Přejít na obsah

zhasíná motor a nestartuje 1.9TDi


JoeTroska

Doporučené příspěvky

Zdravím,

čím více se blíží hranice 200tis. ujetých km, tím více se mi zdá, že je konec bezstarostného ježdění.. začal se mi objevovat tenhle problém, když auto stojí delší dobu.. 3-4 dny, nejde pak nastartovat.. chytne třeba až na po páté, jako by tahalo naftu až z nádrže.. dělá to jak se tomu za chce.. někdy po týdnu stání, někdy stačí jen jeden den.. ovšem tento týden jsem ujel asi 100km v kuse, na kraji města zastavil, asi za pět minut sem chtěl nastartovat a ouha, zase nešlo nastartovat.. asi po čtvrté to naskočilo, přijedu na první křižovatku, přibrzdím a auto zdechne.. opět stejná situace.. chytlo na po páté.. tohle se opakovalo ještě na dvou křižovatkách, jednu z nich sem dokonce solidně zablokoval a řeknu vám, že mi bylo celkem trapně, když na mě ta stodvacítka ze zadu troubila.. od té třetí křižovatky sem odjel na najbližší parkoviště, zastavím, auto drží na volnoběh a nic.. dalších 100km domů taky bez jakéhokoli problému.. mužete mi někdo vysvětlit co má muj Supík za "krámy" ?? :( Jinak na diagnostice jsem byl, a tradičně čistý rejstřík..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejda pánové, rad několik.. žhavení mi při tom vůbec nesvítí, jediné co se někdy stane je, že když to dlouho točím, tak to pípne a rozsvítí se olej.. nebo těsně po nastartování.. auto zdechlo popravdě ani nevim jak, prostě otáčky padaly zvolna dolu až to zhaslo, na první křižovatce sem to ani nepostřehl, dokud sem se nechtěl rozjet, řvalo mi do toho rádio.. pak sem si na to sice dal už pozor, ale přišlo mi, že to nezdechá jako když vypínám klíčem, to se vždy ten motor i auto trochu zatřepe, jako by zadusí.. tohle bylo jiné, prostě pozvolné, jako by nic.. a ještě jedna věc, když to naskočilo, musel sem to držet pořád v plných otáčkách, chcípalo to i při řazení.. stačilo tak ujet necelý km, a auto už drželo volnoběh a bez problémů až domů.. jinak dnes ráno opět nechtělo chytit.. ale tak to už beru jako denní chleba :( .. jeden známí, mi radil, že jestli to není tím že auto v uplynulém půlroce přes týden povětšinou stojí, a jede jen o výkendech a to max 100km, že by se tam nějak vysrážela nafta nebo tak něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda zastánce adetiv do nafty vůbec nejsem.Nechal bych prohlídnout to rele na palivové čerpadlo a těsnost palivové soustavy.vyměnil bych filtr.Mě něco podobného dělal kamion když skřípli u naftového filtru těsnící gumičky a přisávalo si to vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda zastánce adetiv do nafty vůbec nejsem.Nechal bych prohlídnout to rele na palivové čerpadlo a těsnost palivové soustavy.vyměnil bych filtr.Mě něco podobného dělal kamion když skřípli u naftového filtru těsnící gumičky a přisávalo si to vzduch.

Co ked tam ma este LETNU naftu . Pise ze vela nejazdi. Aditivom VIF nic nepokazi len pomoze. Pozri si : http://www.41.cz/vif/ ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda zastánce adetiv do nafty vůbec nejsem.Nechal bych prohlídnout to rele na palivové čerpadlo a těsnost palivové soustavy.vyměnil bych filtr.Mě něco podobného dělal kamion když skřípli u naftového filtru těsnící gumičky a přisávalo si to vzduch.

Aditivum: http://www.iob.cz/produkty-bg-care/servis-paliv.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda zastánce adetiv do nafty vůbec nejsem.Nechal bych prohlídnout to rele na palivové čerpadlo a těsnost palivové soustavy.vyměnil bych filtr.Mě něco podobného dělal kamion když skřípli u naftového filtru těsnící gumičky a přisávalo si to vzduch.

