Přejít na obsah

17" kola, nutný podvozek??


strelmistr

Doporučené příspěvky

Ahoj, měl bych takovej, dotaz.Mám oktu 1.9 81kw v kombajnu a chci si teď kupovat original 17" RS kola , je na 17ky už nutnej podvozek aby to nebylo příliš vysoký a hlavně taky kvůli jízdnim vlastnostem??No a ještě jedna otážečka co doporučujete abych zamezil zhoupnutí auta při nájezdu do zatačky??Díky za rady :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl bych takovej, dotaz.Mám oktu 1.9 81kw v kombajnu a chci si teď kupovat original 17" RS kola , je na 17ky už nutnej podvozek aby to nebylo příliš vysoký a hlavně taky kvůli jízdnim vlastnostem??No a ještě jedna otážečka co doporučujete abych zamezil zhoupnutí auta při nájezdu do zatačky??Díky za rady :help:

Proč si lidičky myslíte, že bude auto vyšší??? To jako 17" je víc než 15" tak bude auto výš???

To je logika, nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže na disku se nejezdí a na 17" disk jdou pneu co mají nižší profil a průměr kola se téměř nemění, takže auto nebude ani výš, ani níž (maximálně o 1-2mm, co je v toleranci). Takže pokud dáš předepsané pneumatiky, je jedno, jestli disk bude mít 14" nebo 17", protože obvod a průměr celého kola (ne pouze disku) budou stejné.

Editováno: , autor: aaakecal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl bych takovej, dotaz.Mám oktu 1.9 81kw v kombajnu a chci si teď kupovat original 17" RS kola , je na 17ky už nutnej podvozek aby to nebylo příliš vysoký a hlavně taky kvůli jízdnim vlastnostem??No a ještě jedna otážečka co doporučujete abych zamezil zhoupnutí auta při nájezdu do zatačky??Díky za rady :help:

15" - 195/65, 205/60

16" - 205/55

17" - 225/45

18" - 225/40

Průměr kola s pneu téměř shodný.

Co se týká náklonu, dá se to eliminovat sportovním podvozkem(tlumiče a pružiny-sada), je to o dost lepší, než jen tvrdší pružiny a pak ještě tuhší stabilizátor.

Dneska je velký výběr za rozumné peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
15" - 195/65, 205/60

16" - 205/55

17" - 225/45

18" - 225/40

Průměr kola s pneu téměř shodný.

Co se týká náklonu, dá se to eliminovat sportovním podvozkem(tlumiče a pružiny-sada), je to o dost lepší, než jen tvrdší pružiny a pak ještě tuhší stabilizátor.

Dneska je velký výběr za rozumné peníze.

No a právě to je můj problém. V zimě jsem koupil auto a kola jsem si koupil 205/55 R16 a teď jsem si kopil nový elektrony a gumy a mám 225/35 R17 a ejhle chyba se stala. Auto šlo samozřejmě dolů, ale zvětšila se mi díra mezi kolem a lemem. Takže musím teď s autem dolů. Což dobrá není problém, ale o kolik a mám strach, že autem jezdím po stavbách a na chatu k rodičům a nemůžu být pár centimetrů nad zemí, takže uvažuju o štelovatlným podvozku, ale asi z kabiny. Tak bych potřeboval nějaké info, zkušenosti, jak to funguje atd. Díky. Nebo třeba odkaz na téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle ti to neprojde STK, můžeš očekávat problémy u pojišťovny (pokud se něco stane) a nejdříve je potřeba se podívat do TP a pak něco kupovat!!!

Jsi asi frajer, máš pěkné kola, ale celkově je to naprd a snížení ti v tomto stejně nepomůže.

Editováno: , autor: aaakecal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
takhle ti to neprojde STK, můžeš očekávat problémy u pojišťovny (pokud se něco stane) a nejdříve je potřeba se podívat do TP a pak něco kupovat!!!

Jsi asi frajer, máš pěkné kola, ale celkově je to naprd a snížení ti v tomto stejně nepomůže.

a ty seš asi nějakej kazatel co? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnaky, nerovnaky, zhruba, skoro. Staci si sadnut za stol a prepocitat kola + pneu na priemer a obvod a mate to. Napriklad mna zaujmalo aj to, ze ked som menil kola a pneu tak sa zmenila o 4 mm vyska auta. Pre niekoho znamena 4 mm to, ze nevleze do garaze alebo dvora.

Netreba teda hovorit, ze vyska je "skoro" alebo "zhruba" rovnaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani počítat moc nemusíš, stačí doplnit do tabulky a jeto...

http://www.tuning.sk/converter_wheels.php

PS:kazatel nejsem, když chce mít někdo už tak nízkou oktávku ještě níž, ať si to klidně sníží, jenom nechápu, proč si lidi myslí, že s větším průměrem disků auto zvýší, a bude potřeba snižovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...