Přejít na obsah

Oprava laku u prahu !!!


peppies777

Doporučené příspěvky

Ahoj. Chtěl bych se zeptat jestli jste to už někdo neřešil.

V prostoru prahu a zadního blatníku, viz. foto se mi odloupnul lak, nevím asi kamínky a jiné vlivy.

Nechce se mi to dávat opravovat do lakovny protože ta cena bude ukrutná.

Jak by se to dalo rozumně v domácích podmínkách opravit ???

Prosím o radu. Díky.

post-10537-1234912037_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kostce:

Přebrousit za mokra brusným papírem cca č. 200 a jemnějším, včetně menší okolní části. Případná probroušená místa až na kov (snažil bych se tomu vyhnout) opatřit základní antikorozní barvou. Po zaschnutí vytmelit dvousložkovým polyesterovým tmelem. Bezpečně oblepit oparvované místo pro ochranu okolního laku. Po vybroušení tmelených míst, nastříkat plnič. Přebrousit jemným brusným papírem za mokra jemnost cca 600 - 800. Nalakovat autoemailem, který si necháš namíchat v prodejně s autolaky (kde maj míchací mašinu). Po zaschnutí ještě přeláknout bezbarvým krycím lakem (u metalického laku). Rozleštit leštící pastou.

(Malá místa natírám na hulváta opatrně jemným štetcem)

To vše v nevlhkém, neprašném a dobře větraném prostoru... ;)

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem to loni na záruku, přelakovali mi to i s prahem - prozměnu levý, měl jsem chycený ještě i lem. Po půl roce z lemu nad zadním levým kolem barva slezla včetně základu, takže reklamačka a teďko budu čekat, jakto tam dlouho vydrží než to zase sleze dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rady, zkusím si opravit sám a sleze sníh a udělá se lepší počasí.

Když to nepůjde, tak to dám někomu, kdo si s tím poradí.

Ale z vlastní práce má člověk asi větší radost.

Ještě jednou díky za radu a až bude po opravě dám vědět jako to dopadlo a jak to vypadá.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já každoročně v létě, teda dva roky zatim, pokaždý prahy očistil, co bylo potřeba jemně dokytoval, postupem výše psaným a přeláknul do urovně kde je nastříkaná ta pružná zrnitá látka, není to vůbec poznat, že je to lakovaný a prh vypadá pořád jako novej, jenom za rok do toho těch pár Kč investuju, to mě nazabije, co strašně kazí dojem na octavce, teda alespoň můj názor jsou oprejskaný a všelijak zprohejbavý prahy, je to na tom auto šíleně vidět. Kolikrát je hezký auto, ale prahy zanedbaný, nemytý a tak. Osobně prahy voskuju jako celou karoserii, s leštěním to samý. Ještě ohledně těch různých zástřiků, osobně používám bezbarvej lak i na nemetlu, davám na opravný místa tři vrstvy bezbarvýho i na moji red rally, vypadá to mnohem lépe než bez něho a není tak lehce oděrný a po vytvrdnutí mnohem lépe leštitelný dají se snáze zakrýt přechody

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Já každoročně v létě, teda dva roky zatim, pokaždý prahy očistil, co bylo potřeba jemně dokytoval, postupem výše psaným a přeláknul do urovně kde je nastříkaná ta pružná zrnitá látka, není to vůbec poznat, že je to lakovaný a prh vypadá pořád jako novej, jenom za rok do toho těch pár Kč investuju, to mě nazabije, co strašně kazí dojem na octavce, teda alespoň můj názor jsou oprejskaný a všelijak zprohejbavý prahy, je to na tom auto šíleně vidět. Kolikrát je hezký auto, ale prahy zanedbaný, nemytý a tak. Osobně prahy voskuju jako celou karoserii, s leštěním to samý. Ještě ohledně těch různých zástřiků, osobně používám bezbarvej lak i na nemetlu, davám na opravný místa tři vrstvy bezbarvýho i na moji red rally, vypadá to mnohem lépe než bez něho a není tak lehce oděrný a po vytvrdnutí mnohem lépe leštitelný dají se snáze zakrýt přechody

Já prahy taky voskuju. Čekají mě drobné opravy laku můžu se zeptat jakým způsobem odstaňuješ ten vosk z laku? Koupil sem nějakej odstaňovač vosku od Liqui Molli (taková bílá tekuina). Ale nevim jestli to bude fungovat a jeětě se chci zeptat jak se to pozna že uz se mi podařilo ten vosk odstranit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já prahy taky voskuju. Čekají mě drobné opravy laku můžu se zeptat jakým způsobem odstaňuješ ten vosk z laku? Koupil sem nějakej odstaňovač vosku od Liqui Molli (taková bílá tekuina). Ale nevim jestli to bude fungovat a jeětě se chci zeptat jak se to pozna že uz se mi podařilo ten vosk odstranit.

Hele nijak extra, umiju to jarem mame v praci takovy odmašťováky ve spreji tím to vitřu od bordelu do sucha, přejedu techničákem, ředidlem všechno umeju do čista, přejedu jemným brusným papírem, pak stříknu barvou na vrch bezbarvej nechám uschnout a jedu, takto mi to vydrží v poho přes zimu a v létě to dělám znovu

Editováno: , autor: tommys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže to opět slezlo dolů, natáhnul jsem to lakovou tužkou a uvidím, do jara s tím víc dělat nebudu. Nehledě na to, že pokaždé, když se mi auto vrátí z lakovny, tak je na volantu a řadící páce troška laku. Známý ze škodovky mi řákal, že těď když používají vodou ředitelné laky, že prý barva slézá i z nových aut, stačí, když se špatně nanese antikorozní nástřik a pak to leze dolů všechno. No v každém případě mě to tak akorát vždy nasere, auto na 14 dni v čudu a výsledek nijaký!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Čoveče, co ty sis všechno nechal opravovat v té samé lakovně... to vážně někdo může být takový blbec, aby si myslel, že tahle "reklama" zabere? V takovém rozsahu, jako tady předvádíš, lidi spíš naštve a ten podnik jim rozhodně začne být protivný, když se musí takhle vnucovat...

Nechci díky tobě nahánět příspěvky, takže prosím o smáznutí mého postu a komplet uživatele předemnou. A takový IP BAN není špatná věc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...