Přejít na obsah

Kontrolky (signalizace) otevřených dvěří a kufru


rajtar

Doporučené příspěvky

ja jeste verzi co nema central ani nevidel :-) proto nevim jak je tam udelane ovladani svetylka atd.. stejne bych ale zkusil podivat se na BSG kde vedou draty od dveri a zkusil je uzemnit jestli se to na maxiku objevi..pokud tam ty draty nejsou tak tam treba dat jine spinace...na maxiku se mi libi jedina funkce a to rozliseni ktere dvere jsou otevrene :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Strojvůdce

Tak jse stáhnul novější verzi DP z FTPka a tam jsem našel, že pro panely 6Y1 ... a 6Y2 ... platí 16 - aktivní funkce hodin v displeji MFA, ale pro panely 6Y0 920 ... . (můj případ) platí 16 - kontrolka otevření dveří.

Tak jsem to chtěl zkusit a naivně jsem sjel do místního servisu (origo) DRUPOL v.d. a požádal je, zda by mi mohli změnit kódování panelu přístrojů. Za stolem seděl přejímací technik a vedoucí servisu a OBA na mě koukali jak TRUBKY a kroutili hlavou, že to nedělaj nebo neuměj či co. Po dotazu, zda to myslej vážně, zase kroutili, že jo. Tak jsem zase já koukal jako tydýt a přesvědčoval je, že to uměj (nebo by aspoň měli umět). Nakonec prej až po osmý, to tam bude ještě jinej technik (ještě větší trubka) a ten to možná bude vědět. Tak jsem jim poděkoval a myslím, že už mně tam neuviděj. fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jeste verzi co nema central ani nevidel :-) proto nevim jak je tam udelane ovladani svetylka atd.. stejne bych ale zkusil podivat se na BSG kde vedou draty od dveri a zkusil je uzemnit jestli se to na maxiku objevi..pokud tam ty draty nejsou tak tam treba dat jine spinace...na maxiku se mi libi jedina funkce a to rozliseni ktere dvere jsou otevrene :-)

honzik:

ja som do takej robil radio a central, ale od molpiru LightLock a alarm portman) a veru je to divočina.

svetielko je ovladane len vodičovymi dverami, v inych dverach neni NIČ:-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
dik za odpoved.

vies mi pripadne poradit aj ktore farby kablov mam hladat ?

ešte upravim honzika...spinač ktory určuje či ma svetlo v interieri svietiť alebo nie nevedie do komfortky ale do BSG:-)

vodičove dvere

po konektor T6f/2 za husim krkom v dverach (stlpik A) je to hnedo/žltý, potom do BSG vedie buď 0,5 čierny alebo 0,35 hnedo/fialový (zavisi od modelu) na pin 6 konektoru XS4

spolujazdcove dvere

po konektor T6g/2 za husim krkom v dverach (stlpik A) je to fialovo/biely, potom do BSG vedie fialovo/biely na pin 4 konektoru XS4

zadné lavé dvere

po konektor T6h/2 za husim krkom v dverach (stlpik B ) je to hnedo/žltý, potom do BSG vedie čierno/šedý na pin 13 konektoru XS4

zadné pravé dvere

po konektor T6l/2 za husim krkom v dverach (stlpik B ) je to hnedo/žltý, potom do BSG vedie čierno/zelený na pin 3 konektoru XS4

snad som pomohol:-)

ps: konektory T6xx sú hnedé

spínač je rozopnutý keď sú dvere zatvorené a zopne keď sa otvoria

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte chlapi.Potrebujem rychlu radu,zacali sa indivudua krutit okolo mojej fabce mam o nu strach i ked je zabezpecena 3x viac ako seria:)

Je tu dotaz na autoelektrikara.Mam problem ineho razu suviasiaci zo signalizaciou otvorenych dveri.Potrebujem integrovat svoju elektroniku= pager,ktory sa aktivuje galvanicky zopnutym vstupom.Tento vstup potrebujem nejak pripojit (vidim to na medzikus) na mikrospinace v zamkoch,z ktorych si najdem signaly za husimi krkmi.

Mam komfort central fabca z 10/2000.Zo schemy (47/3 z DP)mi nie je jasne ako funguju mikrospinace v zamkoch z elektrickeho hladiska.Vidim tam dva prepojene tym odporom.Jeden je spojeny z excentrom na kluc a prizemni ten 180 Ohmovy odpor vstup komfortky a tym odblokuje zo safe modu.

1.Ako funguje potom zatvaraci signal?Co zopina otocenie kluca v zamke??

2.Druhy ma indikovat otvorenie dveri,ako???

Prizemni opat ten isty zlto-modry vodic na T6j/5,ktory ma v tomto pripade dualnufunkciu?Ten moj zazrak t.j. aj vystup by mal byt galvanicky oddeleny od palubnej elektriky (musim este overit).Pridavat dalsie spinace podla vasich navodov nechcem,vyzera to hrozne.Dik za kazdy podnet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kúp si diódový modul pre Fabiu, napr. FB DV, je k tomu aj podrobný návod. Na ten pripojíš pager.

Neviem aký typ pageru chceš použiť, ale väčšinu je možné pripojiť cez tento modul - napr. jeden vstup na dvere (aktivácia zopnutím na mínus) a druhý na zapaľovanie (aktivácia +).

Origo diódový modul má obidva výstupy, pripája sa na len na BSG.

Zamyká spojením T6/5 s mínusom, odomyká spojením T6/5 cez 180 ohm rezistor na minus.

Editováno: , autor: Koldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky takze prva cast mi jej jasna,modul som si vygooglil -_-

Povies mi este ci mi ho samostatne predaju v Jablotrone a jeho cena?

Stale mi neni jasne ako funguju tie dverne kontakty v F221.V scheme vidim dva spominane mikrospinace,ktore ovlada kluc, ale svorka T8g/8 (kam je vrazeny tvoj diodovy modul pred BSG) je pripojena na zem cez 2 ciarkami prerusenymi vodicmi (zeby mne neznama znacka pre mikrospinac)?? Teda ten mikrospinac klasicky prizemnuje po otvoreni/zatvoreni dveri?

Napadlo ma vyuzit signal zo stropneho svetla z T3,je tam taky signal,ktory meni napatie podla otvorenia dveri a je nezavisly na prepinacoch na stropnom svietidle?

Co sa tyka mojho pageru,ja musim len skratovat dve svorky na mojom pageri,neviem ci premostim delic a zmenim napatie na na nejakom vstupe,chcelo by to merat,vyrobca mlci a tvrdi,ze tam nesmiem zavliect napatie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikrospínač v dverách spína na kostru. Na výstup diód. modulu pripoj relé, druhý koniec relé niekam na + 12V. Po otvorení dverí relé vzopne a môžeš bezpotenciálovo ovládať pager :).

Modul je dostať aj samostatne, stojí okolo 300 SK.

Zapojenie pre predné dvere je na obrázku.

post-10-1163501550.jpg

Editováno: , autor: Koldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Koldo,ale nezabudni ze ja mam komfort system a tuto schemu co uvadzas je pre verziu klasik bez komfort systemu,ale pre princip budiz,treba to pichnut na bod 39 t.j. fialovo-biely do husieho krku.Na tej diode sa ale strati 0.3V nevadi to elekronike BSG?Aby to neblblo vo vyhodnocovani stavu.Tomu rele som sa chcel vyvarovat,lebo je to predsa mechanika a moznost dalsej poruchy.

Este skusim jednu vec,premeriam si vstup pageru a mozno jeden pol je cez pullup odpor privedeny na jeho napajanie a druhy na zem a potom tam mozem vrazit optoclen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...