Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Ty voe, je mi naprosto jasne ze to turbo lehlo podruhe z duvodu toho ze byla spatne provedeno vycisteni saciho systemu. Vletel ulomek do rotoru.. Nebyl by jsi prvni ani posledni..A s tim softwerem to nedavej nikde brzdit at ti udelaj aktualizaci jednotky a budes mit aspon jistotu ze mas orig..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatiaľ všetko vyzerá, že je auto v záruke, aj sa tak tvária, že ide o garanciu. Majú ale podozrenie na chip. Dnes prišiel príkaz auto opraviť a hneď odviesť do Profi Tuningu na meranie výkonu. Keď zistia chip a zrazu oznámia, že to nebude záručná oprava, ale že musím platiť ja, môžem povedať dajte ho do pôvodného stavu a ja si ho opravím sám? Ešte ďalší problém auto je operatínvy leasing. Čo mám robiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty vole :smich: :smich: :smich:

první věc- měření v nějakým Profi tuningu nebo co- v žádným případě bych nesouhlasil- už jenom: jak tam to auto povezou? to jako nějakej zřízenec sedne do tvýho auta a odveze ho tam? těžko, na to nemaj nárok. druhá věc je, že ta brzda nebude mít nějakej potřebnej certifikát, takže měření je prakticky nevypovidající. další co mě zaráží je tak komplikovaný zjišťování, když jim podle mě stačí načíst ŘJ a srovnat hodnoty v mapách a hned mám jasno...

ted se neubráním dotazu- podle toho co píšeš mi z toho přijdeš dost nešťastnej. proč jsi to teda v záruce chipoval? s tím musí každej počítat přece. a ten chip stále zatloukáš? jako nechtěl bych bejt v situaci, kdy u auta týhle cenový bych byl pak za takovýho troubu, kdyby se to provalilo. mě stála spojka 12tis Kč, ale alespoň jsem odešel se vztyčenou hlavou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

mam už dlouhodobe spotrebu na vic jak 1500km cca 5,7l/100km motor je bez uprav, kdybychto nechal chipnout na spotrebu na kolik bych setak mohl dostat i pod 5l ? Ono kolem 4,9-5,1 jezdím trasu treba 150km ale vezmes se jezdí tak 20km a zpet 20Km treba do prace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže, jelikož jsem sám douho pročítal a sbíral tady rozumy (= díky karlosovi3) tak přidávám svojí zkušenost s "chipem", teda skoro chipem, třeba to někomu pomůže při rozhodování.

Protože sem nechtěl žádný brutální devastování spojky, dal sem ECOBOX od UR Tuning. Instalace během peti minut, ono taky není moc co instalovat.

Subjektivně to jede svižnějc, zkoušel jsem i porovnávat s/bez ECOBOXu:

Octavia 1.9 TDI 77kW, najeto cca 95.000

z 0-100 (nemeřím, na to tohle to auto prostě není ;) )

80-120 bez boxu: 10sec

80-120 s boxem 8sec

80-140 bez boxu: 16 sec

80-140 s boxem: 13sec

měřeno vždy na stejném úseku,

Když sem přibral do auta přítelkyni, tak z 80 na 140 cca o vteřinu víc, asi bude jezdit tramvají lol , každá vteřina dobrá :)))

Spotřeba nižší, ale to nechám na delší pozorování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, jelikož jsem sám douho pročítal a sbíral tady rozumy (= díky karlosovi3) tak přidávám svojí zkušenost s "chipem", teda skoro chipem, třeba to někomu pomůže při rozhodování.

Protože sem nechtěl žádný brutální devastování spojky, dal sem ECOBOX od UR Tuning. Instalace během peti minut, ono taky není moc co instalovat.

Subjektivně to jede svižnějc, zkoušel jsem i porovnávat s/bez ECOBOXu:

Octavia 1.9 TDI 77kW, najeto cca 95.000

z 0-100 (nemeřím, na to tohle to auto prostě není ;) )

80-120 bez boxu: 10sec

80-120 s boxem 8sec

80-140 bez boxu: 16 sec

80-140 s boxem: 13sec

měřeno vždy na stejném úseku,

Když sem přibral do auta přítelkyni, tak z 80 na 140 cca o vteřinu víc, asi bude jezdit tramvají lol , každá vteřina dobrá :) ))

Spotřeba nižší, ale to nechám na delší pozorování.

NO KONEČNĚ NĚKDO KDO NAPSAL NĚCO KONKRÉTÍHO :palec2::palec2::palec2::palec2:

stou přítelkyní souhlas lollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Goose: Diagram vykonu/momentu toho Ecoboxu na 92kW ze 77kW nahodou nemas? (at uz zmereny nebo jen "teoreticky"?)

To zrychleni 80-120 jsi meril na jaky kvalt? Na 5. by to melo delat pres 12s., takze na 4.? (Jeste jsi taky mohl jet na 5. z kopce ;) )

Pokud to nekoho zajima, tady je mensi popis Ecoboxu v nemcine - http://www.openpr.de/pdf/124515/Kraftstoff...Tech-EcoBOX.pdf, s merenim teploty paliva to dle popisu spolecneho moc nema (pokud to je stejne zarizeni), jak tady nekdo uvadel, upravuje to tlak vstriku v zavislosti na tom v jakem rezimu se motor nachazi - pri zatizeni zvysi tlak na vstriku, pri malem zatizeni tlak snizuje.

