Přejít na obsah

Čím umývať auto


xman

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Standard:

- oplach studenou vodou

- sampon s voskom Turtle ZIP WAX ale v teplej az horucej vode, potom to krasne dlho na karoserii vydrzi - napr. http://www.eurocistenie.sk/zip-wax-sampon-s-voskom-500ml-turtle-wax-p-47.html

- oplach studenou vodou

- raz za rok, po zime vacsinou Tempo pasta na starsie laky nakolko mam 11 rocne auto

- a ako vosk Turtle WAX Metallic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Používám téměř jenom autokosmetiku od Škody a mám s ní nejlepší zkušenosti - poměr cena/kvalita je výborný. Vyzkoušel jsem toho už mraky, většina se mi ještě válí doma a už to nehodlám nikdy použít, protože buď se s tím špatně pracuje, nebo to nic nevydrží, zůstala mi jen kosmetika od škodovky, kterou pravidelně aktualizuji. :) Třeba čistič disků - je to opravdu gel, takže se nanese a zůstane působit, ne jako plno jiných vodiček, které hned stečou a musí se pak brát ještě houbičkou. Nebo přípravek na metalízu - dá se krásně rozleštit a vydrží opravdu dlouho (důležité je mýt šamponem jen před voskováním, jinak ne). Emulze na plasty je také super, neleskne se, dobře se nanáší a není to sprej, který je pak všude...

Samozřejmě existují značky pro fajnšmekry, jeden čas jsem byl také "detailista" (detailing.cz), můžeš si tedy koupit věci (asi špičkové) Autoglym atd., já i přesto zůstal u kosmetiky od škodovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budeš brát něco z OB autodily (www.obautodily.cz), tak tam mají kompletní sortiment kosmetiky Škoda - cenově to moc výhodněji nevyjde (členové SH tam mají slevu, pak už jo), ale mají kompletní sortiment, což v servisech nemívají a nemusíš nikam jezdit. Já už tam beru i směs do ostřikovačů Škoda - zimní je výborná, už se těším na letní. :)

Tu Škoda kosmetiku už tu někdo na mé doporučení zkoušel a vypadal z toho nadšeně, snad budeš taky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, cena je jen tak o pět korun rozdílná, když člověk využije členskou slevu tak ještě o nějakou kačku víc, ale objednávám tam celkem často, tak to k tomu přihodím a nemusím se trefovat do otevírací doby Škoda servisu u nás ve "městě", který zavírá asi tak v pět. :)

Jde o ty věci a ne o to, kde se koupí! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Přípravky od Škody jsou super, pokud to porovnám s tím, co jsem zatím zkoušel, různé Sonaxy a TurtleWaxy, ale Riwax a DODO Juice je zase trochu jiná úroveň. :) Pokud používáš tuhle kosmetiku, tak toho moc lepšího už asi nenajdeš. Možná poznáš jediný rozdíl a to ten, že DODO je přírodní, musí se častěji opakovat, od ŠA to bude syntetika a vydrží déle, ale ten výsledek asi nebude takový, na jaký jsi zvyklý, tedy pokud děláš klasický postup - mytí, clay, leštění, voskování.

Je to jako s aktualizací SW - pokud jsi spokojený a vše funguje, tak neaktualizuj. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já Scoutíka ještě nevoskoval co ho mám (cca 2 měsíce) není teďka vůbec čas... Tak DODO je myslím skoro top na trhu ale Riwaxem jsem začínal protože jakožto student to bylo cenově výhodnější a musím říct že je taky kvalitní :) zatím pouze myju a i tak lak vypadá suprově ale na zimu bych spíš doporučoval syntetický vosk než přírodní který solí a podobnýma stačkama trpí a smývá se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dneska sem myl auto a na celych patych dverich samy maly cerny tecky jakoby od asfaltu a par rezavych tecek na povrch laku. Cerny jdou dolu benzinovym cisticem, razavy pod tlakem taky. Ale takhle to nejde, to by na padly 3 spreje s benzinem a prace na cely den.

Cim to cistit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzinovym cisticem jsem myslel ten cistic na asfaltove skvrny. Je to nejaky druh benzinu. Mam ten Coyote, asi za 110. Jenze s nim to je piplacka, rez nejde skoro vubec, a mizi doslova pred ocima. Ale benzin natural, to by mohlo jit. Namocit hadr a zkusit smyt.

Nejaky sampon nebo aktivni pena to nesmyje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Tak sem si koupil leštěnk od Turtle Wax Color Magick + Chipstick a můžu to jen pochválit... Naleštil sem po zimě hned jak se udělalo trochu teplo a moje černá kráská se bliští jak nová. Ten Chipstick taky funguje docela parádně, jen to není na nějaké škrábance, spíš jen na ťupky v laku od kamínků. Taky sem měl trošku vybledlé křídlo, ale po 3 - 4 přejetí se to docela krásně zbarvilo zase do černa. Mam to auto nově po nějakym páprdovy z německa a příde my, že to neleštil snad ani jednou :D. Ty plasty sály vosk jak divý :D. Dal sem si stim záležet (práce to byla asi na 3 hod.), ale je to paráda :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...