Přejít na obsah

O1 1,8T kolísání otáček na volnoběh


bArt_Teschen

Doporučené příspěvky

To nevim, koupil jsem to už tak, já vim, chyba :-) a nic jsem ohledně čipu k tomu nedostal. Po koupi to občas zakolísalo, od té doby se to stupňovalo :-(

nevim tedy co vše už jsi zkoušel, ale pokud ti motor běží nepravidelně, tak bych zkusil nechat zkontrolovat ev. si vypůjčit nový nebo dobrý díl: snímač teploty chladící kapaliny, snímač teploty nasávaného vzduchu. Pokud ti motor vysazuje tak kabely k pal.čerpadlu můžou mít špatný kontakt, ucpaný pal.filtr, vadné pal.čerpadlo, vadné vstřikovací ventily. Pokud motor špatně reaguje na plyn, tak asi netěsnosti u sání, nebo v palivové soustavě. Taky bych kouknul na škrtící klapku v jakém je stavu, možná i lambdy. Tak snad jsem trochu pomohl. Dej vědět jak jsi pochodil. Nebo co máš konkrétně za problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim tedy co vše už jsi zkoušel, ale pokud ti motor běží nepravidelně, tak bych zkusil nechat zkontrolovat ev. si vypůjčit nový nebo dobrý díl: snímač teploty chladící kapaliny, snímač teploty nasávaného vzduchu. Pokud ti motor vysazuje tak kabely k pal.čerpadlu můžou mít špatný kontakt, ucpaný pal.filtr, vadné pal.čerpadlo, vadné vstřikovací ventily. Pokud motor špatně reaguje na plyn, tak asi netěsnosti u sání, nebo v palivové soustavě. Taky bych kouknul na škrtící klapku v jakém je stavu, možná i lambdy. Tak snad jsem trochu pomohl. Dej vědět jak jsi pochodil. Nebo co máš konkrétně za problém?

jo, ještě jsem teď přečetl, že ti to nechytá za tepla, buď moc vysoký tlak v pal. systému (čili zkontrolovat tlak paliva, popř. vyměnit regulátor tlaku paliva), nebo ucpané či skřípnuté vratné vedení paliva mezi regulátorem tlaku a pal. nádrží (vyčistit ev. vyměnit vedení)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ještě jsem teď přečetl, že ti to nechytá za tepla, buď moc vysoký tlak v pal. systému (čili zkontrolovat tlak paliva, popř. vyměnit regulátor tlaku paliva), nebo ucpané či skřípnuté vratné vedení paliva mezi regulátorem tlaku a pal. nádrží (vyčistit ev. vyměnit vedení)

No ty starty za tepla, ale prý to ten můj mechanik zkoušel a chytalo to, to je ejdno. Největší problém je to kolísání otáček, protože to při točení volantem a brždění najednou na volnoběh chcípne, protože si auto nestihne ty otáčky dost zvednout, naopak se stává, že to i po startu drží ty otáčky hodně vysoko, hlavně pokud za tepla to nechce chytnout a déle točim aby to pak chytlo, tak to drží otáčky vysoko nějakou dobu. Teď po odpojení a zapojení intercooleru to i dělá to že to otáčky stabilně drží na 350 asi, jsem zmaten z toho... V týdnu mi přijdou svíčky, filtry vzduchový i palivový a měnim olej, tak uvidíme. Zítra ještě zkusíme tu škrtící klapku propláchnout benzínem, tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty starty za tepla, ale prý to ten můj mechanik zkoušel a chytalo to, to je ejdno. Největší problém je to kolísání otáček, protože to při točení volantem a brždění najednou na volnoběh chcípne, protože si auto nestihne ty otáčky dost zvednout, naopak se stává, že to i po startu drží ty otáčky hodně vysoko, hlavně pokud za tepla to nechce chytnout a déle točim aby to pak chytlo, tak to drží otáčky vysoko nějakou dobu. Teď po odpojení a zapojení intercooleru to i dělá to že to otáčky stabilně drží na 350 asi, jsem zmaten z toho... V týdnu mi přijdou svíčky, filtry vzduchový i palivový a měnim olej, tak uvidíme. Zítra ještě zkusíme tu škrtící klapku propláchnout benzínem, tak uvidíme...

