Přejít na obsah

BRZDOVE TRMENY - BARVENI


Davon

Doporučené příspěvky

Tohle jsem našel ve sklepě co vy na to? Je to sprej od firmy Weicon. Hodil bych to na bubny případně i na brzdiče vepředu a přes to ještě ten Hammerite. Nebo je to zbytečný a stačí pouze Hammerite?

To bych asi nezkousel, hlinik ti nevydrzi vysoke teploty! Podle me ti to sleze po case dolu a mozna se to oloupe.. Mozna na ten BUBEN - fuj to je ale osklive slovo, pric s nim namontuj kotouce ;)

Editováno: , autor: Davon
Necituj FOTO!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taaak a uz doslo i na me ;)

vysvitlo slunicko, tak jsem na nic necekal a pustil se do prezuti...jen bylo treba lehce obrousit "okvetla" mistecka na bubnech, pretrit a je to jak nove....predni trmeny stale jak cerstve natrene...pouzita barva od MHW-STYLING

post-9634-1238424129_thumb.jpg

post-9634-1238424308_thumb.jpg

Editováno: , autor: andreas85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych asi nezkousel, hlinik ti nevydrzi vysoke teploty! Podle me ti to sleze po case dolu a mozna se to oloupe.. Mozna na ten BUBEN - fuj to je ale osklive slovo, pric s nim namontuj kotouce ;)

No je tam napsaný že to vydrží stálé zatížení 800°C a je to i na výfukové potrubí, tak si myslím že by se to odlupovat nemělo. Neví někdo kolik dosahuje teplota na brzdách? Jinak ty bubny jsem chtěl stříkat na jinym autě, mám vzadu kotouče kol11

Udělal jsem s tím pruh mezi kotoučem a kolem, vzadu je větší a ta rez je dost vidět ... zbytek Alkyton tmavě červená.

post-29888-1238877388_thumb.jpg post-29888-1238877826_thumb.jpg post-29888-1238877856_thumb.jpg post-29888-1238877891_thumb.jpg post-29888-1238877921_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

to Davon: pokud to patří na mě, tak z fotek to vypadá, že to není jak RS zelená, protože to bylo foceno hned po natření, ale jak ta barva uschla, tak vypadá opravdu jak RS zelená ;) . Jinak barvu jsem použil od člena Dandiel, který někde psal, že ta barva je myslím od firmy Motip... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Tě, čti pozorně! Já ob tři odpovědi výše!

Ja necetl vubec... :D

Ta cervena je fakt hezky cervena, udelam asi cervene!!! ;)

Konny - ok, oba vime, ze i fotky velmi klamou, monitor to same ;)

Takze asi to bude RS zelena, kdyz rikas, ze je to RS zelena ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano barva po natreni ztmavne,zmatni. Posilal jsem ji uz i nekolika clenum co maji origo Octavii RS potrebovali si opravit trmeny a vsichni spokojenost. Je to totiz original,primo dodavatel pro skodu atd, takze lisit se nemuze,maximalne muze byt trochu jina tim ze ve skodovce to delaji specialne tusim i s opiskovanim, takze malink se muze lisit tim ze je primo na trmen, ale okem to ani nepoznas...

Daniel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem taky odstranil poslední vadu na kráse... :-) Přináším ale trochu jinou alternativu, no ale posuďte sami! ;-) Do zadu na bubny jsem použil barvu Balakom Silikon 400 2v1, je to základní a vrchní vypalovací barva. No a dopředu na třmeny jsem použil barvu Alkyton na na rezavý kov. Tahle barva mi byla v obchodě doporučena. Původně jsem sháněl Hammerite, ale bylo mi řečena, že tahle barva je dalece lepší a že s ní mají lepší zkušenosti. Hlavně je prý lepší v elastičnosti. Pán mi ukazoval nabarvený kus plíšku, který jsem mohl různě ohýbat a barva nepopraskala.

S výsledkem jsem celkem spokojen, ovšem nevím, jestli by se dopředu na třmeny nehodila spíš červená nebo trochu jiná zelená... :-)

post-26974-1241337297_thumb.jpg

post-26974-1241337343_thumb.jpg

post-26974-1241337412_thumb.jpg

post-26974-1241337508_thumb.jpg

post-26974-1241337560_thumb.jpg

post-26974-1241337589_thumb.jpg

post-26974-1241337652_thumb.jpg

post-26974-1241337690_thumb.jpg

post-26974-1241337730_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to nemusim, ale podívej se na obrázky víše, a pak mi něco povídej... :smich: Nabarvil jsem jenom kousek, protože sundávat třmeny se mi fakt nechtělo... No a bez toho abys trochu nabarvil i destičky se ty třmeny v určitých místech barví fakt celkem těžko... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to natřel i s destičkama. Napřed jsem je natírat nechtěl, ale při natírání jsem je stejně zašpinil barvou, tak jsem je vzal taky. Když jsou nasazený kola, tak to stejně moc poznat není, spline to v jeden celek... ;)

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se o teplém víkendu chtěl pustit do natírání třmenů kotoučových brzd (černý kladívkový Hammerite). Sundal jsem první kolo a zhrozil jsem se, jak strašně jsou zkorodované vnější okraje kotoučů, úplně se z nich sloupávala vrstva rzi. Tak jsem to stihl akorát všechno očistit kartáčem a říkal jsem si, že se tady pozeptám zkušenějších, sundám třmeny, sundám kotouče a v klídku to natřu. Chtěl bych se teda zeptat, jestli je možné natřít nejen třmeny, ale i zkorodované okraje, vnitřky předních a taky ty zrezlé středy kotoučů (samozřejmě, že ne tam kde dosedá kolo na disk a ne kde je třecí plocha mezi diskem a destičkama). Taky jsem zjistil, že mám hlavně vzadu pěkně zrezlý tlumiče, ale hlavně tu tyč kterou vede pohon zadních kol (mám 4x4), byl tam opravdu silný nátěr, ale celé se to odlouplo. Myslíte že to stačí natřít, nebo rovnou vyměnit? Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...