Mam 1.9 77kW a celkem jsem o tom taky zacal uvazovat. Chipovani na 100kW a vic mi prijde nesmyslne, auto to musi odskakat drive nebo pozdeji. Tech 92kW (+19%) a 280Nm (+12%) mi prijde jeste snesitelnych pro auto, zvlaste u toho vykonu pujde o mensi narust pokud je pravda co se pise o standardnim vykonu 1.9 77kW verze , ze je pres 80kW.

Editováno: , autor: mikesh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Goose: Diagram vykonu/momentu toho Ecoboxu na 92kW ze 77kW nahodou nemas? (at uz zmereny nebo jen "teoreticky"?)

To zrychleni 80-120 jsi meril na jaky kvalt? Na 5. by to melo delat pres 12s., takze na 4.? (Jeste jsi taky mohl jet na 5. z kopce ;) )

Pokud to nekoho zajima, tady je mensi popis Ecoboxu v nemcine - http://www.openpr.de/pdf/124515/Kraftstoff...Tech-EcoBOX.pdf, s merenim teploty paliva to dle popisu spolecneho moc nema (pokud to je stejne zarizeni), jak tady nekdo uvadel, upravuje to tlak vstriku v zavislosti na tom v jakem rezimu se motor nachazi - pri zatizeni zvysi tlak na vstriku, pri malem zatizeni tlak snizuje.

Mam 1.9 77kW a celkem jsem o tom taky zacal uvazovat. Chipovani na 100kW a vic mi prijde nesmyslne, auto to musi odskakat drive nebo pozdeji. Tech 92kW (+19%) a 280Nm (+12%) mi prijde jeste snesitelnych pro auto, zvlaste u toho vykonu pujde o mensi narust pokud je pravda co se pise o standardnim vykonu 1.9 77kW verze , ze je pres 80kW.

co se bojíte když je dobrej čip :palec2: a nejezdíte na doraz tak motor musí být OK lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo se bojí nesmi do lesa! Mám chip na autě už rok.Najeto cca 30 tisic a bez problému.Hodně záleží na tom jak se k tomu auto kdo chová ale když se to nedrtí a správně se řadí...tak podle mě nemuže nastat větší problém.Uvidíme jak to bude dál...třeba změním názor ale zatím i po těch kilometrech a po roce SPOKOJENOST. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romariooo: No ze by se 30Tkm zrovna dalo povazovat za dostatecny test spolehlivosti bych nerekl, az najedes aspon 150Tkm bez problemu to bude mit aspon trochu nejakou vahu.

Kvaki: Nevim jestli si delas prdel nebo to pises vazne :), ale jestli si nekdo nachipuje 1.9 na 110kW a pak jezdi na pul plynu aby to neznicil je pekne vemeno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Graf vykonu nemam, nikdy jsem ho nenechal delat.

Zkousel jsme to vzdycky na 4ku,

nicmene, pravdepodobne mi to vyjde docela draho, jelikoz sem LAMA a dycky sem to zkousel na jizni spojce, od barandova, hned jak projedu koncem prvniho merenyho useku!

Hezky drzet na 80 (tachometrovejch) a stopky z mezicasem zmacknout na 120-ti a 140-ti

A dneska teprv ctu, ze to ty ku.vy mestacky propojili a merej oba useky dohromady!!!!!!

Dele us ky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romariooo: No ze by se 30Tkm zrovna dalo povazovat za dostatecny test spolehlivosti bych nerekl, az najedes aspon 150Tkm bez problemu to bude mit aspon trochu nejakou vahu.

Kvaki: Nevim jestli si delas prdel nebo to pises vazne :) , ale jestli si nekdo nachipuje 1.9 na 110kW a pak jezdi na pul plynu aby to neznicil je pekne vemeno :)

ty vole ;):) jestli nechápeš ,že prostě někdo chce mít rezervu a když tak se občas pěkně svezt ---------tak nevim

nehledě k tomu ,že po čipu ten motor de prostě líp a míň žere :palec2::palec2::palec2::palec2:

a jinak, kdo kdy se dozví jestli by si ten motor taky nekleknul kdyby nebyl čipovanej lollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, tak som si písal s votasom o tom elektornickom plyne a odpísal mi toto:

Má to být malá krabička, která se napojí mezi plyn a řídící jednotku. Má to prý dávat rychlejší pokyny řídící jednotce při sešlápnutí plynu, tj. když sešlápnu plyn naplno, mělo ty to okamžitě akcelerovat. Ta firma cattuning to měla i na stránkách, ale stáhli to (www.cattuning.cz). Mají to na prodejně za 5 900 Kč. Chtěl jsem se zeptat, jestli s tím nemá někdo zkušenost, abych si nenaletěl.

Ja sa domnievam, že je to nejaký kvázi chip ako ABC Tuning. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A aby jste se nedohadovali o konich a kdo kolik ma a nema, tak na jare budu disponovat vlastni dynamickou zkusebni stolici na mereni vykonu. { BRZDOU} a zakaznik co bude u mne delat sw dostane graf pred a po uprave. ;)

Take preferuji chipovani pro bezpecnost.Pokud chces RACE tak i hardwerove upravy.Brzdy, spojka atd atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...