Přejít na obsah

Vag kabel


Albín

Doporučené příspěvky

Zdar všichni škodováci,měl bych dotaz ohledně tohoto kabelu http://www.aukro.cz/item873080122.html zdali je na diagnostiku v domácích podmínkách dostačující? Kámoš mi říkal že to nebrat protože prý ke kabelu musí být nějaká licence nebo co,že by pak mohl být s tím autem problém třeba na STK. Poraďte zdali ten kabel stačí tento nebo ne? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to na co koukáš je obyč čínskej šmejd......... bez licence,tudíž to můžeš bez obav koupit. Pak teda ale budeš potřebovat soft a další užitečný rady,když tě tady tak čtu :-) Navíc tenhle kabel je docela zmetek,někdy s ním jsou problémy a neí to ani kloudně provedená zásuvka. Osobně bych se tomu vyhnul. Scháněj spíš tenhle typ.......ale pochybuju že seženeš,všechno je zaplavený těma modrejma.

Tady ještě pár foto,jsou to detaily.ale o tom to je. Modrý kabel nemá ani všechny piny,některé jsou trochu cik cak,černý je má všechyn v lati a navíc jsou pozlacené.

post-18590-1263243241_thumb.jpg post-18590-1263243251_thumb.jpg post-18590-1263243258_thumb.jpg

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takych istych kablov som za dolar objednal asi desat a so ziadnym zatial nebol problem.

nezivim sa tym, nepredavam, len som to poobjednaval kamosom a znamym ked vysiel kabel aj so shippingom dolar.

predtym som ich upozornil, ze je to smejd a nemusi fungovat. ale ako vravim ziaden problem.

na margo toho som si objednal aj ja tri a teraz mam kabel v aute aj v garazi u svokrovcov aj doma...

za tu cenu spokojnost.

inak ten inzerat je asi 15 nasobne predrazeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cartmanko: asi máte doma ty z tý lepší várky :)

no je to mozne, lebo som naozaj cakal smejd a zatiel ako vravim bez problemov...

:)

apropo na obrazku v prvom linku ma konektor vsetky piny.

schvalne som pozeral aj v aute a doma, lebo mi to nedalo a tiez mam vsetky piny.

pozlateny konektor je pre audiofila a nie pre obd hehe.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

položím tyhle dva dotazy tady, snad se najde nekdo, kdo odpovi na oba...

mám kabel pro diagnostiku a používám software VAG-COM 409.1, protože výrobce uvádí, že mám používat tuto verzi. Chtěl bych si zjistit skutečný stav ujetých km, ale to umí jen novější verze VAG-COM.

Proto mám dva dotazy:

1. Máte někdo zkušenost, zda se dá s tímto kabelem používat nověší verze VAG-COM?

2. Víte někdo o softwaru, který by uměl číst skutečný stav km, stejně jako to umí novější verze VAG-COM?

prosím, nestojím o odpovědi ať si tenhle kabel nekupuju - už ho mám a jsem naprosto spokojen... prosím jen odpovědi na mé dotazy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

položím tyhle dva dotazy tady, snad se najde nekdo, kdo odpovi na oba...

mám kabel pro diagnostiku a používám software VAG-COM 409.1, protože výrobce uvádí, že mám používat tuto verzi. Chtěl bych si zjistit skutečný stav ujetých km, ale to umí jen novější verze VAG-COM.

Proto mám dva dotazy:

1. Máte někdo zkušenost, zda se dá s tímto kabelem používat nověší verze VAG-COM?

2. Víte někdo o softwaru, který by uměl číst skutečný stav km, stejně jako to umí novější verze VAG-COM?

prosím, nestojím o odpovědi ať si tenhle kabel nekupuju - už ho mám a jsem naprosto spokojen... prosím jen odpovědi na mé dotazy...

Verze 409 je oofic dělaná na HEX kabel tj aktivuje se vyčtením licence přímo z Hex kabelu. KKl kabel se dá na tuto verzi ještě sice použít,ale nebude fungovat jako plná vere,tudíž je to naprosto nepoužitelné. Pro tento kabel je nejlepší použití verze 304IHR. a tím končíš.

Víčíst skutečné neboli kilometry uložené v řj motoru umí číst pouze kabely Hex a novější Vag com tuším od verze 704 EDC 15 a ty poslední už i verze EDC 16 tj diesely. Benzínové auta tuto funkci nemají vůbec.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám fabii 2005 diessel, takže by to v ŘJ být uloženo mohlo, je to tak? a pokud tvůj příspěvek chápu dobře, tak bych pro kabel, který mám, měl používat VAG-COM 304?

a dále - to že nemám HEX kabel znamená, že to z ŘJ nevyčtu ani pomocí jiného softwaru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v té Fábii ty km uložené budou, ke KKL kabelu co máš žádný soft,co by vyčetl ty km neexistuje,dokonce to ani není technicky možné. Jestli chceš vyčíst ty km,potřebuješ jedině kabel Hex a softvare 704 a vyšší. A pro ten kabel je jak píšeš jediné nejlepší řešení verze 304 Cz.

Jinak jestli tady je někdo,kdo by měl nefunkční Hex kabel,zablokovanej atd. tak bych ho za nějakou kačku odkoupil.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžu taky se svou troškou do mlýna.Mám už přes rok kabel,který prodává na aukru LBDIAG za 550,-Kč.Kupoval jsem si ho hlavně kvůli tomu,abych si mohl projet diagnostiku auta a zjistit,co mi tam zas bliká(špatné zkušenosti ze servisu),a opravit si to sám.Už mi to párkrát pomohlo.U tchýně na noteboku jsem si nainstaloval VAG-COM 304 a 409.Bohatě mi to na mé potřeby stačí a jsem s ním maximálně spokojen.Myslím ,že se mi má investice už několikrát vrátila. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyčíst se podaří všechno,jen bude tuším možná problémek s ABS,to už tuším líta po Canu,jinak nic zásadního co by to nezvládlo tam není,na domácí použití by stačil úplně ten KKL. Dokonce to běhá i s II Fábií ale taky nenačteš ABS a některý novější funkce to taky nepobere,ale i tak se stím dá udělat dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci se zeptat - když používáš obě verze, jaký je mezi nimi rozdíl? nějak nevidím důvod, proč používat tu starší verzi, ale předpokládám, že mě vyvedeš z omylu:-)

Už jsem to psal,409 je nesmysl,protože s KKL nepoběží jako full verze,tudíž nepoužitelný navíc nemá téměř nic víc co by nabídla oproti verzi 304.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci se zeptat - když používáš obě verze, jaký je mezi nimi rozdíl? nějak nevidím důvod, proč používat tu starší verzi, ale předpokládám, že mě vyvedeš z omylu:-)

mám v počítači obě verze.Používám 409,ale ani sám nevím proč.V češtině mám obě.Mám je tam spíš pro kontrolu.Kdyby jedna nějak haprovala,tak to vyzkouším na druhé.Ale jak jsem říkal,mám to hlavně na přečtení závad,abych byl v obraze když se něco vysmolí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Milhausek: a co takhle mu trochu s tím hledáním pomoci ... aspoň odkaz. Víš pohybuji se tu na fóru už hodně dlouho, s kabelem jsem začínal cca před měsícem, takže jsem byl problematikou taky nepolíben a dalo mi velkou práci než jsem prošel všechna témata týkající se kabelu a než jsem našel co potřebuji a stejně jsem se musel i hodně vyptávat. Takže trochu shovívavosti a pomoci ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...