Přejít na obsah

Kontrolky (signalizace) otevřených dvěří a kufru


rajtar

Doporučené příspěvky

Ono je to všetko pekné ale kam chceš dať ten mikrospínač ked zámok klasika tam nemá držiak. :p Kúpiť nové alebo aj použité zámky by to riadne predražilo. Toto riešenie má jednu výhodu,že sa tam nemá čo pokaziť. Dávať kvôli mikráku každé 2r. dolu tapacír a vykuchať komplet dvere zo zámkami tiež nie bohvie čo.Ked sa to ošetrí tak ako sa to má, tak sa niet čoho báť. ;) To je môj názor a nikomu iný neberiem. :)

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozoberať celé dvere mi tiež fakt leze ne nervy, ale ak sa tá vačka zámku aspoň dvakrát do roka namaže tak mikrospínač

vydrží dlho. Mazať to ide pohodlne zvonka, netreba nič rozoberať. V servise pri pravidelných prehliadkach ich tiež premazávajú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
:help: Zdravim!Mam taky problem,vymenil som mokrospinač vodičovych dveri,zabudnutie svetiel mi už pipa,varovne svetla na dverach svietia,len inter.svetlo nezhasina,ked otvorim spolujazdcove dvere,tak sa varovne svetla nerosvietia ani nepipa zabudnutie vypnutych svetiel,môžte mi poradit,čim to može byť? :help: Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:help: Zdravim!Mam taky problem,vymenil som mokrospinač vodičovych dveri,zabudnutie svetiel mi už pipa,varovne svetla na dverach svietia,len inter.svetlo nezhasina,ked otvorim spolujazdcove dvere,tak sa varovne svetla nerosvietia ani nepipa zabudnutie vypnutych svetiel,môžte mi poradit,čim to može byť? :help:

prosim poradte,či tu nikdo nieje?dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len ako na to prist,ktory či ten alebo vzadu,ked troška pootvorim spolujazdcove dvere že zamok troška drži,a zatlačam,tak sa rozsvietuje a vypina var.svetlo dveri a počujem ako tam spina,aky najlepší sposob je zistit ktore dvere?Ešte mam spinače ,len sa mi nechce všetky dvere rozoberat,som amater a som rad,že som tie jeden vymenil,bola to pre mna fuška ....

Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len ako na to prist,ktory či ten alebo vzadu,ked troška pootvorim spolujazdcove dvere že zamok troška drži,a zatlačam,tak sa rozsvietuje a vypina var.svetlo dveri a počujem ako tam spina,aky najlepší sposob je zistit ktore dvere?Ešte mam spinače ,len sa mi nechce všetky dvere rozoberat,som amater a som rad,že som tie jeden vymenil,bola to pre mna fuška ....

nikdo nič ?

Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len ako na to prist,ktory či ten alebo vzadu,ked troška pootvorim spolujazdcove dvere že zamok troška drži,a zatlačam,tak sa rozsvietuje a vypina var.svetlo dveri a počujem ako tam spina,aky najlepší sposob je zistit ktore dvere?Ešte mam spinače ,len sa mi nechce všetky dvere rozoberat,som amater a som rad,že som tie jeden vymenil,bola to pre mna fuška ....

To bude mikrospínač signalzace. Přípoj auto na VAG a budeš to mit potvrzené a hlavně 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nehrozí. :smich: Mikrospínač 100%. Otvor dvere, na dverách preklop šroubovákom ten plast/čierny/ úplne dole, na off a hneď uvidíš, ktoré a kde meniť.... :p

[/quote

ale ako to budem vediet,podla čoho,na ktorych to mam preklopiť,vzadu alebo spolujazdcovych ,možeš to laikovy viac popisat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Troje dvere zavriem a jadny otvorím. Preklopím na nich uzáver a zbadám.... Takto postupne kombinuj all. kol5

ked su zle tak zhasne svetlo?,lebo mne svieti stale inter.svetlo a ked zavriem všetky dvere,tak možno po 10 min.mi inter.sv.vypne..

Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď sú dobré vtedy svetlo po nejakom, určite bie 10 minútovom čase, zhasne. Tj. Ak preklopíš ten úchyt na dverách a svetlo nezhasne, je tam problém.

Netvrdím, že priamo v mikrospínači, potažmo som sa stretol už aj stým, že na tom preklápacom úchyte/v zámku/ je ten kov potiahnutý plastom a ten plast bol total rozpadnutý, zj. nedoliehal mikrospínač na te n plast, tj. nerozpájal, nespínal. Kapišto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď sú dobré vtedy svetlo po nejakom, určite bie 10 minútovom čase, zhasne. Tj. Ak preklopíš ten úchyt na dverách a svetlo nezhasne, je tam problém.

Netvrdím, že priamo v mikrospínači, potažmo som sa stretol už aj stým, že na tom preklápacom úchyte/v zámku/ je ten kov potiahnutý plastom a ten plast bol total rozpadnutý, zj. nedoliehal mikrospínač na te n plast, tj. nerozpájal, nespínal. Kapišto?

vyskušal som preklopit všetky ale svetlo nezhaslo,po čase ked mi zhaslo možno 10-15 min som skusil otvorit dvere za šoferom a nerosvietilo sa ostatne tri rosvietia svetlo,ale nikdy nezhasne do minuty,aj ked zastavim vyberiem kluč zasvieti zamknem,čakam ale nezhasne,varovne tiež sa rosvietia len ked otvorim šoferove dvere,asi to risknem a rozmontujem spolujazdcove dvere a pozriem ten spinač a ked bude zly vymenim,v zadu su take iste spinae ako v predu ?

Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Viz kodovani panelu pristroju, napr. pro 6Y0 920 xxx:

prvni dvojcisli

00 - zadna vybava

01 - kontrolka brzd. obloz.

02 - kontrolka zap. bezp. pasu

04 - kontrolka hladiny v nadob. ostrek.

08 - kontrolka zarovek

16 - kontrolka otevreni dveri

Jednotlive funkce se scitaji a vysledek tvori prvni dve mista kodoveho cisla. Zbytek ponechat.

Takto prepsat kodovani a bude to ukazovat to, co je zapojene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je..

heckeer:Moc se mi to líbí a chtěl bych to řešit stejně,ale mohl by jsi mi poradit,jak jsi tu ,,díru" ošetřil aby to pod tím nerezlo?Předpokládám že to musí být kov na kov,aby to uzavíralo obvod.

Děkuji za radu.

Jestě jeden dotaz k dveřnímu spínači z Felicie.Je na něm konektor.Je totožný s konektorem Fabie?Jestli stačí jen přecvaknout ten konektor.

Děkuji všem,kteří si to aspoň přečtou.

Editováno: , autor: vitezslav2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...