Přejít na obsah

Brzdy bubnove zadne


Lukas1450

Doporučené příspěvky

Ahojte ,chlapci mam takýto menší problém,pri brzdení mi čuchajú zadné bubny viete mi poradiť prečo??? Nestretol sa stým niekto? obloženie mám v poriadku je nové bubny sú trošičku spálené ale nič strašného,brzdové valčeky sú úplne nové ... začalo mi to robiť teraz v zime..bol som stým aj u mechanika všetko sme vyčistili a on tiež nevie čo to môže byť a ja už neviem čo stým žerie mi to dosť nervy ... PS:ak sa brzdy zahrejú tak to už nerobí. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

vcera som cistil zadne bubny. mne to robi, hlavne v zime a ked moc prsi, do bubnov sa dostane voda (v zime navyse aj taky jemny prach z posypu) a vznikne tam taky "maglajz". potom pri brzdeni brzdy tak divne suchaju, ked sa zohreju tak sa ta voda sice odpari, ale brzdy nebrzdia tak ako maju- som to skusal jednu som vycistil a druhu nie- vycistena sla do smyku a druha nic (skusal som na rucnej). ja na jedine riesenie co som prisiel je len to cistit a cistit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera som cistil zadne bubny. mne to robi, hlavne v zime a ked moc prsi, do bubnov sa dostane voda (v zime navyse aj taky jemny prach z posypu) a vznikne tam taky "maglajz". potom pri brzdeni brzdy tak divne suchaju, ked sa zohreju tak sa ta voda sice odpari, ale brzdy nebrzdia tak ako maju- som to skusal jednu som vycistil a druhu nie- vycistena sla do smyku a druha nic (skusal som na rucnej). ja na jedine riesenie co som prisiel je len to cistit a cistit...

hmm, a to normal rozoberies ten bubon? lebo este som to nemal nikdy rozobrate

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono to chce trochu cviku :D zhodis koleso, vysrobujes ten jeden krizovy srobik. potom je najlepsie si zobrat nejaku baterku (co svieti). vnutri je taky mechanizmus, neviem ako to nazvat- sluzi to ako samovymedzovanie vole pakni. musis vyhodit taku pruzinku a vysunut taky jazycek, pakne skocia k sebe a bubon lahucko zhodis, inak by si ho dole dal len veeelmi tazko alebo vobec.

postup ako to robim ja: na pravom bubne- je ta pruzinka na jeho pravej polovici, uvidis ju cez jednu z 5 dier cez ktore su uchytene sroby co drzia koleso, ked budes tocit bubnom a svietit baterkou, tu pruzinku vysprngnes a ten jazycek v ktorom je zahaknuta ta pruzinka vytlacis hore- pakne skocia k sebe a bubon lahucko zhodis- chce to cvik, druhy bubon pojde lahsie :palec2: . vycistis- ja osobne nepouzivam benzin, nakolko ten maglajsz je vacsinou z vody tak sa to odpudzuje a necisti to, ale mam na to daky sprej na brzdy a snim to pekne ide. pruzinku opat zahaknes na oboch koncoch, nahodis bubon a koleso a zatlacis noznou brzdou... tak to robim ja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie nemal om ju zatiahnutu. normalne povolenu. totiz ked mas auto uz dlhsie, tak mas aj bubon z vnutra troska osuchany a vznikne tam drazka, zatzial ma tak 1 mm mozno. ale tym vymedzovacom sa vzdialenost pakne od bubna vzdy nastavi na priblizne rovnaku vzdialenost. na mojom aute su pakne uz moc odseba a ta drazka na bubne brani v to maby si to normalne zhodil. ked mas nove bubny tak to ide v poho aj bez vyhodenia toho vymedzovaca.

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak Martttin ma pravdu-ten postup s odblokovanim samostelu je oficialne aj podla prirucky. Uz mierne zodraty bubon v kombinaci s funkcnym samostelom je bez odblokovania nedemontovatelny. Pokial to ide niekomu aj bez toho, tak ma na 100%nefunkcny system vymedzenia vole brzd.oblozenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak Martttin ma pravdu-ten postup s odblokovanim samostelu je oficialne aj podla prirucky. Uz mierne zodraty bubon v kombinaci s funkcnym samostelom je bez odblokovania nedemontovatelny. Pokial to ide niekomu aj bez toho, tak ma na 100%nefunkcny system vymedzenia vole brzd.oblozenia.

Mam najeto cca. 70000km a samostel je 100% funkcni. Vcera jsem je cistil a lakoval buben a jak jsem uz psal dou krasne sundat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...