Přejít na obsah

Xenony - nivelace po startu


lama

Doporučené příspěvky

me to naklapeni jednou prestalo fungovat po te co mi svetla v servisu vyndelali kvuli lakovani predku, po te se stim podle vseho technik nesral, nacpal je zpet a nerovedl nejake nastaveni / inicializacia a naklapeni nefungovalo. Stacilo tam, zajet znova presvedcit ho ze se ma nekde zeptat nebo podivat do navodu pro dilnu, uznal ze udelal chybu tak provedl to nastaveni a uz to zase naklapi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to teda nevím, nechci polemizovat, ale asi před čtvrt rokem jsem tahal novou hadičku k zadnímu ostřikovači a samozřejmě jsem musel vyhodit předek i s xenama. Abych ten nový šlauch hned vyzkoušel, musel jsem zapnout zapalování bez světel. Myslím si, že naklápění mi snad stále funguje, alespoň po nastartování si to dělá obvyklé inicializační "kývnutí", takže předpokládám, že naklápění funguje OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
me to naklapeni jednou prestalo fungovat po te co mi svetla v servisu vyndelali kvuli lakovani predku, po te se stim podle vseho technik nesral, nacpal je zpet a nerovedl nejake nastaveni / inicializacia a naklapeni nefungovalo. Stacilo tam, zajet znova presvedcit ho ze se ma nekde zeptat nebo podivat do navodu pro dilnu, uznal ze udelal chybu tak provedl to nastaveni a uz to zase naklapi.

Ano to samé se stalo i mě.Zajel jsem do servisu a bylo hotovo.Ptal jsem se proč to nenaklápí a mechanik tvrdil , že to bylo rozhozené a bylo to třeba nastavit do výchozí polohy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Caute,mam na octavii origos xenony.Auto ma nastavene denne svietenie,cize ked dam do prvej polohy klucik uz aj svietia.Pri starte nebadam nejake chvilkove zoslabenia proste akoby nic.teraz to sledujem ale tak sa mi zda ze nie vzdy sa xenony "sklopia" proste asi sa kalibruju alebo ako to nazvat.Mali by sa po kazdom starte ci kazdom zapnuti vypnuti svetiel?auto mam 5 dni tak sa zoznamujeme ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davidek: No to asi jo, ale pokud nejdřív nastartuju a až pak zapnu světla, není to nastavování nijak vidět. Kdežto u opačnýho případu to je vidět krásně, jak světla jezdí do stran a dolů.

protoze nez rozsvitis svetla,taak uz to je nastavene....at ti nekdo nastartuje auta bez svetel a ty se divej a uvidis jak se cocky nastavi....taky jsem to tak sledoval....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj

mam dotaz ohledne nastaveni resp. nivelace xenonovych svetel pri zapnuti klice. (Octavia II 2.0TDI, rv. 2005)

Jak jsem se zde docetl xenony by se meli pri zapnuti klice, automaticky nastavit do nejake polohy tzn. dochazi k viditelnemu pohybu.

Tento pohyb u svych svetel nepozoruji. Vzhledem k tomu, ze je vozidlo ojete a xenony jsem na aute doposud nemel, mam par mozna hloupych postrehu a dotazu.

- mam original xenonova svetla (nejsou dodelavana)

- mam zapnutou funkci coming/leaving home

- pri jizde mam pocit ze svetla sviti prilis dolu a neosvetluji vozovku dostatecne.

(pokud jede predemnou vozidlo ve vzdalenosti cca 10m jeho SPZ neni osvetlena)

- auto bylo lehce bourane na zadek (nekde na naprave je cidlo muze to mi vliv? = ano :) )

Melo by dojit k pohybu svetel uz pri odemknuti auta kdyz se rozsviti potkavaci svetla (coming home funkce), nebo az po otoceni klicem v zapalovani ?

Jak jinak mohu overit, ze je s mechanikou svetel vse v poradku ?

Auto necham proverit v servisu, ale chtel bych znat nejake detaily ohledne teto funkce. Nerad bych se nechal napalit nekym v servisu, kdo mi nauctuje 30 tisic za opravu, jak to byva v aut. servisu obvykle.

Dekuji moc za trpelivost a odpoved/radu.

J.

Editováno: , autor: czPaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...