Přejít na obsah

Volant je nakřivo - goemetrie?


ICi

Doporučené příspěvky

A pokud se ti pneu nesjíždí nerovnoměrně,auto nemá tendenci ujíždět do strany,tak bych jen přehodil volant na tisícíhranu :kol-47:

Jinak je to jednoduché...Jeden čep řízení zašroubuješ o nějakou míru,druhý čep o to samou míru vyšroubuješ a tím rovnáš volant do roviny...

Teda u RC aut to tak přibližně funguje :kol-28: ...Když už nestačí trim na vyrovnávání serva,tak se ladí táhla :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky to popohození na tisicíhranu nemusí vyjít. Může to být jak se říká: "Dva je málo, tři je moc".

No, vycházel bych z toho, od kdy a po jakém úkonu na autě má ten volant nakřivo.

Jestli se na autě něco dělalo a sundával se při tom volant, tak na 100 % je to pootočené jen na tisicíhranu.

Pokud se to "nějak stalo", tak to zcela určitě nebude jen tak a šel bych po příčině. Tudíž minimálně kontrola geometrie a při tom samozřejmě seřízení příčky (narovnat volant).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mu tu možnost pootočit na tisícihranu raději ani nenabízel, aby zajel na tu geošku a vy takhle. :) Jde mi o to, že já si vesele vesele jezdil zimu, auto netahalo, volant rovně (max půl zubu) a minulý týden koukám na gumy a ehm.... jestli nebudu moc jezdit, příští zimu ještě vydrží. Geometrie posun o 8mm...

TAKŽE raději neexperimentuj - zainvestuj těch pár stovek a nech si to poměřit a seřídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 11 let později...

Dobrý den, 
Nedávno jsem jel po zasněžené cestě, dostal smyk (v rychlosti asi v 40km/h) a sjel jsem z vozovky, auto schytalo náraz na kola (skok asi 1m) no a naskytl se problém s volantem.
Volant je pootočený do leva (asi do 10 stupňů) a auto jede rovně, volant srovnám a auto zatáčí do prava. Volant se sám automaticky dá do pozice mírně natočené do leva. Moje otázka zní nevíte co by s tím mohlo být? Pokoušel jsem se hledat na netu články, něco jsem našel, ale v žádném článku nebyla zmíněná nějaká událost s autem, jako například skluz či náraz, proto zakládám toto nové vlákno. 
Slyšel jsem mnoho názoru jako že je špatná geometrie, nebo také že je špatná hřídel řízení, atd.. Hlavní otázka tedy zní, co by s tím mohlo být a je bezpečné auto dále používat? Budu velmi rád za každou Vaši odpověď nebo i názor. 

Editováno: , autor: Josef111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometrie bude špatná určitě. Jak si to posločilo, tak se něco (rameno) ohnulo. Hřídel řízení bude určitě dobrá. Košér to moc není, ale toho, že se stane katastrofa biblických rozměrů, bych se nebál. A taky to, alespoň na té ohnuté staně, bude víc žrát gumu., toho bych se bál nejvíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Volant je nakřivo - goemetrie?

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...