Přejít na obsah

Emisná kontrola


machine22

Doporučené příspěvky

Zdravím páni.Mám taký problém s emisnou kontrolou.Dnes som nepresiel na EK z dôvodu: obsah CO2 normal-0.5,namerane 9.01,,obsah HC normal 100,namerané 634,,hodnota lambda sondy normal 0.97-1.03, namerané 0.86.Hned som sa bol objednať do servisu, tam mi povedali,že to môže byť lambda,katalyzátor alebo treba prečistiť škrtiace klapky ( to v tom najlepšom prípade ).Mam isť v utorok.Vie mi niekto dovtedy HELP,aby ma tam neodrbali,čo to môže byť? Keď už sa s tým niekdo stretol?Fabia 2001,1.4 MPi,50 Kw,75 000 Km.Vopred vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarát tiež neprešiel a mal divoké hodnoty emisií. V autorizovanom servise mu chceli meniť RJ motora, potom našiel nejakého borca, ktorý mu nastavil RJ na základné hodnoty a bez problémov prešiel. Hodne jazdil veľmi krátke trasy - do 2 km, preto sa mu pravdepodobne poserkali adaptačné hodnoty RJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Dik za rady, v servise mi predbežne povedali, že na 90 % je na vine katalyzátor ( 35 tis. sk - ha ha,jasné že chcú zarobiť). ale samozrejme skúsim ešte diagnostiku a to prečistenie klapiek. Vďaka.

Ahoj dneska jsem byl na stk a b ohužel mne potkalo to samé,ale hned jak to napíchl na vag tak se ukázaly 3 závady(bohatá směs,blokovaná řj a něco jako že nejde čidlo teploty motoru) takže lamdou to není,tedy aspoň u mě. Teď mě čeká čištění klapky a pak se uvidí co z toho ještě vyleze :feve: . Ale jina jsem prošel,spravily to dvě kila ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj dneska jsem byl na stk a b ohužel mne potkalo to samé,ale hned jak to napíchl na vag tak se ukázaly 3 závady(bohatá směs,blokovaná řj a něco jako že nejde čidlo teploty motoru) takže lamdou to není,tedy aspoň u mě. Teď mě čeká čištění klapky a pak se uvidí co z toho ještě vyleze :feve: . Ale jina jsem prošel,spravily to dvě kila ;)

Nazdar, pred dvomi rokmi som mal na stk ten isty problem ako ty. Po vymene katalyzatora sa to zlepsilo, ale aj tak to nebolo OK.

Technik vravel, ze riadiaca jednotka nereguluje pri pridavani plynu CO2. Ked sme to napojili na inu riadiacu jednotku tak to islo.

Neviem ci sa to da nastavit, alebo je potrebna vymena riad. jednotky.

Vag vtedy nehlasil vadne sondy ani nic podobne, takze neviem co s tym.

Problem pretrvava dodnes a caka ma opat stk.

Editováno: , autor: ocec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavit RJ na default, jakoby ji resetnout. Nevim presne jak se to provadi, ale jde to-poptej se nekoho sikovnyho

trochu sem se pídil a prý když odpojím baterku tak to taky zlobí a něco jako restart řj se prý dá udělat tak že se odpojí baterie a po opětovném připojení se na 25 sec. zapne klíček aby svítily kontrolky,ale nemám to podložené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...