Přejít na obsah

Zimní přezouvání 2008


Romariooo

Doporučené příspěvky

Myslím si, že ani těch 19° ničemu neublíží, pokud už máme zimní.. Pokud těžce nebrzdíš, tak se to snad moc neprojeví.. Navíc slunko nesvítívá furt a na stejné místo, takže se ta vozovka nezahřeje natolik, jako vzduch..

Ale taky nemám nic, proti podobnému počasí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zimáky povinné od listopadu do března a je to jasné všem a žádné debaty o teplotě a podobných nesmyslech. Ty hloupé keci o chudších občanech mě fakt prudí

zajímal by mě nějakej pádnej argument, proč bych měl mít přezuto když budou teploty za kterých se pohybuju v autě nad těch cca 8°C(dle tebe debata o nesmyslu).

a keci o chudších občanech? o tom tady někdo psal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám :), samozřejmě vim o tom zákoně i tý značce, jen když tu nadhodil, že debata o teplotách a podobných nesmyslech je zbytečná, tak mě zajímá proč. to jako když se páni ve sněmovně usnesou, že budem jezdit na zimákách i v létě, tak bude taky jakákoliv debata nesmyslná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímal by mě nějakej pádnej argument, proč bych měl mít přezuto když budou teploty za kterých se pohybuju v autě nad těch cca 8°C(dle tebe debata o nesmyslu).

a keci o chudších občanech? o tom tady někdo psal?

Proč by měl platit zákon? - protože se na zodpovědnost a nějaký ten ohled na druhé u všech lidí nedá spolehnout. Od kdy do kdy by měl platit záleží na vývoji počasí - klima se mění a když se zjistí, že do poloviny listopadu je dlouhodobě teplo, ať klidně platí třeba od 20.11. (já pamatuji, když v listopadu byla už pěkná kosa a někdy i sníh. Proti tomu je teď o dost tepleji.)

S tou teplotou je to dost složité rozhodnutí - třeba jakou teplotu máš na mysli? Okamžitou teplotu v době jízdy, průměrnou teplotu v místě bydliště nebo cíle cesty nebo průměrnou teplotu v republice?? Ty píšeš že se pohybuješ autem když je teplota vyšší, ale u všech tomu tak není. Dost lidí jezdí brzy ráno do práce a určitě nejsou na silnici sami. Pochybuji o tom, že někdo, kdo jezdí většinou jen odpoledne kdy je teplo a náhodou by potřeboval vyjet brzy ráno, kdy je teplota např. pod těch 8 stupňů, tak ještě než by vyjel, přezul by gumy. Jak řešit situaci kdy jedu na víkend přes celou republiku? U nás je teplo, na Vysočině zima a v Brně ani pořádně nevím.. Jak bude za dva dny?

Já to beru z toho praktického hlediska, nejlepší jsou jednoduchá a jasná pravidla. Jak se do toho začnou motat nějaké podmínky a "když" věc se zkomplikuje.

Nevím, jestli tady někdo psal o chudých občanech, ale já to četl jako argument některých poslanců a štve mě to, protože se hledá proč to nejde, místo toho jak by to šlo. A nejen to, dost se ním setkávám v okolí, když na tuhle debatu dojde, tak jsem to zmínil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Murphy: beru čistě svuj případ. pokud budu jezdit na chalupu přes celou republiku, tak jasně už zimní gumy mám, ale já zatim v tuhle chvíli ještě přezouvat nebudu, zvlášť, když to ti naši hlavouni postavili tak jak postavili. když už zimní gumy, tak plošně, jako je to mám pocit v Rakousku, ale ne takhle, že na některých úsekách a někde ještě po splnění nějakýho teplotního limitu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás se nikdy nic pořádného nevymyslí. Většina zákonů jsou zmetky nad zmetky. Nějaka značka? Na co, jen pro to, aby někdo jezdil jinudy a ušetřil za zimní gumy? Ale i tam, kde není značka jsou kritické úseky a může díky letním pneu někoho sestřelit. To je jako by se řeklo, každy může mít zbraň pro svou ochranu, ale střílet s ní může jen od 20 hod. do 05 hod. ráno, kdy je vyšší možnost, že se někdo bude muset bránít. Co mě vadí je, že třeba v Rakousku to jde vyhlasit celoplošně a nikdo neremcá. Nehledě na to, že značky nejsou, a než je někam fouknou tak hledají všechny možné alternativy kama by se pak dalo jet. Ceny zimních pneu už dneska nejsou tak vysoké, aby si každy nemohl koupit alespoň ty blbé protektory. A výmluvy, že u nás sníh není neberu v potaz. Ano, u nás zrovna sníh taky není, ale počasí je nevyzpytatelné a ze dne na den může napadnout pěkná nadílka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Murphy: beru čistě svuj případ. pokud budu jezdit na chalupu přes celou republiku, tak jasně už zimní gumy mám, ale já zatim v tuhle chvíli ještě přezouvat nebudu, zvlášť, když to ti naši hlavouni postavili tak jak postavili. když už zimní gumy, tak plošně, jako je to mám pocit v Rakousku, ale ne takhle, že na některých úsekách a někde ještě po splnění nějakýho teplotního limitu...

