Přejít na obsah

Kontrolky (signalizace) otevřených dvěří a kufru


rajtar

Doporučené příspěvky

než sem prodal fábulku tak sem ten mikrospínač opravoval taky - je to docela pakárna, ale jde to. Musí se demontovat ze dveří prakticky kromě těsnění :/ nějaký schémata sou tady http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=91

ale mám pocit že sem dával někam sem fotoseriál, ale starých plno někam zmizelo :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to prostě nahradní řešení pro toho kdo nechce rozebirat zamek nebo za něj dát 3tis, je to levný řešení a chtěl jsem aby to taky trochu vypadalo, věřím že se dá sehnat i lepší spínač dveří ,na trhu jich je opravdu dost, a ta práce je na chvilku, mě hlavně rozčilovalo že se mi zamykalo auto alarmem když jsem ho otevřel pač spínač nefungoval a alarm si myslel že jsem tam ještě nevlezl tak to po minutě zamknul a taky kufr že nešel otevřít tim spínačem vzadu.. :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pěkný den. Je možné nějak zaktivovat signalizaci otevřených dveří kontrolkami na přístrojovce u Fabie Ambiente bez toho, aby se auto rozebíralo a něco do něj přidávalo? VAG-COM s kabelem mám.

Děkuji předem za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cosi hardwarového tam bude asi jen na tu kontrolu žárovek. Předpokládal jsem, že to obsluhuje celý ten informační systém (nebo jak tomu škodovka říká), tak sorry. Takže, pokud bude chtít Kolbiš kontrolku otevřených dveří a kufru u výbavy Ambiente, tak musí mít panel přístrojů z Elegance. Je tomu tak? To už bude lepší sehnat i s maxi-dotem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci dík, to mi stačí. Do výměny přístrojovky nejdu, tak moc to zase nepotřebuju. Šlo mi jen o to, kdyby to byla otázka někde něco zapnout nebo nanejvýš osadit nějaké relé, tak by bylo škoda to neaktivovat. Napadlo mne to ve chvíli, kdy jsem při testu akčních členů rožnul kontrolky na přístrojovce (tloušťka obložení brzd, kontrola zapnutých pásů...), které nemohou fungovat už proto, že tam na to asi nejsou čidla. Ale čidla otevřených dveří v autě samozřejmě jsou. Rožnou odpovídající kontrolky na přístrojovce se mi ale nepovedlo ani při kontrole akčních členů.

Takže už jen poslední dotaz. Jak případně poznám, jestli to konkrétně moje přístrojovka umí? Předpokládám že neumí a tím bych to uzavřel. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri kontrole akcnich clenu se ti nerozsvitej proto, ze tam nejsou osazene diody. Ja je tam take nemel, zkusil jsem je dopajet a i tak to nefunguje. Honzik to vyresil prepsanim eeprom v pameti budiku, tim to rozchodil. Ale takovy machr nejsem a na to si netroufam. Tzn., ze pri kontrole akcnich clenu zjistis, co muzes domontovat a co ne :) Domontovat muzes i kontrolu brzdoveho oblozeni, staci kabel a brzdove desticky s kontaktem :) Ale to je naprd, protoze to zacne pipat ve chvili, kdy maj desticky pred sebou jeste 20 tisic km. Kontrolka zapnutych pasu dodelat take jde. Staci sehnat zamek pasu se spinacem, natahnout kabel do palubky a aktivovat vagem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, my v práci máme Fabii která je z 11/2002 a kontrolku otevřených dveří má (otevřený kufr ne). Je to výbava comfort s ABS. Já mám 11/2001 taky výbavu comfort ale kotrolka mi nesvítí. Jak přesně se dělá ta kontrola akčních členů? VAG mám i kabel. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nazdar,

to riesenie s pridanym spinacom do dveri je fakt genialne, ja som prebrowsoval uz tony nemeckych stranok, ale nic som nenasiel...toto mohol vymysliet len sikovny kutil z Ostblocku :)

Mam ten isty problem s mikrospinacom, akurat mam zamok aj s centralom, co na tej veci asi nic nemeni, ale mam otazku ohladom funkcie povodneho mikrospinaca:

vie niekto: ci je kontakt zopnuty, ked su dvere zatvorene a rozopne sa ked sa otvoria, alebo je to naopak ?

a este jedna vec: vo dverach je tusim nejaka riadiaca jednotka centralu, to pre mna asi znamena, ze kabliky od noveho spinaca nebudem pripajat do zvazku vo dverach, ale budem ich musiet prepojit na kabliky povodneho mikrospinaca, pretoze predpokladam, ze tie vedu do tej riad. jednotky... teda zhodit tapec dveri...spravne ?

Ja som este len "Fabista Zaciatocnik" :)...konkretne od vcera, doteraz som bol Astrista, ale s tym by som sa asi nemal priznavat, lebo ma tu zozeriete

:unsure:

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peterSK: vitej mezi fabiatiky :-)

spinac v zamku se chova jako klasicky spinac.tj pri otevrenych dverich je sepnut,pri otevrenych rozepnut. kontakty tohoto spinace vedou primo do tzv.komfortni jednotky ktera je umistena nad pedalem "plynu".tzn. ze vodice k tomuto spinaci prochazi konektorem ve dverich a pokud odpojis puvodni tak muzes pripojit svuj bez rozebirani dveri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcel by som si pridat funkciu otvorenia dveri na palubovke a kontrolu vody v ostrekovacoch.. mam fabiu rv2000 1,9TDi vybava komfort. led na budikoch mam ale nesvietia mi.. viete niekto poradit? mozno tam aj mam kontrolu vody ostrekovacov ale nefunguje.. ako zistim ci tam je a je pokazena alebo tam nieje popripade ako ju aktivujem.. dakujem za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Martinoslav: Nejsem si úplně jistý, ale když jsem dělal test akčních členů panelu přístrojů, rozsvěcovaly se mi různé kontrolky - kromě obložení brzd a kontroly pásů. Pak jsem nakódoval panel přístrojů tak, že je v autě kontrola brzd a pásů a od té chvíle se začaly rožínat při kontrole akčních členů i tyto dvě kontrolky. Při běžném "provozu" pak kontrolka obložení trvale svítila a kontrolka zapnutí pásů nesvítila. Takže já nevím jestli jen prostý test akčních členů prozradí, které kontrolky lze aktivovat. Možná VAG-COM kontroluje jen to, co je nakódované?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nevim... Normalne by se mely zobrazit vsechny kontrolky na budicich, ktere jsou pod napetim.

alco: Pro kontrolu hladiny v ostrikovacich potrebujes nadobku kapaliny ostrikovacu s cidlem poklesu hladiny.

ako zistim ci mam tu nadobku.. kde sa na nej nachadza cidlo? viem to zistit aj bez toho aby som ju rozoberal? alebo vyberal? co sa tyka kontroly ziaroviek je tam modul ktory to riadi.. a aj rele nejake su tam naviac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...