Přejít na obsah

Spotřeba 1.9TDi


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

již tak 3 dny pozoruji rapidní nárůst spotřeby. De-fakto ze dne na den. Drive jsem se dostal v pohode na napr 5.5l s klidnou nohou, ted se nezastavim ani na 7l. Byl jsem minuly tyden na emisich a STK a emisema jsem prosel jen tak tak /snad na paty pokus/. Jednotku mam seriovou, zadne upravy apod. Vzduch filtr vymenen, bez rozdilu. Na VAGu zadne chyby. Zkusil jsem odpojit vahu vzduchu, spotreba zustala porad stejna /napr pri rozjezdu se dostavam na hodnoty kolem 40-50l, coz driv bylo tak do 20l/, ale vykon sel dolu. Muze to byt vadna vaha? Spousta techniku mi to doporucuje. JInak najeto 210tis, motor pravidelne servisovany.

Diky za navrhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě to může být váha, ale pokud na VAGu nic neukazuje, tak je to divný.. Jinak váha vzduchu se měří za jízdy ;) Spíš bych se držel reálný spotřeby (kolik najedeš na nádrž) než tý podle PC ;) Mě třeba na palubáku ukazuje dlouhodobou kolem 6,8 ale když si počítám podle nájezdu na nádrž, tak sem na 5,9 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě to může být váha, ale pokud na VAGu nic neukazuje, tak je to divný.. Jinak váha vzduchu se měří za jízdy ;) Spíš bych se držel reálný spotřeby (kolik najedeš na nádrž) než tý podle PC ;) Mě třeba na palubáku ukazuje dlouhodobou kolem 6,8 ale když si počítám podle nájezdu na nádrž, tak sem na 5,9 :)

tak ja na nadrz najedu zhruba 700km, coz tak odpovida zhruba 6litrum.. ale to jsem meril jeste kdyz to tolik nezralo. Auto vubec nekouri i na tech emisich rikali, ze se to jen tak nevidi na to, kolik to ma najeto. Ani olej nezere. Jen proste ta spotreba a mensi vykon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja na nadrz najedu zhruba 700km, coz tak odpovida zhruba 6litrum.. ale to jsem meril jeste kdyz to tolik nezralo. Auto vubec nekouri i na tech emisich rikali, ze se to jen tak nevidi na to, kolik to ma najeto. Ani olej nezere. Jen proste ta spotreba a mensi vykon.

tak ted vymenena vaha, koupena v orig.servisu za 3.200.-, ovsem chova se to uplne stejne.. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tento problém řeším už delší dobu a zatím neúspěšně :feve: zkusím palivový filtr, přece jenom dneska ta nafta to je samá řepka :aggressive: a nebo vyzkoušej nějaký kvalitní aditivum na pročištění palivové soustavy či motoru. Někdo na to nadává někdo to chválí, mě se zdá, že to trochu pomohlo, alespoň podvědomě lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tento problém řeším už delší dobu a zatím neúspěšně :feve: zkusím palivový filtr, přece jenom dneska ta nafta to je samá řepka :aggressive: a nebo vyzkoušej nějaký kvalitní aditivum na pročištění palivové soustavy či motoru. Někdo na to nadává někdo to chválí, mě se zdá, že to trochu pomohlo, alespoň podvědomě lol

paliv.filtr vymenem, chova se to stejne. znova pripojeno na VAG, chyby zadne. Znamy me jeste strasi, ze muze byt nahlodane turbo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže můj problém vyřešen následujícím způsobem...přes zimu spotřeba výšší jak 8 l na 100 km (F1 1.9 TDI), momentálně jezdím za 5.2 dle palubáku a to myslím, že až opět dotankuju plnou a propočítám to, tak to bude ještě míň.

Měnil jsem vzduchový filtr za KN vložku do origo boxu, dále nový palivový filtr, řekl bych, že u tohoto dílu změna obrovská, dále jsem dělal rozvody, takže zároveň olej a olej. filtr...no a přezul jsem na letní...dle mýho to bylo palivovým filtrem a určitě pomohl i nový vzducháč. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vidíš a ani to nebolelo :) vzducháč udělá děsně moc, sám ho měním každých 10 000km, ta investice mne nezabije a mám klid :p Jináč sportovní filtr do TDi je naprd, ale pořád lepší než zasratej :) Tak hodě šťastných km se sazema za prdelí lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to nekouří tak jen dobře :palec2: ale věř tomu že když za to zabereš, tak by jsi za svym autem dělat piknik s rodinkou nechtěl lol prostě je to nafťák a saze k němu patří :p

Koukám, že máš chip od Cimbu, jak jsi spokojen? Jede líp než F1 RS? :) asi jo, což? lol jo a na kolik tě vyšel, to je jen tak bokem :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle, já to s chipem už koupil, ale spokojenost maximální - supper svezení, krásná spotřeba a na STK emise bez jedinnýho problému :palec2: Až příjde další auto, bude to 100% nafťák a rozhodn se nebu bát nechat chipnout (ale CIMBU asi ne, ta cena je morda :feve: - viz www.cimbu.cz) Ohledně poježdění: nedávno na letišti jsem si zkoušel sprintit...moje vs. Fabia Combi 1.9TDi rv 2005 bez chipu a jasně jsem ujížděl, nehledě na tom že mám 16 205/45 kola, druhá měla 185/60 14ky....pak jsem si dal sprintím s Fiat Cupe 2.0 16V (úprava na 160PS) kdy jsme jeli souběžně, jednou o délku auta vyhrál já jednou on....majitel Fiatu mi potom řekl, že je to to samý co s FRS.

Je to přeci jen kombík a né žádnej hothatch, FRS je trošku jinde (váha podvozek = jízdní vlastnosti)...ale rozhodně by mi neujela (teda nechiplá):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle, já to s chipem už koupil, ale spokojenost maximální - supper svezení, krásná spotřeba a na STK emise bez jedinnýho problému :palec2: Až příjde další auto, bude to 100% nafťák a rozhodn se nebu bát nechat chipnout (ale CIMBU asi ne, ta cena je morda :feve: - viz www.cimbu.cz) Ohledně poježdění: nedávno na letišti jsem si zkoušel sprintit...moje vs. Fabia Combi 1.9TDi rv 2005 bez chipu a jasně jsem ujížděl, nehledě na tom že mám 16 205/45 kola, druhá měla 185/60 14ky....pak jsem si dal sprintím s Fiat Cupe 2.0 16V (úprava na 160PS) kdy jsme jeli souběžně, jednou o délku auta vyhrál já jednou on....majitel Fiatu mi potom řekl, že je to to samý co s FRS.

Je to přeci jen kombík a né žádnej hothatch, FRS je trošku jinde (váha podvozek = jízdní vlastnosti)...ale rozhodně by mi neujela (teda nechiplá):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...