Přejít na obsah

Vyhřívání zrcátek


doktor.j

Doporučené příspěvky

chcem sa spitat, mam iba elektricke ovladanie zrkadiel a chcel by som dat vyhrievane. chcem sa teda opitat ci tam treba nieco prerabat s elektrikou. Dik

Myslím si, že bys musel vyměnit i skla zrcadel a přidat vodiče (pokud tam nejsou) a to by bylo asi nákladné. nejsem si ale jist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
mam ten samy problem. sem elektrolama. jaky tam ma byt nepeti kdyz to zapnu? akorat ze mne zrcatko nekdo urazil a mam tam sklo z face na predface.

řešil jsem to před týdnem a naměřil jsem tam něco okolo 14V

spirála se dá proměřit ohmetrem, pokud se nic nenaměří je to K.O., přeci je to jen topný odpor, nebo to propísknout, píská = spirála OK

měl jsem uviklaný kontakt a byl špatný, sklo zrcátka jsem koupil za 150,- a je klid :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hele, jsem na tom ouplně stejně. Pravé jede (to jsem nedávno celé měnil), levému se nechce.... Tak zkoušečku a vlítnu na to.

Mimochodem, ke spirále se může až po odlepení, nebo tomu špatně rozumím ? Pokud bych se s tím měl nějak složitě matlat, to lépe zainvestovat do nového "sklíčka"....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kruciš ! Děkuji za info, nějaké tipy na šetrné odlepení a zpětné přilepení ?

Dodnes mě děsí traumatický zážitek, jak jsem kdysi sundaval lepidlo z jednoho home-made upraveného objektivu. Chemie nebyla možná, tak přišly na řadu vrtáky, vrtáčky, řezbářské dláta a jehly....nakonec to šlo stejně jemnému mechanikovi, jelikož jsem riskoval infarkt :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravim, chtel bych ozivit tohle tema, nefunguje mi ohrivani ani jednoho zrcatka :o/ uz jsem zjistil ze levy ma porusenou tu spiralu ci co v tom skle je, ale stejne k nemu tech 12V nejde, pravy ma 13 ohmu odpor, cemuz bych mozna i veril, ale 12V k nemu taky nedoleze, v cem muze byt jeste problem? koukal jsem na pojistku co by mela byt spolecna i pro zadni okno 25A c.26 i na c.5 7,5A a v tech to neni, jinak na levych dverich mam 0,16V (mozna blbost) trvale, ikdyz to topit nema (prepnuti joy na L nebo i na P), dratky jsem zkousel od mozku k zrcatku merit a preruseny nevypadaji (alespon na meraku, takze bez zateze ... jinak bilej a hnedej), tak uz nevim ... ze by mozek treba? nebo joy? nevim kterej pin by to mohl byt, relatko pod palubkou to spinat asi zadny nema co, kdyz do dveri jdou myslim akorat dva datovy a plus a minus ...

Tak uz nic, mam to taky ve vyhrevu zadniho okna, myslel jsem ze jsem je vyhrival joyem :-D mozna ve spojeni s vyhrevem zadniho okna asi :feve:

Editováno: , autor: PatrickE3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, chtel bych ozivit tohle tema, nefunguje mi ohrivani ani jednoho zrcatka :o/ uz jsem zjistil ze levy ma porusenou tu spiralu ci co v tom skle je, ale stejne k nemu tech 12V nejde, pravy ma 13 ohmu odpor, cemuz bych mozna i veril, ale 12V k nemu taky nedoleze, v cem muze byt jeste problem? koukal jsem na pojistku co by mela byt spolecna i pro zadni okno 25A c.26 i na c.5 7,5A a v tech to neni, jinak na levych dverich mam 0,16V (mozna blbost) trvale, ikdyz to topit nema (prepnuti joy na L nebo i na P), dratky jsem zkousel od mozku k zrcatku merit a preruseny nevypadaji (alespon na meraku, takze bez zateze ... jinak bilej a hnedej), tak uz nevim ... ze by mozek treba? nebo joy? nevim kterej pin by to mohl byt, relatko pod palubkou to spinat asi zadny nema co, kdyz do dveri jdou myslim akorat dva datovy a plus a minus ...

Tak uz nic, mam to taky ve vyhrevu zadniho okna, myslel jsem ze jsem je vyhrival joyem :-D mozna ve spojeni s vyhrevem zadniho okna asi :feve:

zrcátka vyhřívaji pouze ze zapnutým vyhříváním zad okna

Editováno: , autor: notobi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj panove odbornici.

mam zajimavy problem se zrcatky. Nevyhriva ani jedno zrcatko. Mam ovladac s polohamy L - 0 - P myslel jsme ze je to ovladacem a tak jsem si od kamarada pujcil ovladac kde je kresleno L+P - vyhrev - P. No a stejne mi to nevyrivalo, tak jsem tam vratil zpet ten svuj original ovladac a ted mi chodi leve a prave zrcatko dohromady a prave samostatne, presne podle toho pujceneho ovladace i kdyz tam mam ten se kterym mi to chodilo kazde zrcatko zvlast.

Nakonec jsem vyloupnul sklicka a pri zapnuti vyhrevu zadniho skla mi tam jde 12V takze vadna telesa na zrcatkach.

No ale co ted s tim pohybem zrcatek, poradte prosim nekdo. Dekuji moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj panove odbornici.

mam zajimavy problem se zrcatky. Nevyhriva ani jedno zrcatko. Mam ovladac s polohamy L - 0 - P myslel jsme ze je to ovladacem a tak jsem si od kamarada pujcil ovladac kde je kresleno L+P - vyhrev - P. No a stejne mi to nevyrivalo, tak jsem tam vratil zpet ten svuj original ovladac a ted mi chodi leve a prave zrcatko dohromady a prave samostatne, presne podle toho pujceneho ovladace i kdyz tam mam ten se kterym mi to chodilo kazde zrcatko zvlast.

Nakonec jsem vyloupnul sklicka a pri zapnuti vyhrevu zadniho skla mi tam jde 12V takze vadna telesa na zrcatkach.

No ale co ted s tim pohybem zrcatek, poradte prosim nekdo. Dekuji moc za rady.

To je zcela normální a originálně takto udělané že ti jde levé a pravé zrcátko současně když to máš otočený na L a pak si přepneš na P a doladíš už jen druhou stranu samotně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Taaak, otvírám po dvou letech staré téma... Ale lepší než založiz nové...

Chci se zeptat na vyhřívání zrcátek u modelu 2004. Jak se zapíná? Zadní sklo mi odmlžuje, ale ani jedno zrcátko.Je třeba to nějak dodatečně zapnout? Jsem z toho jelen...

Nezdá se mi, že by byly spálené obě spirály. Možná pojistka? Je společná ještě s něčím? Druhá věc, která mi nefunguje je, že když zařadím zpátečku, P zrcátko se nastaví na kolo. Může to mít spojitost? Vag nepíše žádnou závadu.

Prosím poraďtě! Případně napiště, co mám kde změřit - od nejjednoduššího místa, ať v téhle zimě nemusím rozebírat dveře... Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...