Přejít na obsah

Montáž autorádia - HELP!!!!


Host aka

Doporučené příspěvky

Tak tak´hle jsem nemel zaaretovane radio nikdy v zadnym aute. Vsechny tyhle bazmeky se me valeji v krabici v garazi.

Mam uchyceny sasi v dire na radio ohnutyma plechama a v nem zaaretovany radio.

Kor v octave je tak malo mista ze kdyz jsem tam poskladal kabely tak to radio se nema ani kam pohnout

(Pioneer DEH 7700MP)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravim,

nechci zakladat zbytecne novej topic, tak to strcim sem. Koupil jsem si novy radio (Kenwood KDC-W3534G) a potreboval bych pomoci s montazi (delam to poprve v zivote). Puvodni radio (Blaupunkt Dresden RCR128 - kazetak) jsem nejak vytahnul pomoci hrebiku a ted mi tam zustal v palubce puvodni kovovy ramecek. Novy radio uz jsem otestoval - zapojil jsem kabely a hraje OK ;-) Mam ale problem s fyzickou instalaci - moje otazky:

1) pocitam, ze ten kovovy ramecek neni univerzalni a kazde radio ma svuj vlastni, zejo?

2) jak mam ten puvodni ramecek vymontovat? Zda se, ze to tam je jen nejak nacvaknuty, ale nedari se mi to zaboha vyndat ;-(

3) jak se ma spravne namontovat novy kovovy ramecek - jen se to zacvakne nebo to je potreba nejak pridelat?

4) procital jsem forum a psali jste neco o prehozeni pinu v ISO konektoru kvuli resetu radia - plati to i pro kombinaci tohle radio a moji Octavky (nova palubka, viz podpis)?

Jinak uz se tesim na zapas s kabely - ufff... :)

Mooooooc diky za pomoc -_-

Editováno: , autor: mmerlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prohlídni si rámeček z vnitřní strany a uvidíš takový zahnutý jazýčky.Ty šroubovákem vyhni směrem do vnitř.Musíš uvolnit všechny, které jsou zahnutý ven.Ty právě jistí rádio.Rámeček použij ten co byl u Kenwoodu.Zajisti ho stejným způsobem tzn. zahnutím plíšků do vnitř kastlíku.Napájecí kabely zapoj podle schema i pro tvou verzi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za rychlou odpoved. Ok. Zkusim si s tim zejtra pohrat, snad ten puvodni ramecek z toho vydoluju. Co myslis tim "Napájecí kabely zapoj podle schema i pro tvou verzi"? Ono tam toho moc na vyber neni - vpodstate do radia zacvaknu kabel se dvema ISO zasuvkama a do nich zastrcim 2 ISO konektory co vedou nekam do auta (hnedej a cernej), pak antenu a to je vsechno - moc se s tim manipulovat neda... Nebo jo?

Jinak u tech ISO konektoru jsem nepochopil, jak poznam, kam ma prijit hnedej a kam cernej - jdou vpohode prohodit. Zkusmo jsem to tam zastrcil a hralo to - zalezi na tom, kterej prijde kam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za rychlou odpoved. Ok. Zkusim si s tim zejtra pohrat, snad ten puvodni ramecek z toho vydoluju. Co myslis tim "Napájecí kabely zapoj podle schema i pro tvou verzi"? Ono tam toho moc na vyber neni - vpodstate do radia zacvaknu kabel se dvema ISO zasuvkama a do nich zastrcim 2 ISO konektory co vedou nekam do auta (hnedej a cernej), pak antenu a to je vsechno - moc se s tim manipulovat neda... Nebo jo?

Jinak u tech ISO konektoru jsem nepochopil, jak poznam, kam ma prijit hnedej a kam cernej - jdou vpohode prohodit. Zkusmo jsem to tam zastrcil a hralo to - zalezi na tom, kterej prijde kam?

Konektory ISO napájecí a reproduktorový nejdou mezi sebou zaměnit z důvodu, že mají v jiné poloze zajišťovací zámek.

Musíš u napájecího ISO konektoru mezi sebou prohodit kabely na pozici č.7 a č.4 kde je spínané +12V.Rádio by ti sice hrálo, ale jen do chvíle než by jsi vypnul zapalování.

POZOR!než budeš vytahovat piny z ISO konektoru tak vytáhni z boku konektoru žlutý zajišťovací plátek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

opet diky za odpovedi. Poradne jsem si procet manual a koukam, ze Kenwoodi na to mysleli a je to popsany primo v manualu (ze pro vozy Voklswagen je treba prohodit 4 a 7) a taky na to maji pripravenej ten kabel s ISO kontktorem - neni potreba se vrtat v konektoru samotnym, ale primo maji ty dva kabely primo uz spojovaci konektory, ktery je mozny rozpojit / prohodit. Takze proste cerveny napojim na zluty a obracene. Snad to bude fachcit ;)

Jeste jednou diky! lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam taky dotaz k montazi...do auta jsem daval Pioneera DEH55BT a nelibi se mi ze ramecek radia (ten plasotovej co se nacvakava) precuhuje asi o 4mm nad pristrojovku, premyslel jsem tedy o uprave toho plechovyho ramecku co se dava do montazni diry...tak aby slo radio jeste hloubeji (taky by se musel zkratit ten gumovej věc co zaleze vzadu do diry...) Nesnazil se o to uz nekdo?? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak to by me taky zajimalo... Montaz jsem delal dneska a vystrih jsem tu levou stranu toho tecka, ale radio (ta cast, do ktery se zacvakava panel) mi i tak z palubky docela cumi, coz neni moc hezky. Nevim, cim to je, protoze zadny pruduchy a tak jsem nerozdelaval a radio jsem proste jen zasunul.

Jinak se mi to povedlo napoprve a vsechno funguje - diky moc vsem za rady!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se pokusim nekde sehnat ten instalacni ramecek a budu experimentovat...stacilo by ho posunout trosku vic dovnitr..tak aby se radio mohlo vice "utopit" urcite by to v interieru vypadalo lip...Nevi nekdo kde sehnat ten plechovej instalacni ramecek?? a kolik bude stat...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna jsem jen neco nepochopil, ale plechovej instalacni ramecek se dava k radiu, ne? Pokud chces jeste jeden, tak bych se asi zeptal primo vyrobce...

No primo vyrobce se asi ptat nebudu...Pioneer jako takovej je celkem daleko :D Spis me zajimalo jesi nekdo nevi o nakym dealerovi, ktery by mi ramecek moch prodat samostatne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...