no musíš zkoušet, kolísání otáček je jasný to jsem napsal, zkus ještě udělat zkoušku těsnosti potrubí, ať vyloučíš netěsnosti,

jinak přeju hodně zdaru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty starty za tepla, ale prý to ten můj mechanik zkoušel a chytalo to, to je ejdno. Největší problém je to kolísání otáček, protože to při točení volantem a brždění najednou na volnoběh chcípne, protože si auto nestihne ty otáčky dost zvednout, naopak se stává, že to i po startu drží ty otáčky hodně vysoko, hlavně pokud za tepla to nechce chytnout a déle točim aby to pak chytlo, tak to drží otáčky vysoko nějakou dobu. Teď po odpojení a zapojení intercooleru to i dělá to že to otáčky stabilně drží na 350 asi, jsem zmaten z toho... V týdnu mi přijdou svíčky, filtry vzduchový i palivový a měnim olej, tak uvidíme. Zítra ještě zkusíme tu škrtící klapku propláchnout benzínem, tak uvidíme...

No já to vidím na zmatenou řídící jednotku. Asi špatně provedený čip. A vůbec by mě zajímalo jak chip snáší odpojení baterie. U sériovky to většinou nastartuje různé problémy. Husky ještě jsi tady nenapsal jestli jsi měl auto na diagnostine, tam můžeš vše rozluštit - pokud nějaké čidlo nebo jiná elektronika je na odchodu tak by to mělo být uloženo v registru závad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsou nové svíčky (na zkoušku Brisk za 80Kč...), palivový, vzduchový a olejový filtr, olej, pročištěná klapka a váha vzduchu a jede to nádherně :) žádné kolísání, žádné špatné starty a auto je o poznání klidnější a snad i trochu silnější než předtím :) Konečně... snad to tak zustane :p

díky všem za rady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsou nové svíčky (na zkoušku Brisk za 80Kč...), palivový, vzduchový a olejový filtr, olej, pročištěná klapka a váha vzduchu a jede to nádherně :) žádné kolísání, žádné špatné starty a auto je o poznání klidnější a snad i trochu silnější než předtím :) Konečně... snad to tak zustane :p

díky všem za rady ;)

Čím ste čistili váhu a jaké jsou to přesně svíčky za tu cenu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsou nové svíčky (na zkoušku Brisk za 80Kč...), palivový, vzduchový a olejový filtr, olej, pročištěná klapka a váha vzduchu a jede to nádherně :) žádné kolísání, žádné špatné starty a auto je o poznání klidnější a snad i trochu silnější než předtím :) Konečně... snad to tak zustane :p

díky všem za rady ;)

:palec2:

tak ať slouží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi na ty svíčky Brisk za 80 kč bacha kol114 Tyto svíčky v turbomotoru nemají co dělat!!! Kamarád si je taky dal do OOOO A3 1.8T a jedna se mu po měsíci rozsypala. Ulomky spůsobili v motoru fatální škody!!! Doporučuji Bosch nebo nejlépe NGK jednokontaktní iridium nebo platina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi na ty svíčky Brisk za 80 kč bacha kol114 Tyto svíčky v turbomotoru nemají co dělat!!! Kamarád si je taky dal do OOOO A3 1.8T a jedna se mu po měsíci rozsypala. Ulomky spůsobili v motoru fatální škody!!! Doporučuji Bosch nebo nejlépe NGK jednokontaktní iridium nebo platina

Tak na tyhle svíčky jsem najezdil už 125000 a nemám problém. Z toho že se jedna svíčka rozsypala nelze nic usuzovat... může být vadný kus, spadnout a nakřápnout se mechanikovi, nalomit porcelán při dotahování - jsou dost hluboko a klíč tak musí být dost dlouhý - vezmeš tím dlouhým klíčem trochu nekolmo... je to taková páka že prdne...

