Přejít na obsah

Motor 3,6 FSI


DavidSK

Doporučené příspěvky

Spotřeba dlouhodobá 11,6 l.

 

Např. od Ferdy ze Strakonic do Litvínova (cca 200 km jízda) 7,8 l/100 km.

Z Hradce do Litvínova (cca 200 km jízda - půlka z toho dálnice) 8 l /100 km.

Krátké popojíždění např. jen od baráku do krámu a zpět klidně 15-20 l

 

I při rozumném ježdění se po městě nejde pod 12 l dostat naopak pokud vyjede člověk mimo město a jede alespoň pár km dá se spotřeba dostat k osmi litrů a to člověk i jednou za čas mu naloží.

 

Je to o tom, kde, kolik, jakým stylem ty km chce člověk najet ... Myslím že k obsahu a dynamice auta ta spotřeba je na benzínové auto přiměřená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s 2.8 kou jezdim za podobny hodnoty (vetsi obsah sice zvysi spotřebu ale fsi ji oproti mpi zase lehce snizi).. S tim autem se musí umet jezdit, pokud se bude jezdit brzda plyn tak ta spotřeba jde hoodne nahoru (viz spotřeba ve meste)

 

Výhodou u techto vysokejch obsahu je ze např 4x4 či klima má na tu spotřebu minimální vliv.

Editováno: , autor: lukas.pce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeba dlouhodobá 11,6 l.

 

Např. od Ferdy ze Strakonic do Litvínova (cca 200 km jízda) 7,8 l/100 km.

Z Hradce do Litvínova (cca 200 km jízda - půlka z toho dálnice) 8 l /100 km.

Krátké popojíždění např. jen od baráku do krámu a zpět klidně 15-20 l

 

I při rozumném ježdění se po městě nejde pod 12 l dostat naopak pokud vyjede člověk mimo město a jede alespoň pár km dá se spotřeba dostat k osmi litrů a to člověk i jednou za čas mu naloží.

 

Je to o tom, kde, kolik, jakým stylem ty km chce člověk najet ... Myslím že k obsahu a dynamice auta ta spotřeba je na benzínové auto přiměřená.

 

ano, taky se mi zdá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jirkaK tak ono 3,6SII nie je žiadny závodník , skôr super ťahač vďaka 300-350nm prakticky od volnobehu po max. výkon ,  s tým aj rozumne fungujuce dsg kde oproti TDI auto neduní po meste na 1000otáčkach , k tomu veľké brzdy , predok legenda FNRG 345MM zadok 310mm chladáky , veľmi rozumné ceny , aj spotreba a do FL jediná kombinácia DSG 4X4 , bola tam síce aj 103kw CR ale s tým sa mne ako človeku od benzínu chodilo divne  ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také přidám něco k neuvěření....jakou může mít spotřebu můj SUP 3,6FSI, když jedete večer přes Brno plynulou klidnou jízdou v rámci dodržování předpisů :kol-28:

....byla to vzdálenost cca. 20km

 

spotřeba

 

 

PS dlouhodobý průměr je samozřejmě trošku jinde :)

Editováno: , autor: Bobmaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor naprosto OK :kol-47:

 

převodovka zatím také OK, ale protože je to moje první DSG tak nemám zkušenosti...jediné co se mně nezdá že slyším a i cítím, když zařadím zpátečku takové cvaknutí. Co máme služebního SUPA - 1.8TSI 7kvalt DSG (najeto 130tis. km) tak tam je to absolutně k nepoznání že se přeřadilo na zpětný chod. Ale jak říkám nemám zkušenost, zatím jsem se automatům vyhýbal obloukem. Před SII jsem měl SUPA 2,8V6 v manuálu a ten měl najeto při prodeji 305tis. a převodovka byla naprosto OK.

 

A o době než to přeřadí na zpátečku by asi mohl každý vyprávět...je to někdy věčnost, než to přeřadí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to model 2009...aktualizace DSG už proběhla - byla na to svolávací akce. Ono "cvaknutí" se neozve vždy...toto jsem zapomněl napsat. Je to zvuk, jako když se přesouvají převody na sucho. Při jízda ale žádné rušivé projevy nejsou, vše řadí čistě a bez škubání. Na aktualizaci motoru jsem se neptal, vyzkouším se zeptat ve škodovce :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...