Přejít na obsah

Brzdové kotouče a destičky - výměna


Pítr

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

chci se zeptat, budu na jaře měnit brzdové desky a kotouče. Mám 2.0TDi 103kW, takže rozměr 288x25. Váhám mezi značkou. Já bych byl pro ATE, jakožto prvovýroba. Na zadek jsem kupoval loni od místního člena Meyle, ale je to jenom zadek, na předek bych šel spíše do té prvovýroby. Přeci jen, ta námaha je někde jinde. Co jsem koukal, celá sada se dá koupit za 3500 i s poštovným, takže pohoda. 

Před koupí se ale ještě chci zeptat místních, abych neudělal chybu :) 

Jezdím jako člověk, žádný prudký brzdění, originální brzdy vydržely 190 tisíc, což o něčem vypovídá. Jediný co nechci je PÍSKÁNÍ!!!

Předem děkuji za rady :)

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu znalé. Jelikož jsem v německu a tady moje motorizace není k dispozici, nejsem si jistý, které destičky jsou pro můj model určené. Poradí někdo?

Mám Octavii II po faceliftu, 1,6 TDI 77kW, dle servisní knížky Typ 1Z3224, zadní náprava by del všeho měla být Typ 1KD ale u přední si nejsem jistý.

 

Když jsem se snažil zjistit který typ je pro mě tipuji na tento, chci se ale ujistit než budu měnit. 1ZF/1ZM/1ZC s parametry

Délka kontaktu [mm]: 145 mm Brzdící systém: ATE Výška: 54,7 mm Šířka: 146 mm Síla: 19,7 mm

Ke kotouči 280mm

 

K výběru jsou ještě varianty s označením 1ZE, 1LL, 1LP

Síla [mm]: 20,3 mm Šířka [mm]: 156,4 mm Výška [mm]: 71,4 mm Délka var. kontaktu 155 mm            

Ke kotouči 288mm

 

 

Pak mám ještě jeden dotaz... Co soudíte o značce Bosch? Cenově me tady vychází ještě lépe než ATE a všude kolem jen chvála.

Editováno: , autor: janci82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Octavia II vymenene brzdy z 280mm za RS 312 brzdy :) rozdiel je neporovnatelny a brzdi to neskutocne :)

 

- menil som komplet otoce/ tehlice z rs

- rs brzdy, strmene, drziaky, kotuce, aj dosticky

- nove tlmice s priemerom 55mm

- myslel som ze aj poloosy bude treba menit, ale pasuju :)

post-78128-0-87688300-1458563917_thumb.j

post-78128-0-09505500-1458563923_thumb.j

post-78128-0-01790500-1458563930_thumb.j

post-78128-0-21194300-1458563935_thumb.j

Editováno: , autor: OctavianusII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem nechal měnit přední kotouče i desky za Meyle PD (mám je na zadku a zatím "spokojenost"... uvozovky proto, protože zadek auta moc nebrzdí, tak uvidíme co to udělá na přední nápravě). Každopádně předchozí desky byly už fakt v hrozném stavu. Tzv. za 5 minut 12. Asi by to ještě něco sneslo, ale známe to všichni, až bych je potřeboval (v kritické situaci), byl by problém...

Takže neoddalovat a raději měnit v čas..

post-79146-0-32406800-1459413060_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Rád bych přešel z 288mm na 312mm nebo 340mm. Poradí někdo vhodnou kombinaci kotoučů a destiček? Nejlépe bez reznutí, pískání a velkýho špinění. Koukám po zimmermann sport, ale nevím jestli je to dobrá volba a jaký destičky k tomu. Na předchozím autě jsem měl brembo maxx a origo destičky, sice to nerezlo, nepískalo, brzdný účinek super, ale špinění bylo děsný.

Editováno: , autor: rarach89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

tak jsem neskutečně nasranej, protože už asi 2. měsíc řeším pískání na předních deskách, konkrétně pravou stranu. 2x mi to už rozdělávali v servise a čistili. Chvilku to vydrželo a zase to píská, až se stydím.

 

Je divný, že to chvilku nedělalo (asi 2-3 měsíce) a pak to začalo. Fakt hnus humus.

Mám MEYLE PD, nemáte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...