Přejít na obsah

samovolné otevírání popelníku


Hampejz

Doporučené příspěvky

Ahoj, nemam teda problem s popelnikem, ale s tou malou prihradkou vedle rucni brzdy pod loketni operkou mi nejde zavrit. Mohlo by to byt stejne jak s tim popelnikem, resili jste to uz nekdy?

Jeste jsem to nezkousel rozdelavat, ale pokud budu mit pristi vikend cas, jdu do toho. Diky za pripadne rady co s tim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ahoj, nemam teda problem s popelnikem, ale s tou malou prihradkou vedle rucni brzdy pod loketni operkou mi nejde zavrit. Mohlo by to byt stejne jak s tim popelnikem, resili jste to uz nekdy?

Jeste jsem to nezkousel rozdelavat, ale pokud budu mit pristi vikend cas, jdu do toho. Diky za pripadne rady co s tim

Ahoj, pustil ses do toho? Dneska jsem totiž zjistil ten samej problém. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

:)

Tak popelníkovou nemoc jsem konečně taky vyřešil a to stejným způsobem.Otočil jsem pružiny a je to dobrý.V autě nekouřím takže mě to ani nevadí.Hlavně že je klid.

Díky za rady

:) Ahojky, mám stejnej problém s popelníkem a shodou okolností i s tím šuplíkem. Prosím Tě, jak jsi to udělal s těmi dvěma šroubky, které jsi nemohl najít? Mám taky automat a nechtěl bych něco zbytečně zmršit. Díky za odpověď :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) ..to: Petr Vlach, tak už mám popelník taky pořešenej, nedalo mi to a zkoušel pomalu co to udělá kolem volící páky automatu a povedlo se - šlo to dobře a bylo hned jasné, kde ty dva šroubky jsou - :) se na mne. Jinak já jsem tam našel přímo ulomenej ten malej čep a TAK JSEM ŘEŠENÍ POUŽIL STEJNÉ, PROHODIL TY PRUŽINKY A VŠE O.K.. Jsem už 2,5 roku úspěšný nekuřák, takže ani já nevidím problém v tom, že se zavírá. Ještě mne to samé čeká u té přihrádky v opěrce, ale to "až někdy". :smich:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Já jsem to vyřešil dvěma neodymovými magnety proti sobě na okraji popelníku. Musí mít jen správnou velikost, aby docvakli a lícovali s obložením. Drží fakt výborně. Klasický magnet je slabý a musí se nastavit předpětí pružinek nebo jednu z nich vyhodit. Proto ty malé neodymy. Pro přilepení je vhodné dobré dvojsložkové epoxidové lepidlo. Na níže uvedené stránce jsem poslal krátké video.

http://upload.ebastlirna.cz/comment.php?dlid=1237

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Třeba někomu pomůže:

Použil jsem magnety o průměru 10mm, údajně by měl stačit 5mm. Nevím jak u ostatních průměrů, ale průměru 10mm není potřeba nijak upravovat napětí pružin. Do většího průměru bych nešel, neodym je silný magnet...  

Celkovou výšku magnetů jsem vypočítal na 7,5mm tak jsem zakoupil 5ks o výšce 1.5mm a slepil jsem je tekutým kovem.

Magnety mám umístěné v levém spodním rohu u vložky popelníku, né v úplném rohu popelníku.

Magnety jsem přilepil epoxidovým lepidlem.  

Vše jsem koupil v Brně v prodejně rcmshop.cz .

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...