auto stoji na parkovisti v blbym smeru tak u spolujezdce je po desti asi tak 1cm vody (nastesti to je max jednou za rok). Od doby co mi ji vykradli a v ORIGO SERVISU menili okenka tak mi pravy zadni trojuhelnik ve dverich od 80tky piska jak svine ... ale jinak super auto :feve:

Editováno: , autor: Breeoom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té vodě..možná to nesouvisí s těsněním dveří-zkus se podívat, jestli ta voda neteče z pod tapeců. Může se stát, že odejde těsnění mezi plechem dveří a plechem stahovače pod tapecem, který je ke dveřím nýtován. Mně to těsnění už taky na spodní hraně odešlo a pak při silném dešti teče do auta voda, která normálně jde po okně do dveří a měla by zase spodem vytéct. protože ale nesedí to těsnění, tak teče dovnitř do auta. Hlavně bacha na koberce a filc pod ním, aby nebyl nasáklý vodou. Je to dobrá "půda" pro korozi. Já to chytil naštěstí včas..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je "skvělé" s tím zatékáním, to si snad děláš srandu. Doufal jsem, že už se poučili z fabie a oni nic, to mi do OII taky za pár let poteče?! :angry:

Doufám, že se jedná o ojedinělou závadu, že se to nestane každé OII.

Jinak to šumění větru pozoruji také, tipuji to na zrcátko. Dělá to i na fábii.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...