Přejít na obsah

Oprava naklápění světel


nosal

Doporučené příspěvky

Přestalo se hýbat pro "změnu" pravé přední světlo (levé jsem opravoval před rokem).

1. Motorek musí vydávat nějaké zvuky (pokud je nevydává, tak už dál nemusíte číst - je KO)

2. Vymontovat celý světlo (je to lepší 4 šrouby) než si u toho zlomit ruku, když to děláš zevnitř

3. Vyndat to servo

4. Rozdělat, ten potenciometr prostříknout olejem (WD), lehce stlačit kleštěma - ale pozor! ten jezdec se musí stále lehce pohybovat

5. Smontovat, nasadit světlo

6. Užívat si pocitu, že jsem nevyhodil 3,5 k v mototechně :-)

post-6517-1224223843_thumb.jpg

post-6517-1224223853_thumb.jpg

post-6517-1224223861_thumb.jpg

post-6517-1224223867_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný návod, ale dlouhodobě k ničemu. Problém je v tom, že ta odporová dráha se vydře. Další poměrně častou závadou je ožvejkaný šnekový převod.

Takže holt zatnout zuby a kopil 2ks á 250,- a je zase na chvíli klid. :) Opravoval jsem a výsledek nemá dlouhého trvání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A namazals a zmáčknul? To druhý šlape už rok bez závad, až se to pos... tak to zase promažu.

Ale jestli se to dá koupit za 250,-, tak to nemá cenu opravovat, nicméně za 250,- nevěřím kvalitě, tak bych tomu dal taky tak asi ten týden ... ;) - -za 20 minut není co řešit...

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A namazals a zmáčknul? To druhý šlape už rok bez závad, až se to pos... tak to zase promažu.

Ale jestli se to dá koupit za 250,-, tak to nemá cenu opravovat, nicméně za 250,- nevěřím kvalitě, tak bych tomu dal taky tak asi ten týden ... ;) - -za 20 minut není co řešit...

Mazal, mackal, daval na to Kontox a dokonce i proletovaval. Nepomohlo. Asi jsi mel stesti.

Cely ten mechanismus naklapeni povazuju za konstrukcne silne nezvladnuty. Potenciometr je jak nejaka atrapa od cinana, snek jak od jeho brachy a ten torx pod mechanismem naklapeni pri rozebirani je take naprosto 'uzasny'. Uz jen to ze to clovek nemusi kuchat podruhe za tech par korun opravdu stoji.

Kvalite od Josh7 muzes verit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar. nefunguje mi naklápění světlometů. A na tomto fóru jsem už hledal!

Koukal jsem do DP a není mi to schéma jasné. Problém je, že na konektoru toho ovladače nenaměřím žádné napětí jak z výstupu potenciometru, tak na tom T6d/4/56b (barva ge) co má být asi napájecí. Na schématu nechápu, že tento drát je veden k motorkům, ale nikam na +12V. V DP se píše propojení 56b ve svazku za přístrojovou deskou, ale nevím kam to vede. Pojistku jsem kontroloval (levé světlo). Ovladač jsem rozebral a vyčistil, ale tím se to nespravilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...na tomto fóru jsem už hledal!...

no preberali sa tu motorceky a aj ovladac bol spominany, mohol si to dat do uz existujucej temy.

A k Tvojmu problemu - na vystupe z ovladaca musis voci kostre namerat napatie, ktore sa meni s otacanim ovladaca. Skus si pozriet PDF k tomu svabu, co je v motorceku, podla schemy v nom by si mal pochopit, ako to funguje.

Schemu original mas tuto? Tam mas podla mna dost dobre viditelne, kde treba merat a podla toho by si sa mal zorientovat. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to byl ještě jednou oměřit a poté, co jsem zapnul zapalování, jsem konečně na ovladači naměřil měnící se napětí. Takže motorky ve světlech jsou asi KO. Asi to vyřeším rovnou výměnou celých světel, protože je mám stejně dost zaprášený a omlácený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom bych připojil pár zkušeností se servomototy ovládání světel. V té černé krabičce nejprve odejde potenciometr. To způsobuje, že motorek se pořád marně snaží najít správnou polohu a vrčí skoro pořád, takže po určité době odejde také. Pokud situaci zachytíme včas (pouze vadný poťák), lze si pomoci tím, že potenciometr opatrně rozebereme (není nutné jej pájet ven z desky) a nožičky s kontakty vychýlíme o několik desetin mm do strany mimo původní dráhy, které jsou vydřené. Po této úpravě bude sevomotor zase nějakou dobu fungovat, ale není to navěky. Pátral jsem po těch potenciometrech a nikde jsem nanarazil na žádnou stopu, která by vedla k nějakému jejich zdroji. Pokud servomotor nevrčí, odešel i motorek, a to už se fakt nevyplatí opravovat, za cca 250 peněz tu nekdo nabízí celé nové.

post-8176-1226318928_thumb.jpg

Kdybyste na poťáky někdo někde narazil, dejte vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za xenony B):rolleyes:

ještě jsem se na 100% nerozhodnul, ale za xeny bych dal 10k + úpravy + bych asi musel dodělávat ostřik aby mě nevyhnali z technický a pak se bát, aby mi to někteří spoluobčané neočesali. Takže nee. Do lamp jsem dal vysocesvítivé H4 a jsem happy. Budou-li nové nezaprášené světla, bude to svítit ještě trochu líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy, já mám takový problém. Koupil jsem O1, 1,9 tdi, 66kW. Zdálo se mi, že to divně svítí, tak jsem se rozhodl zajet do servisu. Jó, pane, máte pootočenou žárovku. Připadal jsem si jak blb. Zjistili jsme ale, že nejdou naklápět světla. Jezdím dobrý, ale teď se mi zdá, že se museli hnout, protože na dálkový se mi objevilo oko asi 10 metrů před autem. Zřejmě se při nějakým otřesu spustilo naklápění. Je fakt, že to pořád pokouším večer, jestli to nezačne něco dělat. Je možný, že jsem to nechal na sklop dolů a hlo se to. Normál na místě zkouším a nic to nedělá. Ani jedno. Co s tím?? Teď budu mít konečně víc volna, tak bych to chtěl dát do rychtyku. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Jeden malý poznatek. Dnes jsem rozdělal ten dvojitý vypínač, jak je na ztlumení přístrojové desky a právě na naklápění světel a zkusil jsem proměřit ty dva dráty co k tomu vedou. Do jednoho jde proud a když jsem jsem zkusil pootočit kolečkem na naklápění mělo by to převádět proud? Podle mě jo, ale já jsem nic nezaznamenal. ????Jak je to? Nemůže být ten vypínač v háji. Poraďte. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...