samo, že to hlídat na D1 nebude nikdo, je to jen malá domů pojišťovnám, až se tam zase stane hrom.DN a bude pod limit na dodatkové tabulce, tuším 5°C, tak zkrátí plnění nebo ti nezaplatí nic. Já si myslím, že každé auto "v příkopu" v zimě s letníma má mít prostě smůlu, pokuta jako hrom, plnění pojišťovny 0,- a pak by si lidé co takhle riskují asi rozmysleli zda přezouvat či ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stím Rakouskem to není moc dobrý příklad. Vezměte si jaký tam mají terén, životní úroveň atd.

Jinak bych dal povinnost jezdit na zimních plošně. Pak by ale zas byla debata od kdy do kdy.

Nikdy tady nebude ideální zákon aby vyhovoval všem.

Nehoda kvůli letním pneu v zimě? = automaticky nic od pojišťovny - pak by nad zimními pneu spousta lidí nepřemýšlela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stím Rakouskem to není moc dobrý příklad. Vezměte si jaký tam mají terén, ...

no ale jiný příklad ve státech okolo nás-resp. státech s podobným podnebím ve střední Evropě nenajdeš, tak co měl uvést?

Ale jinak bez debat léto-letní, zima-zimní a kdo jezdí málo ať zapřemýšlí nad celoročníma, nedávno byly v AutoTipu testy a dopadly perfektně. V zimě se někde zakecáš a vracíš se domů za zcela jiných podmínek než si na výlet vyrážel, že jo. Proč se pak platí takové částky za pojistky? - právě díky těm nezodpovědným, jim se mnohdy zacaluje vše a ty protože máš třeba auto nad 5let, tak ti sráží za amortizaci apod. a jemu co to zavinil tak to zaplatí v plné výši (není to sice můj případ ale se.. mě to), sakra nechal jsem se unést to je na jiné téma.

Editováno: , autor: Rass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě nepřijde, že by mělo většina Rakouska diametrálně odlišnej terén a klimatický podmínky od nás. ano, maji Alpy, ale když vyjedu za hranice směr Freistadt, Linz, Graz tak to je hodně podobný nám. největší rozdíl mězi jima a náma vidim v extrému- když je hodně sněhu i na silnici, tak u nás je to hrůza, ale člověk vyjede za hranice a silničáři mají svou práci odvedenou naprosto excelentně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas tech znacek "Zimni vybava" je jak na*ranych a stejne zatim furt jezdim na letnich, bo posledni tyden tu je abnormalne teplo a zatim ani nehlasi nejake extra ochlazeni, i kdyze asi pred 14 dny nam tu uz napadlo 10 cm snehu, ale do druheho dne byl fuč... Takze prezuju az to bude potreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Murphy: beru čistě svuj případ. pokud budu jezdit na chalupu přes celou republiku, tak jasně už zimní gumy mám, ale já zatim v tuhle chvíli ještě přezouvat nebudu, zvlášť, když to ti naši hlavouni postavili tak jak postavili. když už zimní gumy, tak plošně, jako je to mám pocit v Rakousku, ale ne takhle, že na některých úsekách a někde ještě po splnění nějakýho teplotního limitu...

Já to tak pochopil, že gumy máš, jen ještě čekáš až bude větší zima. S tím problém nemám a chápu to. Když přijde na věc, nemáš za půl hodiny až hoďku co řešit. Já to myslel obecně na ty lidi, kteří se zimákům brání nebo hledají důvody proč je povinně nezavádět. Já osobně už přezuto mám, máme malé děcko a musím být ready vyjet kdykoli, zima nezima, jinak bych asi také ještě s přezouváním počkal.

To že vymysleli kočkopsa je tady asi všem jasné. Souhlasím s tím co jsi napsal, zimní gumy všichni, přesně stanoveno od - do bez žádných dalších omezení a podmínek. Pak už jen nalézt optimální termín "od - do", abychom nemuseli řešit taková dilemata jako řešíš Ty a asi bych je za jiných okolností řešil i já. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pochopil jsi správně, pneu mám připravený v pohotovosti, nejsem magor, jen prostě pro mě ještě nepřišel ten správnej čas. ono tohle není jednoduchý uzákonit. měla by se tam dát nějaká časová proměnná, aby se nemohlo stát, že napadne sníh už 28.října, meteorologové to budou vědět dopředu, ale zimáky budou uzákoněný až od 10.listopadu. jenže to asi nijak bohužel zařídit nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zákon nezákon, nějak to řešit museli :) jak jsem už psal ten kdo má havaríjku musí mít přezuto od 1.11. do 31.3. jinak smolik a vítr v peněžence.

