Přejít na obsah

Kufr a jeho komplet otvirani na dalku (pružiny)


Cizap

Doporučené příspěvky

Také se odhodlám na automatické otevírání pro OII,

fóra Fabie i Octavie jsem podrobně důkladně přečetl aspoň 3x

a stále si nejsem jistý:

Doporučujete buď ST11580, což asi funguje, jenže délka ve stlačeném stavu je 31.8 mm. Tuhost 21 N/mm.

V autu jsem naměřil volný prostor 25 mm.

Asi se tam pružina nacpe, jenže to bude na krev a něco musí o těch 7 mm povolit, takže mám strach, že to autu zrovna neprospěje.

Joska na Combi zkoušel SZ8030.16x51, tam je délka o něco kratší (30-51mm), tuhost 37 N/mm, ale nevyhovuje mu velká síla.

Tak uvažuji (do Liftbacku) o SZ8020.16x51, délka 27-51 mm, tuhost 26 N/mm. Máte ji někdo ?

Délkou by tam přesně vyšla SZ8010.16x51, ta má 24-51 mm, jenže tuhost je jen 16 N/mm.

Pasovala by tam i SZ8020.16x44, tuhost 30 N/mm, jenže ta by asi kufr zvedla málo.

Ještě ke všemu jsem naměřil průměr trnu vzpěry 7.95 mm, pružina má vnitřní průměr 8mm. Doufám, že je dělají přesně, pilovat ji nebudu :-)

Mohu ještě jednou poprosit, abyste každý komu to funguje, napsal přesný typ pružiny ?

Nechci tam dát takovou, která je stlačená delší než 25 mm...

Moc dík :-)

Přidávám výtah z katalogu Steinel

SZ80x0.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus tu pruzinu vytiahnut a stlacit vo zveraku 'zavit na zavit' a uvidis kolko ma skutocnu minimalnu dlzku ked ju poriadne stlacis, v tabulkach su hodnoty ktore su udavane v urcitej vyrobnej tolerancii

inak nejake vole su aj v capoch tej plynovej vzpery, tam to tiez nieco povoli a aj veko kufra ma v zatvorenej polohe nejaku volu, tuto volu vymedzuju zamok a tesnenie po obvode kufrovych dveri, a teraz este aj pruziny :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Tak panove vidim ze se to tu rozproudilo to jsem rad, vidim ze se ale spousta lidi pta co dat za pruziny aby byli odskousene i kdyz jsem to psal vyse v tomto vlakne. 

Takze pro ty co maji strach - pruziny jsou na aute, rekl bych ze kurf uz se zavira v pohode, jakoby to trochu povolilo a nebo je to jen muj pocit ale proste neni to tak hrozny jak jsem se toho bal. Takze pohoda. 

Co se prostoru pruzin tyce napadlo me je jit zmerit v zavrenem kufru ale to udelam az odpolko. A kde se bere prostor pro pruziny?? pri mereni zkousel nekdo z vas natlacit tu plastovou prachovku ci co to na vzperach je na doraz?? tam si myslim ze se vzali ty potrebne mm.

Kazdopadne zaver je ze je to bomba a ze to slape jak hodinky, u mejch vzper mam jen problem ze jsou utahany takze pri ranich teplotach kolem nuly se to neotevre uplne, ale to poresi na pristi pulrok matka priroda, a pak to poresi repas. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus tu pruzinu vytiahnut a stlacit vo zveraku 'zavit na zavit' a uvidis kolko ma skutocnu minimalnu dlzku ked ju poriadne stlacis, v tabulkach su hodnoty ktore su udavane v urcitej vyrobnej tolerancii

inak nejake vole su aj v capoch tej plynovej vzpery, tam to tiez nieco povoli a aj veko kufra ma v zatvorenej polohe nejaku volu, tuto volu vymedzuju zamok a tesnenie po obvode kufrovych dveri, a teraz este aj pruziny :palec2:

