Přejít na obsah

FABIA TDI


Doporučené příspěvky

Spotreba pod ctyri litry dlouhodobe je holy nesmysl...s 1.9 se da jezdit kolem 4.6 4.8 dlouhodobe a to mam myslim jezdit ne se sourat jen na spotrebu a brzdit vsecky okolo....s 1.4 sem se dostal na podobne cisla ale ta je jesta nezabehnuta ma jen 10 tisic najeto......takze nevim jestli nekdo umi jezdit dlouhodobe pod ctyri s pedeckem tak at se ozve ..rad bych se to naucil -_-

ale jezdit ne SOURAT...

Jestli jsi z Prahy a okolí, tak tě to naučím (nebo tě spíš přesvědčím, že dlouhodobá spotřeba pod 4 se dá bez problému).Ovšem jestli je pro tebe tachometrová rychlost 100 Km/h mimo vesnice a 60 km/h uvnitř šourání, tak to máš smůlu - já se snažím jezdit slušně a podle pravidel -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska v Porsche Plzeň konečně vyzkoušel tu 1.4 TDI 59 kW a jak mě tu někteří strašili hlučností apod. tak musím říct,že to tak není. Byl to vůz co má najeto 6 km,takže se tprve bude zajíždět=ještě se krapet ztiší a zkultivuje, ale to jak klapal už teď mi stačilo abych poznal, že to není nic neobvyklého od jiných diesláků. Prostě klasickej klapot a když k tomu přičtu že k lenosti to má taky daleko a spotřebou se rovná babetě, tak nemůžu jinak než že to auto (motor) je dobrej a jdu do něj....tudíž už je z mé strany rozhodnuto- Škoda Fabia Sedan, výbava Elegance, 1.4 TDI, 55 kW (budu kupovat předváděčku a to ještě byly 55 kW), černá perleťová metalíza...snad už ji brzo budu mít-nejdéle do konce června, závisí to i na prodeji současného vozu. Ale jakmile bude tak se pochlubím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tady taky pár fotek ke spotřebě. Zatím to jede tak uvidím kdy to klekne. Natankováno 51 litru. Kolik bylo v nádrži nevím. To se zjistí po natankování. 1.9, chip zhruba 96kw. Zkouším zhruba přesnost spotřeby po výměně za maxidot. Zdá se že ukazuje víc oproti puvodním budíkum.

post-8-1149872080.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotreba pod ctyri litry dlouhodobe je holy nesmysl...s 1.9 se da jezdit kolem 4.6 4.8 dlouhodobe a to mam myslim jezdit ne se sourat jen na spotrebu a brzdit vsecky okolo....s 1.4 sem se dostal na podobne cisla ale ta je jesta nezabehnuta ma jen 10 tisic najeto......takze nevim jestli nekdo umi jezdit dlouhodobe pod ctyri s pedeckem tak at se ozve ..rad bych se to naucil -_-

ale jezdit ne SOURAT...

Jestli jsi z Prahy a okolí, tak tě to naučím (nebo tě spíš přesvědčím, že dlouhodobá spotřeba pod 4 se dá bez problému).Ovšem jestli je pro tebe tachometrová rychlost 100 Km/h mimo vesnice a 60 km/h uvnitř šourání, tak to máš smůlu - já se snažím jezdit slušně a podle pravidel -_-

No tak nerikam ze jezdim jako prase, ale kdyz vyjedu do prace a pul hodky se kodrcam v kolone, pak musim jet rychleji a zase pomaleji zpatky to same kdyz je provoz tak na dalnici zadna sranda ...proste nevim nemel bych na to nervy asi, za mesic ujedu asi 4 tis prumerne a kdyz se drzim tak to drzim pod 5 lehce ale to mi vydrzi tak 300 km a pak uz zase vybouchnu .)))) :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak nerikam ze jezdim jako prase, ale kdyz vyjedu do prace a pul hodky se kodrcam v kolone, pak musim jet rychleji a zase pomaleji zpatky to same kdyz je provoz tak na dalnici zadna sranda ...proste nevim nemel bych na to nervy asi, za mesic ujedu asi 4 tis prumerne a kdyz se drzim tak to drzim pod 5 lehce ale to mi vydrzi tak 300 km a pak uz zase vybouchnu .)))) :p

No tak potom je to asi jasný ;) .Ani pro mě není problém jet do práce průměrně za deset, ale to se stane tak v jednom z tisíce případů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak nerikam ze jezdim jako prase, ale kdyz vyjedu do prace a pul hodky se kodrcam v kolone, pak musim jet rychleji a zase pomaleji zpatky to same kdyz je provoz tak na dalnici zadna sranda ...proste nevim nemel bych na to nervy asi, za mesic ujedu asi 4 tis prumerne a kdyz se drzim tak to drzim pod 5 lehce ale to mi vydrzi tak 300 km a pak uz zase vybouchnu .)))) :p

No tak potom je to asi jasný ;) .Ani pro mě není problém jet do práce průměrně za deset, ale to se stane tak v jednom z tisíce případů :)

Tak zkousel jsem jet podle predpisu....FM - CT - FM coz je zhruba 52 km silnice první tridy a podle predpisu(spise jeste pomaleji) ... no a spotreba sla na 2.9.....jel jsem to asi hodinu misto obvyklych 40 minut...ale dokazal jsem si ze tvuj prispevek nelze.....jen je treba zachovat chladnou hlavu....pak sem to samozrejme okouril, zapnul klimu a uz to slo do obvyklych mezi...