Věřím, že ve městech je letošní podzim trošku letní, ale malinko tu přiblížím situaci. Žil jsem delší dobu v Deštném v Orl.h. v době kdy ABS, ESP v kombinaci s buchví čím, byla ta nejmodernější technika, kterou používali všichni výrobci snad jen na zemědělských strojích - tedy doba trabantů, 100, 120, žigulů. Nikdo neřešil zimní obutí a všude se vyjelo na OR6 nebo OR36, a když ne tak byl všude nějaký ten traktor, JSB nebo rolba. Byla jiná doba, všichni se znali a všichni si bezištně pomohli bylo li toho třeba, žigul dostal na zimu jako povinnou výbavu jen pytel s cementem nebo s pískem. Teď je však o pár let a aut na vozovkách více a každý spěchá, nejde čekat někde 2h než pojede další auto, za 2h tam bude kolona která se bude rozjíždět několik hodin.

Dopravní značky č. C15a - č.C 15b pro použití zimní pneu, za kterou je považována pneu na jejiž bočnici je vyraženo označené M+S nebo M.S nebo M/S či terénní pneumatiky a musí mít pro vozidla do 3500kg včetně 4mm na všech kolech a nad 3500kg 6mm na všech hnacích kolech.

Těžko odhadnout, kdy přezout do HK to mám 45Km do Orlických hor 20Km, teplota u nás v RK cca stejná jako v HK, úterý 28.10. cesta do Brna kolem 7 hodiny 1,5 stupně pěkná námraza na skle, přes poledne 19 stupňů, ale i tak to na zimáky už je! Stejně je neušetříte jsou jen na 4 roky, pak jsou možná horší než letní. A jakej koliv zimák je lepší než letňák! Tak přezouvat!!! lol

Editováno: , autor: Oc Co II 1.9 TDI PD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm zimákům.......pamatuju dobu(před cca 15lety) kdy zimáky mít na autě prostě neexistovalo.....to se jezdilo celoročně na stejných gumách a to že v tí době byli zimy pořádný oproti tomu jaký jsou dneska,to začátkem listopadu to napadlo a slezlo to začátkem dubna......a nikdy jsem žádný velký problémy neměl natož bouračku....člověk si prostě musel dát většího majzla......a to bych teda řekl že se dle mě bouralo daleko míň než dnes...

Jasně dnes je jiná doba a taky samozřejmě přezouvám max.koncem řijna...auta mi jezděj několikrát týdně Rakousko apod.,tak tam je to nutnost,ale tady u nás bych to nějak nehrotil.....obvzláště po posledních 2-3 zimách...

Takovej příklad......na firmě kde zajištuju dopravu pracuje spousta cizinců...mimo jiné např.Holanďani,Angláni atd. a překvapilo mě když sem tak před rokem a něco přišel dělat Holanďan(evropskej prezindent továren) a přivezl si sem svojí A6-Allroad a při první zimě tu na všechny čuměl jak magor proč přezouváme auta na zimní..to on z Holandska vůbec neznal a to že zas z vlastní zkušenosti vim že tam taky dokáže napadnout pořádně sněhu,takže zimu tam maj asi jako u nás....on to vůbec neřešil...jezdil dál na těch gumách na jakých to měl v Holandsku.......a že zrovna pro něj z jeho gigant.přijmem by byli zimáky asi jako pro mě koupil rohlíky,takže o nějaký prachy mu vůbec nešlo....on to prostě nikdy nedělal,tak nad tim mávnul rukou.....

Další příklad Angličana byl do puntíku to samé....ten to taky z anglie vůbec neznal.....to mi potvrdil i jeden Čecháček kterej šel odsud pracovat zas do anglie.... ten si tam vzal svýho Passata-combi a když ho tam před první zimou která ho tam čekala postavil na zimní kola,tak si jeho spolupracovníci ťukali na čelo jestli je normální a nechápali proč to dělá......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona taková OR 36 byla spíše univerzální, s dnešní letní se to nedá srovávat. Možná jsem výjimka, ale už 30 let jezdím v zimě na zimákách, začínal jsem s OR 7. Fakt je ten, že tenkrát než nějaké přemýšlení o bezpečnosti jsem měl dobrý pocit, že já vyjedu a ostatní ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych zas až tak netvrdil....v tí době už jsem měl VW-Vento a jezdil jsem ještě v tí době daleko víc než ted...dnes najedu sotva 100.000km a v tí době nebyl problém 140.000km a když jsem přijel ke gumaři,tak mi řekl že funglový pneu nemá,tak tam šli protektory........

Podle mě zimáky dávaj taky spoustu řidičům falešnej pocit bezpečí......ano,když člověk jede lidsky,tak svůj účel samozřejmě maj,ale setkávám se na silnici z borcema(a že jich neni málo) co mi připadaj že si řekly....TAK A MÁM ZIMÁKY,MUŽU JEZDIT JAKO PRASE A NEMUŽE SE MI NIC STÁT!!!!...protože co je sem tam v zimě k vidění za borce to je neuvěřitelný a takovýmu bych ty papíry okamžitě vzal a dal bych mu tak papíry na hlavu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...