Přejít na obsah

Fabia RS 1.9 Tdi PD '07 - PROBLÉM


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás přátelé.

Včera se mi stala nepříjemná věc a to, že když jsem odjížděl od známého,

tak mi moje fábulka vypověděla službičku a musel jsem si jí pěkně odtáhnout,

vzhledem k tomu, že je víkend, tak zatím jen teoreticky přemýšlím..

V podstatě..

Jsem stál asi 10 min s nastartovaným motorem večer, takže žádné velké teplo nebylo a

při odjezdu jsem se rozjel, podle mě úplně normálně a při roztahovaní 1. rych. stupně zhruba

při 2400 otáčkách mi vystřelilo z výfuku a ze předu od motoru jsem zaslechl podivný zvuk.

Nic méně auto okamžitě umřelo a hned při prvním pokusu startování jsem si všiml,

že z pod kapoty jde menší množství kouře, samozřejmě jsem se pokoušel laickým okem

odhadnout, odkud to jde a čelem k motoru v oblasti turba (možná před) na levé straně,

to začne čoudit. Přirovnal bych pach k výfukovým plynům.. Nic méně jsem auto ne-nastartoval a

stojí. Možná bych se přiklonil k závadě, která se mohla stát provozem upravené řídící

jednotky firmou autochip.eu,. S chipnutým vozem jsem ujel pouhých 2500km(tacho.85000km).

Prosím o radu a zkušenosti díky "kropec"

_______________________________________________________________________________

Fabia RS rv.2007 121kW/4100RPM; 400NM/1800RPM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jen hadice od turba do IC,ale to by jsi asi nastartoval,nebo samotné turbo?.Na dálku těžko

Paradoxně je turbo měněné asi před rokem, tak doufám že to bude nějaká hadice, nebo mi známý řek, že snad klapka před turbem, nebo v něm samotném... V úterý na to mám časa, tak uvidím co mi řekne diagnostika a mechanik.. Díky za odpověď. K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hadice od IC určitě ne, to by nastartovalo.....spíš bych se bál o turbínu, ale z toho co bylo popsáno je to tak na věšteckou kouli :feve:

dělalo to nějaké zvuky při startování - mělo to snahu chytnout? mrkni k levé části motoru, zda jsou ok řemeny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hadice od IC určitě ne, to by nastartovalo.....spíš bych se bál o turbínu, ale z toho co bylo popsáno je to tak na věšteckou kouli :feve:

dělalo to nějaké zvuky při startování - mělo to snahu chytnout? mrkni k levé části motoru, zda jsou ok řemeny...

Ahoj, asi takhle.. má to snahu chytnout, prvopočátek zní normálně, a pak to pořád dokolečka podle plynu chcípá nebo jakoby naskakuje, ale nenaskočí. Startování zní jako kdyby tam nešla nafta, přirovnal bych to k rozbitému čerpadlu, ale někde je buď díra nebo škvíra, možná něco vysunutého, protože se od tam tlačí kouř ven. Já to nenašel.. rozvoďák jsem před úpravou měnil, včetně pumpy, oleje, filtrů átp. Někdo mi říkal, že bych bez turba nastartoval..

K.

Editováno: , autor: kropec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus ten problém nadhodit zde: http://dieselpower.cz/forum/viewforum.php?f=2 ....na 100% ti tam poradí, já do tohohle moc nevidím, je pravda že s KO turbem by ti to asi v nouzáku chytlo...spíš bych hledal problém někde v palivový soustavě (ustřelená hadice) a modlil se aby to nebylo přímo v motoru....každopádně to teď nezkoušej startovat, jestli se z toho hulí,není to dobrý znamení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žádná radost :feve: každopádně je to divný,turbo jen tak neodejde....být tebou,nechám si na auto dát origo software a pak měním turbo ;)

pokud nechceš honit koně dej turbínu co jsi tam měl kkk, nebo turbo Garrett VA 96kw (snese více) - podle toho co seženeš....na větší výkon cca do 190PS Garrett VB - vše jednoduchá výměna kus za kus ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se při 85tis. km rozstřelilo turbo? To máš po někom, nebo jsi to kupoval už jako nový a zajel jsi to ty? Každopádně jestli je ta fotka v Avataru tvá Fábča, tak těchto kusů s tou modrou RS barvou zas tolik Fábek nebylo.. pěkná! ;)

Ahoj, mám auto po někom, kupoval jsem ho cca v 64 000 km. Je to dovoz z Lucemburska A je fakt, že jedním z důvodů proč modrou, tak byl ten málo hojný počet takových aut u nás :o)) Nic méně to turbo už bylo jednou měněno (mnou ne) a dneska mi kluk ve škodovce řekl, že když to tehdy měnily, tak vyměnili pouze samotné turbo a možná vyčistili hadice, nic méně IC ne. (snad je to prý nemožný vyčistit na 100%) Tzn, že mě teď to "rádoby" nové, možná repasované turbo odešlo, protože se mi dostala štětina z IC zpátky do turba. Situace je taková, že ze strany škodovky to vypadá na 28 000,- Každopádně jsem se díval na ostatní firmy, které nabízí nové větší turbo za nižší cenu, cca 180HP ve výsledku asi za 15000,-. Samozřejmě za použití většího, nového IC. cena okolo 6000,- (za ic). Myslíte, že to vydrží ? V.

Editováno: , autor: kropec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, autí jsem si přitáhnul ze Škodovky domů, 30 000,- se mi zdá až příliž, nechám si to opravit v menším servisu.. Jinak tedy opravdu celý IC a turbo.. Každopádně mi v servisu řekli, že je divný, že to auto nestartovalo,tak doufám, že nebudu mít plný motor bordelu :( Podle diagnostiky všechny km sedí, pravidelné servisy se serviskou také a bourané to nikdy nebylo, potěšující okolnost.. že by skoro dobrá koupi ? :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Tak tvého turba lituju, mam stejný motor a když čtu co se s tim stalo, tak se vážně začínam bát i o ten svuj motor! :) Hlavně mě zarazilo, že v tak málo km odešlo..ve starý octávce 66kw turbo vydrželo necelejch 400 tis. km jak nic a neodešlo samo, ale to auto se nabouralo no bohužel.

Nějaké další problémy s tímto motorem PD? Abych věděl kolik mě to všechno bude stát :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...