Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Nepamatuju si,kolik měla psáno stará v sérii,jen jsem psal,že u OII mám o 1,5l vyšší spotřebu.To je realita,žádný odhad.Jezdím + - stejné trasy.Jinak většinou se slibuje po čipu snížení tak o 0,5l.Otázka je,jestli opravdu jen nezačne lhát počítač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas.Slyším ze všech stran stejný názor.To se pak nemůžu divit,že mi OII tolik chlastá.To jsme ale trochu odbočili.Se spotřebou prostě dolů nehnem.Já teď musím někam na brzdu,abych zjistil skutečný výkon.Možná bych se i uklidnil,kdybych mohl porovnat v provozu se sérií 77kw a jelo by mi to líp. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tiež uvazujem o chipe, aj ked možno nie určite tak rýchlo, kedže som svoju octaviu ešte len čerstvo kupil.., navyše sa bližia dane, takže penazí nie je nazvyš.. ale cena vyzerá celkom zaujímavo, záleží čo v tej cene všetko bude, čo som pozeral u nás tak sa to hýbe na podobnej urovni od 200 EUR/6000 sk najlacnejší pre 1,9 tdi, 66kw, r.v. 2000,cez štandard 7500-8000Sk.. tak vás tiež poprosim, ak sa dohodnu dake záväzné podmienky, dajte mi vediet do SZ, nech zvážim a prípadne navýšim počet ak to pojde z mojej strany.. Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PaloMFC... myslíš, že si tu bude někdo vést seznam lidí co tu někdy promluvili o tom, že uvažují o chipu a pak je bude kontaktovat??? budeš to tu muset sledovat, aby ti nic neuniklo! ;)

sledujem.. a myslim ze ano, ak bude pár ludi chýbat do naplnenia potrebného počtu ludi, prečo by sa jeden nepodujal a nenapísal pár SZ ludom čo mali záujem aby sa vyjadrili.. myslim ze prečítanie pár stran stojí za tu zlavu, ak by to na tom malo padnuť.. kedže som aký som, schvalne som napísal na rovinu ze je to zatial v rovine úvah. .. tak asi tolko..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Takže, jelikož jsem sám douho pročítal a sbíral tady rozumy (= díky karlosovi3) tak přidávám svojí zkušenost s "chipem", teda skoro chipem, třeba to někomu pomůže při rozhodování.

Protože sem nechtěl žádný brutální devastování spojky, dal sem ECOBOX od UR Tuning. Instalace během peti minut, ono taky není moc co instalovat.

Subjektivně to jede svižnějc, zkoušel jsem i porovnávat s/bez ECOBOXu:

Octavia 1.9 TDI 77kW, najeto cca 95.000

z 0-100 (nemeřím, na to tohle to auto prostě není ;) )

80-120 bez boxu: 10sec

80-120 s boxem 8sec

80-140 bez boxu: 16 sec

80-140 s boxem: 13sec

měřeno vždy na stejném úseku,

Když sem přibral do auta přítelkyni, tak z 80 na 140 cca o vteřinu víc, asi bude jezdit tramvají lol , každá vteřina dobrá :)))

Spotřeba nižší, ale to nechám na delší pozorování.

Tak jsem to taky stopnul, bez chipu, bez boxu, čistá serie :)

měřeno na několika různých usecích pokaždé když mi to přišlo jako dokonalá rovinka.

80-120 na 4-řku = 8,4 až 8,8 sec.

měřil jsem to z 80 tempomatovejch, plyn na podlahu, pokud jsem to skusil měřit průběžně, tzn. např. v 70 plyn na podlahu

v 80 stopky - ve 120 stop tak výsledek asi o 0,5 sec. lepší !! Asi nějakou roli hraje prodleva pedálu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prosím o radu. Co si myslíte o čipování staršího vozu? Chci koupit OII 4x4 1.9 TDi r.v. 2005 najeto 109000Km a uvažuji o čipu. Kamarád měl O I čiplou a chvílil si to, teď má OII a chválí taky, šla dolů spotřeba lépe jezdí atd. Tudíž uvažuji, že bych si taky nechal čipnout, ale slyšel jsem, že při čipování staršího auta bývají dost problémy a o dost se zkrátí životnost. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz se chystam taky na chip a zajimalo me jak to jede ted, tak jsem udelal nejake mereni.

0 - 100 jsem nemeril protoze zase takovy zavodnik nejsem

80 - 120 = 7s

80 - 140 = 11s

samozrejme na 4-ty rychlostni stupen

Octavia II 2.0TDi normalni serie, MR04

Po chipu sem doplnim nove udaje

Mimochodem mam stejnou otazku jako esox prede mnou. Ani me nenapadlo, ze by to u starsiho auta mohl byt problem.

Editováno: , autor: xpitris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...