Přejít na obsah

"Upálená" zapalovací cívka


Pawouk

Doporučené příspěvky

Zdravím.Tak moje problémy s motorem (1.4 16 V 74 kW BBZ) stále nekončí (více viz tady: ).Včera (t.j. v neděli) mi odešla zapalovací cívka na třetím válci.Za jízdy jsem pocítil cuknutí motoru a už na mě blikala kontrolka elektroniky motoru a jelo to na tři válce.Dojel jsem pár set metrů k benzínce.Tam jsem to zkusil asi třikrát zhasnout a nastartovat,no a při tom jsem ucítil dost výrazný smrad,jako by se něco pálilo.Tak otevřu kapotu a z pod krytu motoru se kouřilo.Zavolal jsem Škoda asitenci,přijel mechanik,shodil kryt motoru a koukáme,že je cívka na třetím válci trochu víc vylezlá,respektive málo zacvaklá (nevím jak bych to lépe popsal,je to trochu vidět na první fotce) oproti těm ostatním cívkám.Napíchnul to a napsalo to,že je to vynechání zapalování na třetím válci.Při pokusu vyndat tu cívku,mu zůstal ten plastový vršek v ruce.Normálně se upálil od toho kovového zbytku cívky (viz foto,je to z mobilu,tak se omlouvám za menší kvalitu).No kroutil hlavou,že to ještě neviděl.Stalo se to už někomu z vás? Je možný,že ta cívka byla špatně nasazená a velkým elektrickým odporem se to utavilo? Dneska ráno jsem to jel ukázat do toho servisu kde mi opravovali motor.Kroutili hlavama a že prý to ještě taky neviděli.Nicméně,možnost,že by se to stalo špatným nasazením se jim jeví jako nepravděpodobná,protože podle nich by to údajně blbě pálilo... Tak nevím co si o tom mám myslet. :feve:

post-32075-1268071725,3576_thumb.jpg

post-32075-1268071734,6476_thumb.jpg

post-32075-1268071785,1162_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...