Přejít na obsah

XENONY


profor

Doporučené příspěvky

Hoši mali by policajti problém s týmto? http://www.tuningpo.sk/catalog/product_inf...oducts_id=28425

Pokud jsou homologovaný, tak by s tím problém neměly a ani nemohli mít - ale jestli myslíš v kombinaci s HIDkama, tak je tu o tom už spousta napsáno a verdikt zní: ne policajti by problém neměli, ale ANO ty by jsi měl problém - v lepšim případě bloček, v tom horším bloček + zákaz další jízdy (technicky nezpůsobilé provozu na silniční komunikaci ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem či sú homologované. Vie niekto?

No moc tam o těch světlech nepíšou...výrobce? homologace? nevypadaj moc "důvěryhodně" :feve: Chlape nestálo by za to připlatit si nějakou tu kačku a pořídit origo xeny? - svítí zaručeně líp, nemusíš bádat jestli tě nebudou prudit policajti a dle mýho i líp vypadaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš nejaký link na origo?

No moc tam o těch světlech nepíšou...výrobce? homologace? nevypadaj moc "důvěryhodně" :feve: Chlape nestálo by za to připlatit si nějakou tu kačku a pořídit origo xeny? - svítí zaručeně líp, nemusíš bádat jestli tě nebudou prudit policajti a dle mýho i líp vypadaj.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš nejaký link na origo?

Link ti neporadím, musíš hledat a hledat - tady v sekci bazar se sem tam něco objeví, zkus se juknout: ceny od 8mi do 11t = spočítej si že za ty neorigo lampy by jsi dal 7 a hydky 3 a jsi na tý samý ceně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
Dnes jsem namontoval xenony a zjistil jsem že se oba mlží, nevíte někdo co udělat pro to, aby se nemlžili? Díky moc

Aho záleží jestli nepotřebuješ modul!? Většina vozů od roku výroby 2002 vyžaduje montáž zátěžových modulů, ale to by mohlo platit i pro nějaké stasší auta, ale to je moje domněnka, já jsem teď montoval do Opel Vectra B a super svícení! Mám i Octavia Combi 1,8 tak jsem je zakoupil taky ale poslali mě špatný ne Bi-xenon ale normální h4 xenon a ten tam sice jde, ale nešla by dálková světla!! -) -), taky jestli jsi si to montoval sám a byla to zakoupena přestavba na auto, tak by neměl být problém! Jinak nevím co bych ti poradil, ahoj a aby to dobře dopadlo!! Ahoj Karel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem namontoval xenony a zjistil jsem že se oba mlží, nevíte někdo co udělat pro to, aby se nemlžili? Díky moc

Jestli mas origo xenony zkontroluj to tesneni zezadu na krycim plastu (tam jak je prisroubovanej menic) , a jestli mas prestavbovou sadu tak svetla vysus a poradne to utesni , hlavne kolem tech kabliku co vedou k vybojce (treba silikonem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Zdravím,

xenony budou oslňovat vždycky, je to daný tím že 10W xenon má přibližně stejnej výkon jako 50W halogen. Tak po jednoduchým výpočtu 35W xenon=175W halogen.

Nějaký čas jsem jezdil s novou Oktávkou s origo xenonama téměř každý druhý auto mě probliklo že ho oslňuju. takže asi tak. netvrdím, že HID sady schvaluju, ale teď momentálně ju na své fábce zkouším - mám ju pučenou od svagra, a po tom co sem si nechal seřídit světla s tím, a mám je oproti předpisu mírně stažený dolů, tak sem je nenechal dávat nahoru, a když jedu, tak mám daný skol na 1, tak mě zatím nikdo neprobliknul.

je fakt, že se teď s těma sadama roztrhl pytel. Vyzkoušel jsem všechny možné i nemožné žárovky a stojí to pořád za prd. Pořídil jsem si sadu přídavných dálkových světel a taky jako jeden z mnoha tu HID přestavbu. Jezdím s autem firemně a dost často se vracím domu večer a mám před sebou kus cesty.