Za 80 jsou drahý... :-)) přímo brisk je prodává za 63...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já ty svíčky tam dal hlavně proto abych zjistil, jestli to vůbec jima bylo :-) ale doufám, že brzo pujdou pryč :-) Jinak je to brisk premium, našel jsem si je podle specifikace na stránkách výrobce, právě pro náš motor... Iridia nebo platiny bych rád, ale 600 nebo víc za jednu svíčku, se mi teď moc dávat nechce, musí chvilku vydržet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brácha má problém Oktou RS r.2001 ,stává se mu že když na to šlape přes den pak druhej den ,když poprví nastartuje tak otáčky na volnoběh hodně kolísaj až to někdy chcípne a když se chce rozjet uplně to stratí výkon jako kdyby tam nešel benzín .vynecháva to a to po dobu sytiče když sytič vypne tak už to jede normálně.

Ale když ten den předtim jezdí pohodovou jízdou tak to nic druhej den neudělá.Nesetkal se stim už někdo

Benzín skoušel brát od více pump a furt stejný

Mne to robilo to iste musel som pockat az vypne sytič. Uz mi to nerobi samo sa to vyliecilo (zákl. nast. VAG) ani nebolo treba čistit klapku :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už někdo pokročil v tom chcípání motoru za studena? Na Vag-com mi to ukázalo při studeném startu, že Oxygen-sensor dává nulu, až když začne něco ukazovat, tak se motor srovnal a pak už šlape jak má. Trvalo to asi minutu od nastartování, než to začalo dávat nějaké nenulové hodnoty. A zhruba do té doby měl motor tendenci chcípat. Ale třeba to tak má být, myslím ten Oygen-sensor, že se chytne až později. Ale to chcípání určitě být nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Zdravím, po ránu se mi také autí lehce dusí, zatím pomůže sešlápnutí plynu do červenýho, ale pro motor to asi není to pravé ořechové. Zkusím ten reset řídící jednotky. Pro ty co jim špatne startuje, mně loni odešel snímač vačkového hřídele, sranda za 2600,-Kč která mne nechala viset u obchodáku, než mne odtáhli...

Zdarec....toto mi take dela....nastartuju....cca za 5 sek otacky zacnou litat kolem 400-500 ot/min, tak to radsi chcipnu, jdu pro notebook a motor vyresetuju...pomuze to...ale za mesic to zacne delat znova...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec....toto mi take dela....nastartuju....cca za 5 sek otacky zacnou litat kolem 400-500 ot/min, tak to radsi chcipnu, jdu pro notebook a motor vyresetuju...pomuze to...ale za mesic to zacne delat znova...

Zkusil bych. Co myslíš tím resetem? Předpokládám nějaký postup ve VAGu, prosím napiš, ať nemusím pátrat ve VIS či jinde. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to ako reset by mohlo pomôcť aj odpojiť bateriu, no mňa to dohnalu k tomu že som po 3 mesiacoch opäť ale dôkladnejšie vyčistil škrtiacu klapku a auto zase ráno po štarte dobre ide takže zavada je asi tam /ta klapka sa stále musí čistiť/

Editováno: , autor: jerry5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to ako reset by mohlo pomôcť aj odpojiť bateriu, no mňa to dohnalu k tomu že som po 3 mesiacoch opäť ale dôkladnejšie vyčistil škrtiacu klapku a auto zase ráno po štarte dobre ide takže zavada je asi tam /ta klapka sa stále musí čistiť/

Zkusim ji taky jeste rozdelat a vycistit jeste jednou....ale je mi divne, ze to dela jen v obdobi zimy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...