Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Ohľadom výkonu sériových motorov - predpokladám, že koncernové motory budú mať vždy nejaký ten kW naviac (odhadujem tak do 10%). Výrobca sa do istej miery istí, aby motor mal deklarovaný výkon, aj keď je už trochu starší. Keď som mal ešte Fabiu 2,0i, tak som ju meral na brzde (rovnako aj kamošovu sériovú) a namerali sme u oboch cca 93 kW namiesto 85 kW. Takže u 77 kW TDI pokojne verím, že môže mať okolo 83 kW. Určite záleží aj na palive, prístupe majiteľa a samozrejme aj použitom oleji či vydarenosti motora.

Svoje auto som meral 2 krát v inom čase a stave km, kamošove tiež a prax ukázala, že časom sa krivky vyhladzujú a točivý moment sa posúva do nižších otáčok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že OII už príliš odhlučniť nepôjde. Určite nie tak, ako sme to robili u Favoritov a pod. U motorov sa hluk prenáša aj cez uchytenie motora do karosérie a s tým sa veľa robiť nedá. Jedine u staršieho auta vymeniť uležané silentbloky za nové.

P.S.: Ja som so zvukom motora navýsosť spokojný. :w00t1: (čakám, ako ma teraz niekto označí za provokatéra)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke - ja som si na hlučnosť 1,9 TDI 81 kW nezvykol ani za 4 roky. Odvtedy som už naftu nemal a stále tvrdím, že ak naftu, tak jedine od 6 valcov hore (kvoli zvuku), len s automatom (kvoli chveniu spojkového pedálu a mizernému záberu dokým nezaberie turbo). Tie koncerové TDI sú skutočne dosť hlučné v porovnaní s konkurenciou, ale zase jazdia lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 1.9TDI je stojící 79dB při 3000 ot. za jizdy 74dB lol

Zaujímalo by ma, aký hlkuk máte v tom TP uvedený? Ja mám u stojaceho vozidla 86 dB(A) pri 4500 otáčkach a za jazdy 75 dB(A). Ako ste na tom vy ostatní?

P.S.: Ale veľkú váhu týmto číslam neprikladám, lebo u benzínového V6 mám uvedených 85 a 76 dB(A).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...