Zkus ve svěráku stlačovat pružinu, říkáš si i to, že ti může namlátit. Když už, tak třeba přes podložky na šroubu, měla by mít vedení. Navc jednoduchá metoda je změřit průměr drátu a počet závitů, přičíst závity koncové. Na menší rozměr, než je součet, to nestlačíš ;) A pokud nacpeš něco 3,1 cm dlouhého do prostoru 2,5 cm, někde něco povolí..resp se deformuje, není to u vůli, která by někde byla záměrně, prostě přes páku něco uhne, což bych neviděl jako šťastné řešení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozrejme ze to stlacovani pruziny nemuze delat kdejaky hovado, to je snad kazdymu jasne :palec2:

na kazdou robotu je potreba mit grif, na stlacovani pruzin je vice moznosti jak se to da udelat bezpecne, a samozrejme ze se muze stat ze to pruzina nevydrzi a praskne... ale snad jsme tu dospeli lidi kterym neni potreba vse vysvetlovat jak malymu diteti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci,dnes jsem koupil pružiny ST11580( jsou zelené) koupeno v Moravanech u Brna ALCOMEX cena 175kč/ks a dal je na auto. Mám OII combi r.v 2005 a fakčí to na 1. Nemá to chybu. Zavírání jde taky dobře.Pokud prudčeji zatáhnu za táhlo,tak to i zabouchnu,jinak stačí přivřít a docvaknout.Zvládají to i moji 7letí kluci.Pokusím se dát i video,je to z mobili,takže nic moc. Později dám video i jak to zavírám.SAVANA

No tak nevím proč,ale nechce mi to vzít video. Poraďte jak to sem šupnout

Editováno: , autor: lkar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu ještě jednou poprosit, abyste každý komu to funguje, napsal přesný typ pružiny ?

Nechci tam dát takovou, která je stlačená delší než 25 mm...

Moc odpovědí tu není, tak jsem začal zkoušet sám...

Mám liftback se zadním stěračem, takže taky asi o něco těžší víko kufru.

Pružiny jsem si objednal z Penty, jsou levnější a nedopočítávají minimální hodnotu objednávky - tedy ne, že bych to neměl za 500,- Kč...

Zvolil jsem tyto:

SZ8010.16x51, délka 24-51 mm, tuhost 16 N/mm, max. 320 N, vnitřní průměr 8 mm, takže přesně pasuje

SZ8020.16x51, délka 27-51 mm, tuhost 26 N/mm, max. 472 N

SZ8010.20x64, délka 29-64 mm, tuhost 20 N/mm, max. 512 N, vnitřní průměr 10 mm, vnější průměr 20 mm nevadí, místa je tam dost

zavrhnul jsem SZ8030.16x51, délka 30-51 mm, tuhost 37 N/mm, max. 567 N - Joska s ní měl problém, ta delší má podobnou max. sílu, kufr vyzvedne mnohem výš, přestože je stlačená malinko kratší,

První, nejslabší, kufr lehce nadzedne a konec.

Druhá, silnější, kufr krásně nadzvedne, víko se zhoupne a opře se o pružiny, mám to natočené, ale video jsem ještě nikam nedal.

Třetí krásně kufr otevře. Když jsem se na pružinu díval, nevypadalo to, že by byla stlačená nadoraz - jenže má 29 mm a volný prostot jsem odhadoval na 25 mm.

Pak jsem si prohlédnul auto se zavřeným kufrem a víko bylo o několik mm odtlačené směrem dozadu.

Ty ale rychle z auta letěly, to nemám zapotřebí. Přesně jak jsem čekal, někde něco musí povolit. Po delší době to asi může dát konstrukci pěkně na frak...

