Přejít na obsah

Provrzávání v oblasti předních dveří


specnas

Doporučené příspěvky

Tak po delším čase se vracím na vlákno, které jsem zakládal. Opět se ozvalo známé provrzávání v oblasti dveří. No a opět mě zachránila Olintova metoda (dříve popsaná i s fotkou co promazat) WD 40 je opravdu super a pomohlo to. Jinak pro upřesnění naposled jsem aplikoval promazání před zimou. Vydrželo to pár měsíců a tak na jaře znovu. Už měsíc mám pokoj a to přeji i všem neštastníkům s podobným problémem !

Editováno: , autor: specnas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olint ve svém příspěvku #40 označil jako místo vrzání horní lištu dveří. Mě však mazání v tomto prostoru nepomohlo. Stačilo lehce zatlačit v horní části skla předních dveří a vrzavý zvuk se nedal přeslechnout. Po nějakém hledání jsem lehce mázl voskem na karoserie Tempo ( nic lepšího jsem právě po ruce neměl) plastový kryt předního A sloupku a vida, vrzání zmizelo. Nyní už nemám čas, ale odpoledne pojedu auto projet, tak jsem zvědav. To Tempo asi dlouho nevydrží, ale mě jde nyní o to, najít místo vrzání..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • mne to nevrzga ale je pocut take tukanie mazal som tu hornu listu,zaves pasu opraveny,jazda so stiahnutym oknom nic nepomohlo a je to na nervy ked o tom viete ma niekto dalsie tipy co by to mohlo byt.To tukanie sa siri zo zadnej lavej casti auta,alebo niekde zo stredneho stlpika a je najviac pocutelne pri pohynani vtedy to par krat tukne.Manzelka mi uz tuka na čelo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem také zkusil promazat kompletně těsnění kolem dveří olejem WD40 a nepomohlo nic. Vrže to snad ještě víc. Když jsem tuto záležitost projednával se servisem, tak se tento jev prý hodně často vyskytoval i u prvních Octávií II. generace. Pak vyměnili gumy za trochu jiný materiál a vrzání přestalo. Tady se prý používá těsnění na Yetinách pořád stejné. Ale tehdy mi těsnění namazali nějakým olejíčkem a vrzání úplně zmizelo, bohužel je to efekt tak max.na měsíc. Jen mi řekli, že je to přípravek v malé nádobce asi za 1100 Kč!!! Nemáte někdo opravdu účinnou metodu, ale ne za tisíce? :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se osvědčila metoda a la WalkerT, tj. prostříknout mazadlem na bázi PTFE (teflonu), a sice celou tu "chlupatou" lištu na dveřích. Mazivo na bázi silikonu nezabralo, WD40 jsem vůbec nezkoušel. Cena spreje asi 160 Kč, k dostání v Barvy Laky, ale určo i jinde. Mazáno někdy na jaře, po asi ročním ježdění, a do teď klid. Mimochodem, vrzat to začalo po protažení Yetíka myčkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Vcera som absolvoval vymenu vsetkych tesneni vo dverach a je konecne ticho. Servisak mi tvrdil, ze nove tesnenia su modifikovane a odporucal ich nemazat, pretoze su niecim naimpregnovane.

Tak uvidim ako dlho to vydrzi.

Inac sa mi zda, ze na hornej strane dvier pribudol jeden hreben s plstenym tesnenim. Ale teraz si nepamatam ci aj pred tym tam boli dva alebo iba jeden. Mozete to niekto pozriet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě už auto vrže tak, že i kuna brzo uteče. Příští týden jedu asi do servisu. Už toho vrzání mám dost. Také by mě zajímalo, jaký argument použít abych nebyl během pěti minut vyhozen.

Tak dejte vědět jak jste dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Návštěva servisu na kole a dotaz na vrzání v oblasti dveří.

Dostal jsem za úkol obložit dveře papírem nebo hadrou a zjistit, jestli vrzání přestane - nepřestalo. Takže podle servisu to asi těsnění nebude. Jinak mi bylo řečeno, že na vrzající těsnění se stříká nějaký přípravek a na chvilku to pomůže. Budu tam muset zajet i s autem

post-54880-0-37433300-1345717587_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zvláštní, proč to na Slovensku jde a u nás ne??

Hodně štěstí při řešení problému, já už jsem to oficiálně písemně reklamoval u prodejce minulý týden a zatím jsem se nedočkal odpovědi.

Editováno: , autor: Sranki
Necituj predchadzajuci prispevok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem tu jednou psal, ale ještě další zkušenost: o dovolené mi začalo povrzávat kolem pravých, zatím neošetřených dveří. Neměl jsem s sebou ten PTFA zázrak, tak jsem to přejel nasucho mýdlem a ejhle, zatím tj.něco přes měsíc to funguje spolehlivě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem tu jednou psal, ale ještě další zkušenost: o dovolené mi začalo povrzávat kolem pravých, zatím neošetřených dveří. Neměl jsem s sebou ten PTFA zázrak, tak jsem to přejel nasucho mýdlem a ejhle, zatím tj.něco přes měsíc to funguje spolehlivě.

To mýdlo - tak přes ně to mi doporučil i kamarád ze servisu, prý to tak běžně dělají, ale podle mě to není trvalé odstranění závady, něco podobného mohu dělat po záruce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...