Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

Tak kam s tou diodou??????????????

Došel jsem Ti to vyfotit,ale jenom mobilem tak nic moc fotka.

Ta dioda je zhruba u bílé šipky.Ale není v tom prostoru za kličkou,ale za plastem na kterém jsou ovladače oken (u řidiče zrcátek) a za kličku svítí jenom mezerou propilovanou jehlovým pilníkem.

post-25-1140734147.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kam s tou diodou??????????????

Došel jsem Ti to vyfotit,ale jenom mobilem tak nic moc fotka.

Ta dioda je zhruba u bílé šipky.Ale není v tom prostoru za kličkou,ale za plastem na kterém jsou ovladače oken (u řidiče zrcátek) a za kličku svítí jenom mezerou propilovanou jehlovým pilníkem.

DÍKY DÍKY DÍKY A ZAS DÍKY -_-

Pro Wendy: proužky žlutá, červená, modrá, modrá, poslední je hnědá nebo oranžová, těžko říct :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou na odporu barevné proužky, napiš mi jaké barvy a přesně v pořadí (začni tím blíže k okraji). Pokud jsou tam číselné údaje, napiš mi je taky, pokud tě můžu poprosit. Dík.

mobilem to nejde pořádně vyfotit. Zítra sem dám fotku z digitálu, komplet.

Tak kolem 11 h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kam s tou diodou??????????????

Došel jsem Ti to vyfotit,ale jenom mobilem tak nic moc fotka.

Ta dioda je zhruba u bílé šipky.Ale není v tom prostoru za kličkou,ale za plastem na kterém jsou ovladače oken (u řidiče zrcátek) a za kličku svítí jenom mezerou propilovanou jehlovým pilníkem.

DÍKY DÍKY DÍKY A ZAS DÍKY -_-

Pro Wendy: proužky žlutá, červená, modrá, modrá, poslední je hnědá nebo oranžová, těžko říct :-/

Takhle to vypadá na 42MOhmů. Předem díky za foto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá dióda má v katalógu uvedený pracovný prúd. Tento prúd je odporúčaný. Väčší neodporúčam a menší je v pohode, ak dióda svieti príliš jasno. Ale to už treba odskúšať v praxi.

Odpor sa vypočíta podľa Ohmovho zákona, teda R=U/I. Ak má napríklad LED stanovený prúd 15mA a vstupné napätie je 14,4V, tak odpor bude R=U/I=14,4/0,015=960ohmov. Nech je zápalné napätie LED cca 2,4 V (je to v katalógu), tak tých zvyšných 14,4-2,4=12V sa musí premeniť na teplo na odpore. Takže to je cca 0,18W. Takže by mal stačiť ten 0,25W odpor, čo bol na fotografii, ale bude sa dosť zahrievať. Asi by som volil odpor na väčší výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá dióda má v katalógu uvedený pracovný prúd. Tento prúd je odporúčaný. Väčší neodporúčam a menší je v pohode, ak dióda svieti príliš jasno. Ale to už treba odskúšať v praxi.

Odpor sa vypočíta podľa Ohmovho zákona, teda R=U/I. Ak má napríklad LED stanovený prúd 15mA a vstupné napätie je 14,4V, tak odpor bude R=U/I=14,4/0,015=960ohmov. Nech je zápalné napätie LED cca 2,4 V (je to v katalógu), tak tých zvyšných 14,4-2,4=12V sa musí premeniť na teplo na odpore. Takže to je cca 0,18W. Takže by mal stačiť ten 0,25W odpor, čo bol na fotografii, ale bude sa dosť zahrievať. Asi by som volil odpor na väčší výkon.

odpor na led diodu se počítá podle: napětí zdroje mínus napětí ledky děleno proudem ledky -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi pls poradit? Zapojil jsem LEDky na osvětlení kliky na všech dveřích kromě řidiče. Nevím, na jaký drát to zapojit. Chtěl bych to zapojit na osvětlení ovladače zrcátka, které je v elektrice, stejně jako okna. Jde o O1 r.v.02. Jsou tam jinak barevně označené dráty. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...