Takže to dopadá, jak jsem čekal, požádám Ivo Gorčáka, kerého na fóru Fabie chválí, o úpravu vzpěr: www.gorcak.cz

Zkoušel jsem "vážit" páté dveře, vyvíjejí tíhu kolem 140 N. Vzpěry je přes páku samy nezvednou, ale moc nechybí, tak 150 N (čili na váze 1.5 kg).

Pokud to půjde a zvedne jejich sílu o 15 až 20 procent, dveře se budou samy lehce zvedat, pak dám nejslabší pružiny a nebudu se bát o osud auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl bych rad kdyby mi nekdo poradil jake mam vzit.Mam liftback RS,to znamena,ze kridlo,zadni sterac a potom jeste na platu ten kozeny vak narvany vecma.Budu rad kdyz mi nekdo poradi kdo s tim ma zkusenosti.Moc diky vsem

Editováno: , autor: koudy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle úterý jsem odesílal vzpěry na "repasi" (auto je skoro nové a byly v pohodě), konkrétně zvýšení tlaku o 20 %.

Ozvu se, až přijdou, chci použít ty nejslabší pružiny, takže víko kufru musí zvedat vzpěry.

Jen vlevo jsem měl pružinu, která ve stlačeném stavu měla 29 mm (často čtu, že lidi používají ještě delší), víko kufru s ní bylo viditelně vystrčené dozadu a i po vyjmutí pružiny zůstala trvalá deformace (asi závěsů víka kufru).

Je to jen o 1-2 mm, takže na první pohled to není patrné, ale štve mě to.

Takže tam půjdou pružiny SZ8010.16x51, které mají ve stlačeném stavu jen 24 mm (viditelná mezera byla 25 mm).

Jejich síla stačila s originálními vzpěrami jen na odskočení víka, tak uvidím až mi přijdou z repase.

RS nemám (1.8 TSI také ujde :-) ale víko kufru mám pro změnu zatížené stěračem a v síťtce pod platem mám mimo jiné dost velký trojúhelník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska namontoval cervene pruziny SZ8020.16x51 ... mam liftback se zadnim steracem, rok 05 a vysledek vidite na videu...testovano pri 14°C ... zitra zajedu za panem Gorcakem a necham si renovovat vzpery a posilit je o 15% cca... a asi tam pak dam modre pruziny!

jinak to zavirani kufru je trosku pracnejsi, ale neco za neco no...snad to ale nebude vazne nicit ten zamek!

Nezda se vam nekomu, kdo uz pruziny na LIFTBACKU ma, ze se posunulo viko kufru jakoby dozadu? ze je vetsi prechod mezi svetlem a vikem? nebo se mi to jen zda? Koukam, ze tenhle problem mel "milos" .. docela me to trapi, aby do auta treba nezatikalo nebo tak :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsem odvezl vzpery panu Gorcakovi, tak mi je renovuje a posili o nejaka procenta... dulezity poznatek je, kdyz jsem dal vzpery pryc,cili, jakobych dal jen pruziny pryc a nechal vzpery origo, tak se kufr vratil do normalu a hranka je v normalu!!! takze to pak budu muset nejak doresit, asi tu pruzinu treba o jeden zavit zkratim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš štěstí, včera jsem bral po dvou týdnech syna z koleje a sám si všiml toho, že mám vlevo odsunuté víko kufru - takže to je viditelné bez zvláštního zkoumání.

Po úpravě vzpěr od pana Gorčáka mi ale otvírání na liftbacku se stěračem perfektně funguje.post-23-1156182784.gif

Síla potřebná na stažení víka kufru i zabouchnutí je naprosto v pohodě.

Bohužel tam nestačí nejslabší SZ8010.16x51, ale aspoň jedna musí být silnější SZ8020.16x51, jinak to otevírá až asi od teploty 10 stupňů.

Chtělo to na vzpěrách přidat trochu víc, objednal jsem si +20 procent.

I když mám silnější vpravo, kufr je víc odtlačený vlevo, kde byla tak 5 minut nejdelší pružina (29 mm ve stlačeném stavu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...