Přejít na obsah

(FI) výměna motoru 1.9 SDI za 1.9 TDI


Doporučené příspěvky

Ahojte, mám Fabiu 1,9 SDI 47KW ročník 2003 a chcem sa opýtať či by do nej pasoval motor z Octavie 96 KW 1.9 TDI ?

Mám kamoša a on mi povedal že by to pasovalo...tak teraz neviem...mne sa zdá že skôr nebude pasovať.

Čiže jednoduchá otázka je to praktický možné ? :p

Poprípade či by ste do toho na mojom mieste išli a pod.

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na otázku, zda tam motor půjde ti neodpovím přesně...mám TDi 74ku PD a 96ka z FRS by znamenala tuším změnu převodovky, poloos a spojky - a motor z Octy I 96ka by typuju měl být stejnej jako z FRS.

....rozhodně bych na to nešel, levnější už bude střelit SDi a koupit FRS - navíc nebudeš muset řešit lepší podvozek, brzdy a interier ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně nevím, jak by se na to tvářili na dopravním při přepisu... už jsem četl několikrát na tomto fóru o výměně motoru (nejen na Fabii) a prakticky pokaždé je odpověď, že je daleko jednodušší a v mnoha případech levnější prodat auto a koupit jiné s daným motorem.

Navíc, kdybys chtěl motor 96kW (tedy z RSka), tak jak píše kibi, bylo by toho hodně: motor+převodovka, zadní kotouče místo bubnů, vpředu větší kotouče, jiné odpružení, atd.atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ciryl: tvářili by se rozhodně nevstřícně - jednodušší by už bylo to legalizovat za hranicema a pak přihlásit opět u nás....ale že by se mi chtělo :feve: já přemýšlím o motoru z FRS, ale u mne to je jednodušší a navíc by to už neměl být ani takovej problém na STK :) Jináč ty brzdy a podvozek by se měnit nemusel, ale každopádně je snad z každýho hlediska lepší udělat cestou záměny auta ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...