Přejít na obsah

Denní svícení


virgin

Doporučené příspěvky

2Mefisto: Pokud se rozhodneš pro ovály - dej sem pak foto.

Já taky uvažuji o oválech a tak jsem si zatím udělal pro první představu,

co by mohlo vypadat lépe (kulaté x oválné), tuto !fotomontáž!: :t

(světla jsou na fotu z Helly.de pro VW Passata)

Tak posuďte sami – samozřejmě by to chtělo vidět in natura.

Co bych ještě uvítal v zapojení “denních světel” je nějaká akustická signalizace.

Dej pokoj,na co další troubení.Co by vlastně mělo být signalizováno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej pokoj,na co další troubení.Co by vlastně mělo být signalizováno?

Možná že to bude opravdu zbytečné, praxe ukáže.

Inspirovalo mne totiž zařízení ASS2, funkce je detailně popsaná: ZDE

Byla by to věc zapojení, vyjímám:

1. Rozsvícení světel je signalizováno krátce akusticky.

2. Po vypnutí automatiky a aby jste, až se opět rozjedete, nezapomněli rozsvítit světla, tak od okamžiku zhasnutí světel při běžícím motoru vydává systém ASS nepřeslechnutelný zvukový signál, který přestane až při opětovném rozsvícení světel pomocí hlavního spínače světel nebo po zastavení motoru. Při opětovném startu motoru je automatická funkce systému ASS obnovena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej pokoj,na co další troubení.Co by vlastně mělo být signalizováno?

Možná že to bude opravdu zbytečné, praxe ukáže.

Inspirovalo mne totiž zařízení ASS2, funkce je detailně popsaná: ZDE

Byla by to věc zapojení, vyjímám:

1. Rozsvícení světel je signalizováno krátce akusticky.

2. Po vypnutí automatiky a aby jste, až se opět rozjedete, nezapomněli rozsvítit světla, tak od okamžiku zhasnutí světel při běžícím motoru vydává systém ASS nepřeslechnutelný zvukový signál, který přestane až při opětovném rozsvícení světel pomocí hlavního spínače světel nebo po zastavení motoru. Při opětovném startu motoru je automatická funkce systému ASS obnovena.

To ASS neznám a ani jsem se po denním svícení hlavními světlomety nepídil.U tohoto systému je to třeba vhodné doplnění pro indikaci momentálního stavu.

Při použití sady od Helly je zapínání a vypínání zcela automatické a indikace není třeba.Zapneš zapalování a svítí,vypneš zapalování nebo zapneš hlavní světlomety a nesvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Nazdar, mám namontované asi 2,5 roku denní svícení a nikdy s tím nebyl problém. Teď to ale začalo nějak blbnout, zničeho nic se to vypne. Za poslední týden to udělalo asi 3x. Myslím si že je v háji to relátko, nebo do háje se chystá. :angry:

nemáte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno se objevila informace ze Skodovky, ze s relatkama jsou potize, proto se drive namontovane (cca do 05/2006) denni sviceni (relatka) menily za modifikovana relatka - dochazelo presne k tomu, co rikas ty, tedy k vypadkum funkce.

Sice to mas uz dyl, ale treba to souvisi.

asi nesouvisí, když nemá svícení od škodovky, to co říkáš se týkalo série relátek vyrobených v jednom týdnu... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

tak jsem dneska uplne koukal...kamarad autoeletrikar...mi zapojil denni sviceni...stalo to teda 450kč-..ale nema to chybu...po otoceni klicku mi normalne sviti svetla-potkavaci..a pekne bez zadni casti..jen predek(jako u octavie2)-popr.na prani lze udelat i aby svitili zadni svetla..ale prislo mito zbytecny..rikal ze mi tm zadny zpoždovaci rele davat nebude..protože ty se hodne zahrivaji a odchazeji...je to opravdu mala uprava-ktera trva priblizne 3-5minut ale to vite...za kazdou know-how se dnes plati..jde to udelat na vsechny fabie.....a funguje to normalne jako orig.denni sviceni...pri otoceni klicku se mi rozsviti svetla,po otoceni klicku do "startovaci polohy-zhasnou-a hned jak pustite klicek-motor nabehl- tak zase nabehnou...a fungujou i popř.nasilném chcipnuti motoru.kdyz prijde noc..otocim standartne vypinacem-rozviti se palubovka...svetla -zadni atd.sviti nomalne standartne...kdo budete mit zajem napiste soukromou zpravu...a napisu vam na nej kontakt.. nechapu proc platit 1500za orig.denni sviceni od skodovky...a rikal jsem si 450kč?to uz me nevytrhne...

Editováno: , autor: petrpetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...