Přejít na obsah

Koroze karoserie


Jan155

Doporučené příspěvky

No stále slyším že základ musí být kvalitní. Myšlenka mě vede tudy:

U2000 Pragoprimer antirez

U2161 Hostagrund blokátor rzi - následně další vrchní vrstva

Vesměs jsou to všechno polyuretanové základní barvy se schopností navázet se narez 

 

Nebo:

Activ Prim Extra Vin 20-00

Conprimer ACP 10-00

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný, takže takhle: Pokud to, co je fotce, natřeš čímkoliv, tak pořídíš zkušenost, že tebou použitá barva (a je úplně jedno jakou zvolíš) stála za prd, protože to tři roky drželo a pod tím to vesele rezlo. Možná svoji zkušenost někam napíšeš na foru, jiný si to přečte, pošle dál a fáma je na světě. Plýtváš časem na nesprávném místě, barvy s inhybitory koroze jsou +/- obdobné, žádné propastné rozdíly neexistují. Vem první, co ti padne do ruky. V uspořeném čase to pořádně očisti (90 % úspěchu), protože tohle je s odpuštěním hrůza - zůstala ti tam barva, která není spojená s podkladem. Ta samozřejmě musí dolu taky. Oloupej/obruš ji až do místa, kde pevně drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tento tyzden som natieral spominane miesta na octavii 2 rocnik 2007 modelovy rok tiez 2007 Hameritom. Hrdzave presne na tych istych miestach. Kusok aj na prednych prahoch, plus zadna kapota, dolny lem a zvnutra miesta spoja na urovni znacky. Uvidime, ci to pomohlo. Mam vsak s Hameritom dobre skusenosti. Napriklad na jednej Fabii jednotke, kde bol chyteny spodok (pod prahmi) o beton az na kov a bola tam zacinajuca hrdza, som to natrel Hameritom cca pred 9. rokmi a zatial to drzi, nic neopadava ani to nevyzera, zeby sa pod tym hrdza dalej sirila. A to auto stale stoji vonku a jadi aj po soli v zime. Hamerite sa mi osvedcil aj davnejsie este na mojej 130-kde kde som mal problem s hrdzavenim predneho spoljera pod naraznikom. Skusal som vselico mozne, nic tam nevydtzalo dlhsie ako jednu zimu. Dokonca to lakovali odbornici vtedy. Nakoniec som skusil Hamerite na ploty a auto tri roky nic, ziadna hrdza. Dalej neviem, lebo som ho predal.

Akurat tento najnovsi Hamerite sa mi zda dost riedky, tie starsie byvali hustejsie. Tak uvidim, co s tym bude. Potom dam vediet.

Este si myslim, ze ked tam pod tym naterom nezostane vlhkost (dost vyrazne to tam pred naterom macam technickym benzinom kvoli vysuseniu), tak hrdza nema velmi dovod sa nejako vyrazne sirit dalej z dovodu nizkeho obsahu kyslika. Ale to je len moj amatersky nazor. Dolezite su vysledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, neprodává tu někdo ty těsnění? Mám o ně velký zájem vzhledem k tomu, že jsem je po natření zlostí otrhal a teď jezdím bez nich... Objednal jsem je z netu, ale přišly mi jiné a za všechny 4 chtěj na netu kolem 2500, což je zbytečný... A nechce se mi za ně tolik platit.

 

Kdyžtak mi někdo kdo byste je měl napiště na maila lumpem@me.com.

 

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, mám na Octavii pár míst kde už se začala objevovat koroze.

Fotky jsoou v odkaze: https://www.dropbox.com/sh/ntq3mgzh4ihq2d3/AABcZnbBAXBFdK24flY74tSga?dl=0

 

Nechci do toho moc vrážet, takže jsem se rozhodl pro domácí opravu.

Nějaké rady, jak to udělat, aby to bylo pokud možno co nejšetrnější a co nejméně vidět?

Pořádně očistit->lehce obrousit->nanést základovku-> nechat den zaschnout-> použít barvu (sprej nebo štěteček?) -> přejet bezbarvým lakem...?

 

Dělám to více méně poprvé, tak prosím o nějaké rady, jak to udělat v domácích podmínkách co nejméně viditelné.

