Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

Silentbloky jsou nové, a na stabiku jsou také dobré, toto mi kontroloval mechanik při té výměně silent. na ramenech, jinak cca před půl rokem se začali z ničeho nic oběvovat takové pazvuky když sem jel přez nerovnosti pomalu a bez kvaltu jako by občasné skřípnutí, jako když šroubovákem bouchnu do kricího plechu za kotoučem př. brzdy. Nevím no, podotýkám že auto má najeto 230 tis.km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

luky: mrkni i na vzpěru převodovky, zda není utrhlej gumovej silentblok - když se roztrhne, tak při prudký akceleraci, brždění nebo přeřazování jde slyšet kovový zvuk, když už je hodně potrhaný, začne se auto "klepat" a z ťukanců jsou pěkný rány :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam podozrenie na tie tycky stabilizatora :(

chccelsom ich dat prec ako radil libero, odsrouboval ale neviem ju vybrat, je to tak pootocene

predtym to menil chlapik v dielni a ja som do toho laik

asi kupim najskor novu a potom pojdem na to aj silou ;)

ale ze by ta tycka vydrzala len rok a 15.000 km? :(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím :-) , měl bych také takový menší problém. Před nedávnem mi začala fábie při pomalé jízdě po nerovnostech tak prapodivně vrzat, zvuk se ozívá od levého předního. Pomalu se to zhoršovalo a při rychlejší jízdě se to vrzání logicky mění v bouchání. Stabilizátory jsou měněné tudíž jsem se vrhnul na čepy. Hned po vyměnění jsem se rozjel a vrzání tam bylo cca 200m a najednou to přestalo. Pak jsem ujel cca 1000km než to začalo vše na novo.

Myslíte že by to mohl být zase čep? Nebo tam zlobí něco jiného?

Děkuji mnohokrát za odpovědi a rady ;-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pískání vrzání mi taky způsobovalo že na kryt kotouče se mi chytl kamen a při točení volantem se začal dotýkat kotouče tudíž to pískalo jak svin...ale tohle asi nebude tvůj případ...klasicky přejít stabilizátor hlavní jeho gumové uložení potom kosti stabilizátoru a pak čepy,silentbloky... zační pročítat je tady o tom plno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím :-) , měl bych také takový menší problém. Před nedávnem mi začala fábie při pomalé jízdě po nerovnostech tak prapodivně vrzat, zvuk se ozívá od levého předního. Pomalu se to zhoršovalo a při rychlejší jízdě se to vrzání logicky mění v bouchání. Stabilizátory jsou měněné tudíž jsem se vrhnul na čepy. Hned po vyměnění jsem se rozjel a vrzání tam bylo cca 200m a najednou to přestalo. Pak jsem ujel cca 1000km než to začalo vše na novo.

Myslíte že by to mohl být zase čep? Nebo tam zlobí něco jiného?

Děkuji mnohokrát za odpovědi a rady ;-))

vrzat může i utržený silentblok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam podozrenie na tie tycky stabilizatora :(

chccelsom ich dat prec ako radil libero, odsrouboval ale neviem ju vybrat, je to tak pootocene

predtym to menil chlapik v dielni a ja som do toho laik

asi kupim najskor novu a potom pojdem na to aj silou ;)

ale ze by ta tycka vydrzala len rok a 15.000 km? :(((

tyčka se blbě vyndavá pokud je zvednutá jen jedna strana - šprajcne se to. Takže buď přizvedni druhé kolo, nebo to naopak postav na zem. Pokud použiješ noname stablík, tak je 15 000 km naprosto luxusní životnost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze nic som neskusal ale rovno kupil novu tycku

boli aj nejake lacne po 6€ tak som zvoli cenovy stred a kupil nejaku QH

von isla tak ze som druhym zdvihakom podvihol samotne rameno

dobra sprava je ze to naozaj bolo v tycke (chvala bohu), no zla ze asi aj ta predtym bola QH (tu menil chlapik ked menil aj silentbloky) takze na dalsi rok to asi mozem menit znovu :(

dikes vsetkym za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím :-) , měl bych také takový menší problém. Před nedávnem mi začala fábie při pomalé jízdě po nerovnostech tak prapodivně vrzat, zvuk se ozívá od levého předního. Pomalu se to zhoršovalo a při rychlejší jízdě se to vrzání logicky mění v bouchání. Stabilizátory jsou měněné tudíž jsem se vrhnul na čepy. Hned po vyměnění jsem se rozjel a vrzání tam bylo cca 200m a najednou to přestalo. Pak jsem ujel cca 1000km než to začalo vše na novo.

Myslíte že by to mohl být zase čep? Nebo tam zlobí něco jiného?

Děkuji mnohokrát za odpovědi a rady ;-))

možná trošku mimo mísu... ale nedávno mi přejezdu nerovností začala Fabča vrzat, myslel jsem, že to je od přední nápravy, bylo to fakt hodně slyšet, nakonec se přidalo i bouchání.. a co to dělalo? Ztvrdlé gumové dorazy kapoty, tam jak jsou ty vzpěry (kapoty), vrzalo to fakt hodně! :D vyměněno a odstraněno vrzání..

A to bouchání, pravá zpěra kapoty měla vůli (jak to popsat) přímo v tom pantu (kloubu) té vzpěry a to kovové bouchání vycházelo z tohoto dílu, taky vyměněno a konečně je klid.

Člověk by neřekl, že takovýhle dvě drobnosti budou uvnitř auta tak hodně slyšet, někdy ten zvuk vydává věc u které by to ani člověk nečekal a nehledal.

Editováno: , autor: Jarys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám najeto 130000km,na přední nápravě je něco po výměně a mám tento problém.Při pudrém rozjezdu nebo při hrcání na jedničku a dvojku se ozývá z podlahy tlumená rána.Dneska mi borec vyměnil vlnovec,celý výfuk zaklínoval hadrama,aby vyloučil výfuk a dělá to stejně.Celou nápravu obchází montpákou a nemůže nic najít.Když budu řadit a rozjíždět se v klidu,tak to neudělá.Dnes tam měl i jinou fabku a ta to dělá taky a majitel o tom ani nevěděl.Zkuste poradit.Dík Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...