Sam jsem zvedavy co pujde zajet s 1.4 TDI...taky ji podrobim takovemu eco runu tento tyden -_-

post-8-1150136985.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkousel jsem jet podle predpisu....FM - CT - FM coz je zhruba 52 km silnice první tridy a podle predpisu(spise jeste pomaleji) ... no a spotreba sla na 2.9.....jel jsem to asi hodinu misto obvyklych 40 minut...ale dokazal jsem si ze tvuj prispevek nelze.....jen je treba zachovat chladnou hlavu....pak sem to samozrejme okouril, zapnul klimu a uz to slo do obvyklych mezi...

Sam jsem zvedavy co pujde zajet s 1.4 TDI...taky ji podrobim takovemu eco runu tento tyden -_-

No koukám,že se z tebe vyklubal pěknej eco runner :) .Tahle spotřeba na takový dálce už je pozoruhodná. Třeba se ti tahle zkušenost s dodržováním rychlostních limitů bude teď od července hodit B) ...Ale souhlas s tím, že se takhle opatrně nedá jet pořád a "občas" je příjemný na to dupnout a zapojit taky do práce ASR :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkousel jsem jet podle predpisu....FM - CT - FM coz je zhruba 52 km silnice první tridy a podle predpisu(spise jeste pomaleji) ... no a spotreba sla na 2.9.....jel jsem to asi hodinu misto obvyklych 40 minut...ale dokazal jsem si ze tvuj prispevek nelze.....jen je treba zachovat chladnou hlavu....pak sem to samozrejme okouril, zapnul klimu a uz to slo do obvyklych mezi...

Sam jsem zvedavy co pujde zajet s 1.4 TDI...taky ji podrobim takovemu eco runu tento tyden -_-

No koukám,že se z tebe vyklubal pěknej eco runner :) .Tahle spotřeba na takový dálce už je pozoruhodná. Třeba se ti tahle zkušenost s dodržováním rychlostních limitů bude teď od července hodit B) ...Ale souhlas s tím, že se takhle opatrně nedá jet pořád a "občas" je příjemný na to dupnout a zapojit taky do práce ASR :smich:

Jo no od prvniho aspon pujde spotreba dolu, akorat nevim jestli se motrou libi 1200 az 1700 otacek.....protoze takovoudle spotrebu lze drzet jen kdyz jsou otacky v tomdle spektru.

Stejne nevim na co je ASR...kdyz uz se mi povede protocit kola tak se stejne protoci, protoze ASR zas az tak rychly neni a to uz ridice trkne kdyz mu cuka predek ze ma ubrat.-(v zime to je ale jina tam se to hodi.... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,tak to bych asi nevydržel. :D Já se pod 5l dostanu jenom zázrakem. To bude asi tím,že jezdím jen dálnice. Ale po okresce je pro mě minimum 100km/hod. Jak to jde pod 100km/hod,tak to je jak kdybych nejel.

Nekdy to vydrzet jde a ani clovek nemusi chtit .)staci kolona kamionu a plna cesta a jak pojedes 70 na petku a nebudes moc cukat s plynem tak ti to musi spadnout pod pet.Kazdopadne jezdit takdle porad tak me asi triskne...ja uz te zacina predjizdet 105tka tak uz je to trosku o nervy.) -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, jde tak jet, ale brzdis ostatni, nebot ani zadnou akceleraci si dovolit nemuzes a taky bych chtel videt jak si jel do toho zukovskeho kopce, to te nekdo tahl, ne? tam ti to muselo ukazovat aspon 6-7 neli 9 a potom se taky na neutral jet zrovna neda, jeste ze jsem te nepotkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, jde tak jet, ale brzdis ostatni, nebot ani zadnou akceleraci si dovolit nemuzes a taky bych chtel videt jak si jel do toho zukovskeho kopce, to te nekdo tahl, ne? tam ti to muselo ukazovat aspon 6-7 neli 9 a potom se taky na neutral jet zrovna neda, jeste ze jsem te nepotkal.

Pokud jedes s FM tak to okourit z tranovic abych vyjel na zukov co nejrychleji a od pulky kopce nechat na setrvacnost, zasadne nejezdit na neutral...a ze zukova to jelo na zarazenou petku cca 70 - 90 km/h.... az pod zelenou tam uz jsem jel tak 40 .-)))z tesina to je trosku problem neni se kde rozjet o to rozvazneji musis pak s plynem...a hlavne nesmi te nic brzdit kazdy rozjezd neco stoji...byla sobota malo aut.tak provoz sem vyslovne nebrzdil ale pomalu jsem jel.)))ale jde to :D ja sem to proste chtel zkusit co to da...ale min asi uz nepujde...to uz si nedovedu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska dojel. Čekal jsem že to bude míň, ale aji tak to není špatné a dále bych doporučoval 1.9 tdi. Při dodržováni rychlosních limitu to jde i palubák celkem sedí. Dotankováno 61l a pruměr 5.1 l /100km. Dá se i trochu míň. Ty spotřeby 3 a podobné jsou panové pouze jednodenky spíš ukažte dlouhodobé.

post-8-1150221748.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...