Přejít na obsah

divný start TDI


paraganlukas

Doporučené příspěvky

Zdravim. Mám takový problém. Při startování, většinou ráno nebo po dlouhý době, mi to nechce startovat ve stylu, že držim klíček v poloze startování a nic se neděje,netočí startér, jen cvakne čerpadlo, a pak za chvilku se to roztočí a normálně chytne jak má. jinak to běhá. dělá to jen po učitý době...dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rada je to dobra. To si myslis, ze podla takeho jednoducheho popisu bude mozne zdiagnostikovat zavadu??

Ti co to vedia meraju, kontroluju a podla toho dalej "upravia smer skumania". Moze to byt vela veci.

Citim sa nanic, aku chorobu mam a ake lieky si mam dat? To je podobna otazka... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Mám takový problém. Při startování, většinou ráno nebo po dlouhý době, mi to nechce startovat ve stylu, že držim klíček v poloze startování a nic se neděje,netočí startér, jen cvakne čerpadlo, a pak za chvilku se to roztočí a normálně chytne jak má. jinak to běhá. dělá to jen po učitý době...dik za rady.

kámoš měl obdobnej problém u golfa 3 1,6 benzín.. Na otočení klíčkem se sice něco děla, ale nestartovalo to.. v servisu mu řekli, že buď strtér nebo snímač otáček.. Nedalo mu to a zajel e známýmu.. To je sice garážmajstr, ale v autech se vyzná. Kouknul, něco zkoušel a prohlásil, že je to spínací skříňkou.. No byla to pravda.. Musí otočit klíčkem a zatlačit na klíček a strtuje napoprvé. Jinak startoval třeba na pátý otočení.. holt až napopátý se mu zadařilo správně zatlačit na ten klíček, když nevěděl, že chyba je ve spínačce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Mám ten stejný problém jak "paraganlukas". Zjistil někdo příčinu?

Dám klíček do polohy startování... chvíli se nic neděje (cca 3 s.)... pak se začne točit startér a okamžitě to naskočí. Další startování už jde hned. Děje se tak když auto stojí přes noc (cca 8 hodin). V menších časových intervalech jde nastartovat okamžitě. Řekl bych, že na to má také vliv zimní počasí (čím víc mrzne tím déle se musí zprvu čekat).

Baterie nová Varta 80 Ah. startér nový Bosch.Motor 1.9 Tdi ALH

Prosím o radu.

EDIT:

Ještě jedna věc: když je klíček v poloze startování nic necvakne. Takže cívku na startéru jsem vyloučil.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si dělal srandu :smich: .

Ten čas, to je jen zdánlivě.

Prostě otočíš klíčem, jak jsou opálené/unavené kontakty ve spínačce, tak to nesepne okamžitě, jenže ty dál "tlačíš" na klíč a "najednou" to sepne. Jednou tlačíš víc, jednou míň, proto to pokaždé sepne po "jiné době".

To, že první start je vždy takový a každý další bezprostředně následující je OK a pak zase po delší "odstávce" to nejde, je normální projev takové závady.

Prostě vyměň spínačku, teda stačí jen tu kontaktovou část, je to zatím nejlevnější varianta opravy, a zase bude dobře :palec2: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...