Přejít na obsah

Čím umývať auto


xman

Doporučené příspěvky

Tak tak. Špendlík naberie málo farby, takže sa ním dá opravovať nejaký škrabanec (ale chce to pevné nervy a pevnú ruku), špáradlom sa dá opraviť zase jamka od kameňa.

Nemáš ale potuchy, čím sa dá po čase tá laková tuška rozriediť? Myslím akým druhom riedidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechal som sa zblbnut a kupil som ten z telky co beha ten fuchs ci ako sa vola tak mam lack platinum protector - ten vosk, zajtra sa to chystam na chate navoskovat a potrebujem len kratky navod ako to mozem voskovat - staci auto komplet umyt od bordelu aby neostal na nom ziaden prach spina atd.. a potom normalnymi neakymi starymi handrami mam naniest vosk alebo mam nieco kupit a navoskovat a pockat kym uschne a vyutierat? jedna sa mi len o to cim mozem nanasat vosk alebo su na to specialne handry?

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to prozacatek delal tim stetckem, kousky byly (po puvodnim majiteli) pěkně prokvetlí, takze jsem hezky odlamovacim nozem odkrojil kolecko laku o velikosti malicku (no rekneme detskeho malicku), obrousil jsem to az na kov a zatrel. Nastesti obe mista nejsou na viditelnych mistech, ale celkem schovany, takze to neni nikterak videt, kdyz clovek neprijde na pul metu a nehleda. Jakmile se auto zaprasilo, sam jsem mel problem jedno to mistecko najit ;-)

Ty mensi "ťupky" udělám dle vašich rad třeba tou špendlíkovou hlavičkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdravim,

taky bych mel dotazek, jak tu jiz bylo psano, korekcni tuzku a jeji pouziti chapu, spis by me zajimalo jakym zpusobem odstranujete skrabance (napriklad od nejakych vetvicek), ktere nejdou az na barvu, spis jen do laku. Sem tam se to stane a je to neprijemny. Ja osobne na to sem tam vezmu pastu silichromu a jde to, akorat nevim jestli nejde dolu az moc laku a neskodi to, proste co pouzivate na rozlesteni drobnosti. A co treba na skrabanec od nejakyho k.etena :angry: co to vzal klicem (je jina moznost nez tuzka?)?

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,

taky bych mel dotazek, jak tu jiz bylo psano, korekcni tuzku a jeji pouziti chapu, spis by me zajimalo jakym zpusobem odstranujete skrabance (napriklad od nejakych vetvicek), ktere nejdou az na barvu, spis jen do laku. Sem tam se to stane a je to neprijemny. Ja osobne na to sem tam vezmu pastu silichromu a jde to, akorat nevim jestli nejde dolu az moc laku a neskodi to, proste co pouzivate na rozlesteni drobnosti. A co treba na skrabanec od nejakyho k.etena :angry: co to vzal klicem (je jina moznost nez tuzka?)?

Dik

Na drobné škrábance seru (a že jich tam mám), ošetřuju až ty co jsou na plech, aby nehnily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na drobné škrábance seru (a že jich tam mám), ošetřuju až ty co jsou na plech, aby nehnily.

Tak do toho stadia sa dostavam aj ja. Ked som mal auto nove tak som na neho kazdu chvilu pozeral z roznych uhlov a skumal ci je vsetko v poriadku. Nejaky cas som drobne skrabance odstranoval, ale ked som zistil, ze pribudaju rychlejsie ako ich stiham odstranovat tak som to vzdal. Teraz sa snazim vsimat uz len tie vacsie, pripadne nejake jamky od kamienkov.

Ale co sa tyka cistoty tak na to si potrpim, po umyti nesmie na aute zostat ani spinka a vo vnutri ani omrvinka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si môj človek! :D Ja tiež musím mať auto ako zo škatuľky.

Manzelka sa potom boji do auta sadnut, aby mi tam nieco neuspinila :). A dcera ta mi do auta zasadne nesmie nastupovat sama. Vzdy ju pekne zoberiem na ruky dam do sedacky a priputam. V opacnom poradi ide von z auta :smich:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mam taky dotaz.....potrebujem odstranit vosk z celneho skla lebo mi skacu stierace jak sialene......umyval som auto samponom s voskom Macota a ono mi to trosicku prischlo na slnku......ma s tim niekto skusenosti.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já meju auta na chalupě, naštěstí je tam hadice a jeto blízko 18 km, ale v zimně fakt nevím...chodil jsem ke kámošovi do práce do dílny....venku -15 v hale + 19 auto se umylo, vysušilo a nechalo v teploučku kompletně uschnout přez noc -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...