Jedna z nejdůležitějších věcí na autě jsou světla. Až mě s tím zastaví benga a budou prudit, budu se hádat do krve.Vidět něco večer na cestě je pro mě priorita číslo jedna. Jedná se o zvýšení bezpečnosti a argumenty viz osvětlování protijedoucích vozidel vážně neberu. To už je věc každýho, jak má světla poladěný. Když vyměním stavájící žárovku za přestavbovou sadu, tak se světlo v parabole láme pořád stejně, jen se změní itenzita svícení (jak už tady nakous Jara2), takže asi těžko někoho oslním když světlo teče pod stejným úhlem jen s vyšší intenzitou. Přijde mi divný,proč se teda takový věci vyrábí, natožto proč to nechávají prodávat. Dle mě je spíš zakopanej pes v tom, že si lidi koupí levnou sadu a namontujou si to sami doma v garáži, než aby si to nechali namontovat origo od autorizovanýho servisu. To samí platí pro kola, vejfuky, motory a já nevím co ještě. Žádná automobilka nestojí o to, aby si lidi dělali na autě věci sami, natožto kupovali neoriginální díly"Nelíbí se ti jak ti svítí 1,2HTP ? měl jsis koupit lepší" . Věci, který by se měli hlídat, se nehlídaj, protože je to složitý a komplikovaný nebo se to někomu nechce dělat a ostatní věci přehlíží, protože z toho nic nekápne, tak teď budou nějakou dobu prudit se světlama než se na to zapomene a pak najdou něco jinýho a pořád dokola ..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
Až mě s tím zastaví benga a budou prudit, budu se hádat do krve.Vidět něco večer na cestě je pro mě priorita číslo jedna. Jedná se o zvýšení bezpečnosti a argumenty viz osvětlování protijedoucích vozidel vážně neberu. To už je věc každýho, jak má světla poladěný. Když vyměním stavájící žárovku za přestavbovou sadu, tak se světlo v parabole láme pořád stejně, jen se změní itenzita svícení (jak už tady nakous Jara2), takže asi těžko někoho oslním když světlo teče pod stejným úhlem jen s vyšší intenzitou.

Hmmm, to je prave ten zasadni omyl a neznalost problematiky!

Muzes se hadat s bengama jak ty rikas jak chces, ale jednou je to nepovolena uprava bez homologace a jako takova nema na aute co delat. Klidne do krve, mas-li chut, bude ti to k prdu. To je prvni vec.

Druha, zavaznejsi, je to, ze svetlo se v parabole pri vymene zarovky za vybojku nelame porad stejne. Problem je v rozdilnem umisteni ohniska. Proste vybojka ma jiny geometricky tvar nez zarovka a proste se zmeni poloha elektrickeho oblouku oproti vlaknu zarovky.

Tohle do jiste miry eliminuji projektorove svetlomety, u tech je to mensi zlo - nicmene stale se jedna o nepovolenou upravu.

No a dalsi vec je absence automaticke nivelace. Tam uz vstupuje do hry prave ta vyssi intenzita vystupujiciho svetla.

A posledni vec - povinnost mit tlakove ostrikovace svetlometu - tady tvrdim, ze je to zbytecna buzerace, ovsem jako u jedineho bodu z cele problematiky.

A to jsem se vubec nedotknul problematiky s UV zarenim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

skontroluj si kabel elktriky do světla zda je správně zasunutý...jináč jsou pravděpodobný dvě možnsti: 1) výbojka 2) trafo - startér (stříbrná krabička)....můžeš zkusit přehodit výbojku z tvýho funkčního světla - pokud bude svíti, je to trafem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čau kluci...momentálně jsem koukal a narazil jsem na tohle...

Zástavba čočky do světel...myslíte zě to je možné a že se tohle vyplatí? Nikde jsem to zatím nenašel že by to někdo řešil,nepročítal sjem forum z5 tak nevím jestli ste se otom nebavili...tak kldině napiště svoje názory :-) dík...

Zaujalo mě zastavět čočku do seriového světla :-)

http://aukro.cz/item892172821_bixenon_proj...neration_2.html

http://bixenony.com/hid-xenon-sady/

Editováno: , autor: AMartyn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...