Čauky Peny,taky jsem ze začátku na aditiva moc nedal,ale musím říct,že VIF nemá chybu.Ale je to samozřejmě věc názoru.pokud nejsi jeho zastáncem,je to pochopitelné.Měj se fajn chlape

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem kdysi trochu podobnou zavadu na Passatu, jen s tim rozdilem, ze mi to po cca 3 km zacalo cmoudit nechtelo to jet a chcipalo to vubec zadny vykon (do tech 3 km vse pri normalu) no proste hruza - jo bylo to taky v zime - a potom asi po dalsich 4 km to prestalo a auto jelo jako by se nic nestalo. Delalo to tak par dni az jsem se nastval a vymenil palivovy (naftovy) filtr a potom uz byl klid. Potom jsem pred zimou vzdy preventivne filtr vymenil, kdo vi co za ten rok do auta natankujes. Asi bych zkusil prvne vymenit filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem kdysi trochu podobnou zavadu na Passatu, jen s tim rozdilem, ze mi to po cca 3 km zacalo cmoudit nechtelo to jet a chcipalo to vubec zadny vykon (do tech 3 km vse pri normalu) no proste hruza - jo bylo to taky v zime - a potom asi po dalsich 4 km to prestalo a auto jelo jako by se nic nestalo. Delalo to tak par dni az jsem se nastval a vymenil palivovy (naftovy) filtr a potom uz byl klid. Potom jsem pred zimou vzdy preventivne filtr vymenil, kdo vi co za ten rok do auta natankujes. Asi bych zkusil prvne vymenit filtr.

Nevím chlapi,kolik jezdíte km ročně,ale já zásadně měním palivový filtr ob výměnu oleje,tzn. po 30ti tisících km a vzduchový co 15tis,za těch pár korun stojí za to mít pak klid...

Jinak V.I.F. přidávám pořád zima/léto.

Editováno: , autor: super(b)man
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Pánové, co je tu popsdáno mi připomíná závadu, kterou jsem měl u Octavie po výměně palivového filtru, přisávalo to vzduch - vyměnil jsem za dvě stovky nebo kolik ten plastový hajlík - ventil, který je na hadičkách a zacvakává se do filtru. snad jste pochopili, co myslím. pak byl voprus to odvzdušnit, ale povedlo se a FAJN"

tak čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Pánové, co je tu popsdáno mi připomíná závadu, kterou jsem měl u Octavie po výměně palivového filtru, přisávalo to vzduch - vyměnil jsem za dvě stovky nebo kolik ten plastový hajlík - ventil, který je na hadičkách a zacvakává se do filtru. snad jste pochopili, co myslím. pak byl voprus to odvzdušnit, ale povedlo se a FAJN"

tak čau

Kde se dá koupit ten plastový hajzlík co se zacvakává do filtru? A jak jsi to odvzdušnil..já myslel, že stačí,když ten filtr zaliju naftou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

čím více se blíží hranice 200tis. ujetých km, tím více se mi zdá, že je konec bezstarostného ježdění.. začal se mi objevovat tenhle problém, když auto stojí delší dobu.. 3-4 dny, nejde pak nastartovat.. chytne třeba až na po páté, jako by tahalo naftu až z nádrže.. dělá to jak se tomu za chce.. někdy po týdnu stání, někdy stačí jen jeden den.. ovšem tento týden jsem ujel asi 100km v kuse, na kraji města zastavil, asi za pět minut sem chtěl nastartovat a ouha, zase nešlo nastartovat.. asi po čtvrté to naskočilo, přijedu na první křižovatku, přibrzdím a auto zdechne.. opět stejná situace.. chytlo na po páté.. tohle se opakovalo ještě na dvou křižovatkách, jednu z nich sem dokonce solidně zablokoval a řeknu vám, že mi bylo celkem trapně, když na mě ta stodvacítka ze zadu troubila.. od té třetí křižovatky sem odjel na najbližší parkoviště, zastavím, auto drží na volnoběh a nic.. dalších 100km domů taky bez jakéhokoli problému.. mužete mi někdo vysvětlit co má muj Supík za "krámy" ?? sad.gif Jinak na diagnostice jsem byl, a tradičně čistý rejstřík..

Za prvé bych vyměnil palivový filtr to je jednoznačně. Pokud nepomůže pod LZ sedačkou vyndej z nádrže sací koš-hadičky se nahoře odjistí tak, že se barevná pojistka zatlačí dovnitř. Uplně rozeber sací koš Musíš pročisti i tu sací trubičku. Budou tam zbytky z rostlinné nafty,takový sliz, který se vždy po nějakých ujetých km přisaje a nejde palivo do motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...