 

Děkuji

Editováno: , autor: HonzaNovis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som s garanciami Skoda Auto nepochodil neuznali kvoli búraniu inak mam pocit ze je to z roka na rok horsie a to je RV 2009. Prikladám zopár fotiek na ilustráciu stavu auta ... Ak tak poraďte co stym ... V škodovke ma odkázali na tych co robili opravu aj ked to bol origo servis Skoda ( cz )ale na prace je záruka aj tak vraj 12 mesiacov iba. takze je to tak ci tak mimo ... Mam pocit ze ked to nechám tak, tak to bude čoraz horsie. Známy mi vravel ze ked uz je korózia tam tak sa odtial uz nedostane vraj po par rokoch je to tam opet aj ked sa to ošetrí a znova nalakuje ... Je to sila vlastne mam pocit ze orig Skoda servis ma úmyselne potlačil az do casu kedy záruky neplatia na nic , vraj je zvlášť záruka na lak, zvlášť na koróziu ... No a co stym urobit neviem vrážať do toho majland neviem dokonca mi odporúčali skúsiť ine servisy ze sa zaoberajú lokalnymi ošetreniami laku a su aj taky co robia aj koróziu len nemam pocit ze toto sa da zvládnuť aj lokálnou opravou laku ... Co si o tom myslite vy ?

post-9998-0-59714300-1463239953_thumb.jp

post-9998-0-79726500-1463240051_thumb.jp

post-9998-0-66067500-1463240084_thumb.jp

post-9998-0-22233000-1463240124_thumb.jp

post-9998-0-66348900-1463240156_thumb.jp

post-9998-0-51796000-1463240196_thumb.jp

post-9998-0-09119300-1463240236_thumb.jp

post-9998-0-35909200-1463240269_thumb.jp

post-9998-0-18345900-1463240299_thumb.jp

post-9998-0-59007700-1463240827_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne neviem vraj dostal hodiny to bolo tvrdene pri kupe auta ale ze to auto bolo plne v Skoda Auto servise opravovane servisovane, podla mna a podla toho co sme uz pozerali viaceri na to, vyzera to prave na tie 5 dvere takze smola no len by som rad vedel ze ci je niekto sikovny aj na tieto male veci a vie osetrit ten lak a karoseriu aj lokalne aby sa nemuseli striekat cele dvere ale ked to je uz vylezene takto tak co bude ked sa to zacne brusit a co ak pod farbou a lakom toho bude este viacej ... 

Editováno: , autor: Mathias
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty prahy jsou asi od těsnění dveří, mě to opravili v záruce. Teda neměl jsem tam ještě žádnou rez, ale při obhlídce už zjistili technici narušený lak (ví se o tom), takže mi to Škodovka opravila v záruce. Můžeš to zkusit, ale nevím jestli mi to nedělali na záruku laku (6 let) a to by jsi s rokem 2009 už měl smůlu. Taky záleží co vše se po bouračce opravovalo...Nedají se sehnat nějaké záznamy z historie? Jestli nebude možná lepší koupit celé zadní dveře z vrakáče (v barvě). Měl bych strach, že to necháš opravit a za chvíli to začne vylézat zase jinde a budeš to pořád opravovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahojte, nedávno jsem koupil ojetou OII před FL konkrétně r.v. 11/2004 a trápí mě tato koroze. Uznali by mi to v rámci 12 leté záruky nebo se mi to nevyplatí ani zkoušet? servisní kniha je vyplněna a prohlídky byly provedeny včas ale ne v autorizovaném servisu. Za pokus to ale stojí nebo ne? Bourané prý nebylo ..

post-100177-0-14792600-1467531859_thumb.

Editováno: , autor: domishow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím, ahoj. Poprosil bych nějakého zkušeného karosáře - lakýrníka........potřebuji nechat opravit korozi viz foto. Rád bych znal odhad ceny + rozsah prací ( jde o čas, musím jezdit a druhé auto bohužel dlouhodobě mimo). 

Popřípadě znáte někdo někoho, kdo by to byl schopen v Praze a okolí opravit?

Předem děkuji za rady a info :-)

IMG_20170520_164110.jpg

IMG_20170520_164118.jpg

IMG_20170520_164129.jpg

IMG_20170520_164134.jpg

IMG_20170520_164145.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...