Přejít na obsah

Chybné zobrazení stavu paliva


banicek

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny yeťáky. Může mi někdo poradit ? Zobrazilo se mi, že mám jet dotankovat palivo. tak jsem natankoval asi 10 litrů. Ručička se posunula skoro na půlku ukazatele. Po ujetí asi 8 km jsem auto odstavil asi na 10 min. Po opětovném nastartování se mi opět zobrazilo, že mám jet natankovat a ručička spadla skoro úplně dolů. po nějaké době jízdy začala opět stoupat, ale asi jen dva dílky nad červenou výseč. Poradí mi někdo co stím ? Nebo mám jet rovnou do servisu ? Dík. Banicek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preventivně do servisu. Na druhou stranu podle manuálu se varovný symbol objeví při poklesu paliva v nádrži na 10 lt. Když 10 lt natankuješ , je to celkem 20 lt - 1/3 objemu nádrže. U tohoto množství paliva pak záleží i na tom, jestli stojíš na rovině nebo na svahu a podle toho se ukazuje množství benzinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem průměrná spotřeba se počítá celková od úplně prvního ujetého km a nebo pokaždé za ujetý určitý TRIP ???? Mám pocit, že na ujetých 2500 km by celková průměrná spotřeba neměla tak výrazně kolísat po nastartování, kdy je spotřeba vyšší a nebo když se jede razantněji a sportovněji. Na denním průměru by se to samozřejmě projevilo, ale v celkovém součtu by nemělo. Například když nastartuju teď za chladného rána, tak to ukazuje první minutu šílenou průměrnou spotřebu (třeba 11,3 L apod.) a další vteřiny, jak se motor zahřívá, tak to pak rychle klesá až na třeba 7,6 L . Upozorňuji, že se nejedná o okamžitou spotřebu. .... tak jak to tedy MAXIDOT počítá ??? :)

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítá to tak, že když u průměrné spotřeby zmáčkneš pravé kolečko na volantu, přepne se na 2. údaj (mají malé indexy 1 a 2) a ten 2. údaj ukazuje průměrnou spotřebu za celou dobu provozu auta. 1. údaj ukazuje vždy průměr dané jízdy, takže třeba každý den se počítá od nuly. Když vyresetuješ počítadlo TRIP, tak údaj č. 2 se nesmaže. Nebo možná to jde taky smazat, ale já to nechávám jako dlouhodobé údaje pro zajímavost. Ta spotřeba v prvních minutách je logická, protože třeba při rozjedu skočí okamžitá na 50 litrů a pak se to snižuje, čím delší trasu jedeš, tím je to přesnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítá to tak, že když u průměrné spotřeby zmáčkneš pravé kolečko na volantu, přepne se na 2. údaj (mají malé indexy 1 a 2) a ten 2. údaj ukazuje průměrnou spotřebu za celou dobu provozu auta. 1. údaj ukazuje vždy průměr dané jízdy, takže třeba každý den se počítá od nuly. Když vyresetuješ počítadlo TRIP, tak údaj č. 2 se nesmaže. Nebo možná to jde taky smazat, ale já to nechávám jako dlouhodobé údaje pro zajímavost. Ta spotřeba v prvních minutách je logická, protože třeba při rozjedu skočí okamžitá na 50 litrů a pak se to snižuje, čím delší trasu jedeš, tím je to přesnější.

I dlouhodobé údaje č.2 ( km, průměr, čas ) jdou vymazat. Já měl třeba Yetiho půjčeného na víkend a zajímalo mě, kolik budu mít průměr, což by mi počítadlo č.1 neukázalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítá to tak, že když u průměrné spotřeby zmáčkneš pravé kolečko na volantu, přepne se na 2. údaj (mají malé indexy 1 a 2) a ten 2. údaj ukazuje průměrnou spotřebu za celou dobu provozu auta. 1. údaj ukazuje vždy průměr dané jízdy, takže třeba každý den se počítá od nuly. Když vyresetuješ počítadlo TRIP, tak údaj č. 2 se nesmaže. Nebo možná to jde taky smazat, ale já to nechávám jako dlouhodobé údaje pro zajímavost. Ta spotřeba v prvních minutách je logická, protože třeba při rozjedu skočí okamžitá na 50 litrů a pak se to snižuje, čím delší trasu jedeš, tím je to přesnější.

Díky moc, teď už jsem v obraze, koukal jsem jen na spotřebu za daný TRIP a zapomněl jsem, že se dá ještě přepínat na druhý údaj :) Pak je to jasný a logický jak říkáš, po nastartování je spotřeba vysoká a čím je TRIP delší tak klesá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...