Přejít na obsah

superb pre 5 ludi


Host vladoc

Doporučené příspěvky

Pani mam otazku, je superb auto pre 5 clennu rodinu, je na zadnej sedacke dost miesta pre 3 deti? Mam teraz O1 a chcem to vymenit za vacsie auto. Chodievame na dovolenky autom napr. Grecko a chystame Norsko tak som sa chcel spytat ako to vidite vy s tym prietorom hlavne v strede zadnej sedacky. Dakujem za reakcie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přídám svoji zkušenost - v SB II jsem vezl 5 lidí cca 300 km a úplně v pohodě. Pustil jsem DVD, takže cesta rychle utíkala a jelikož je vzadu spoustu místa na délku i šířku, tak si nikdo nestěžoval na nepohodlí... :)

Nemám sice rodinu, ale Superba za rodinné auto považuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to asi nebude o troch autosedackach, skor jedna autosedacka a jeden podsedak, navacsie dieta rychlo rastie a uz bude moct byt bez posedaku. Ide skor o to sedenie vzadu v strede, ide mi o ten tunel pod nohami. Ale dakujem aj tak to vyskusam. Este mi povedzte aku motorizaciu, chcem skor diesel lebo menej zere, ale ten dvojliter PD strasne vsetci hania, co sa da kupit ine, aby to aj islo? :)

PS: 300 km je nic, my podnikame dovolenky s davkami 1500 km atd. To Norsko je 3500 km, mam tam kamosku, bol som tam naposledy v r. 1997 na Peugeote 205, traja ludia v aute, ale to neboli deti...

Editováno: , autor: vladoc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to asi nebude o troch autosedackach, skor jedna autosedacka a jeden podsedak, navacsie dieta rychlo rastie a uz bude moct byt bez posedaku. Ide skor o to sedenie vzadu v strede, ide mi o ten tunel pod nohami. Ale dakujem aj tak to vyskusam. Este mi povedzte aku motorizaciu, chcem skor diesel lebo menej zere, ale ten dvojliter PD strasne vsetci hania, co sa da kupit ine, aby to aj islo? :)

PS: 300 km je nic, my podnikame dovolenky s davkami 1500 km atd. To Norsko je 3500 km, mam tam kamosku, bol som tam naposledy v r. 1997 na Peugeote 205, traja ludia v aute, ale to neboli deti...

2.0 TDI PD sa už nerobí ;-)

Už sa robí common-rail :)

Ja by som ti odporúčal buď 1.8TSI, alebo ten 103kW, myslím, že ten 125kW je dosť drahý..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podla mna jedna sedacka a dva podsedaky su uz celkom akurat, hlavne podsedaky s rukovatmi su este o nieco sirsie a je ich treba "pri montazi" posuvat, aby sa vobec mohli vsetky 3 zadne pasy zapnut. Stredne miesto ma tvrdy podklad a tunel pod nohami, preto toto miesto na dlhsiu cestu pre vacsiu osobu pohodlne nie je, sem jedine sedak/sedacku (mam sedan, nie kombik). Vzdialenost medzi prednym operadlom a zadnou sedackou je samozrejme na natiahnutie aj dlhsich noh dobra, ale deti treba aj tak obcas vyvencit. Aj mensie dieta v sedacke pohodlne dociahne na zadne stropne lampicky, co je fajn. DVD vpredu vidi len zadny stredny cestujuci, bocnym teda hracku alebo knizku alebo prenosne DVD alebo ich po case striedat. Kilma zo strednych stlpikov detom skor vadi nez prospieva, preto skor zavret alebo aspon privret. S mojim dietatom ist tisice kilometrov je nerealne, mozeme mat aj oblubene ci nove DVDs, knizky, hracky, hry a je to jedno. Vsak ked ideme 30km, uz mi hovori, Tatinko, nejako dlho cestujeme... alebo A kedy tam uz budeme... Takze stovky kilometrov znamenaju u nas vela prestavok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S mojim dietatom ist tisice kilometrov je nerealne, mozeme mat aj oblubene ci nove DVDs, knizky, hracky, hry a je to jedno. Vsak ked ideme 30km, uz mi hovori, Tatinko, nejako dlho cestujeme... alebo A kedy tam uz budeme...

a proto jezdím vždy na noc wink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje dve deti maju vyborny trening. Predminuly rok vydrzali v O1 cestu na Sardiniu, kde nam usiel trajekt takze odtial primo na Makarsku, cize cca 2500 km na jeden sup cca 36 hodin chudiatka sedeli v autosedackach. Inak jazdim tiez na noc ale niekedy sa pretiahne az do druhej noci... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A já bych se toho nebál. Obzvlášť v kombíku to nemusí být špatné. Vždyť pět lidí se poskládá i do Fabie. Určitě je ale třeba to vyzkoušet.

On je trochu problém v poloze a tvaru sedadel. Ve dvojkové Fabii/Roomsteru se ve třech sedí skoro líp, resp. v Superbu je na tom ten prostřední hodně špatně - v zatáčkách prostřední sedadlo nepodrží, opřít hlavu nemá o co. Výrazně jsou na tom líp dva krajní. Je to konstruované na 4 lidi a mně to tak přijde logický. Jak na tom budou děti, no asi ještě vcelku dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak vsetko je inak, bohuzial musim teraz Octu predat, je mi jej aj luto lebo je uplne v pohode, ale tri deti su tri deti . Beriem nakoniec nieco mimo koncern KIA Carens 2 CRDI 103 kw, r.v. 2010 27000 km od predajcu. Co na to hovorite? Este 4 roky zaruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vsetko je inak, bohuzial musim teraz Octu predat, je mi jej aj luto lebo je uplne v pohode, ale tri deti su tri deti . Beriem nakoniec nieco mimo koncern KIA Carens 2 CRDI 103 kw, r.v. 2010 27000 km od predajcu. Co na to hovorite? Este 4 roky zaruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

V com sa ti zda byt kia Carens jarmocnym vozitkom, ide to velmi slusne a pohodlie je v tomto voze aj proti touranu o dost vacsie. Si zaslepeny koncernom? :D Neviem ci si sa dakedy v nejakej Kii vobec viezol, ja by som tiez radsej Supa ale ako som vyssie pisal pre tri deti to nie je vhodne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...