Přejít na obsah

Komplet brzdy


Speedy20V

Doporučené příspěvky

Jaká čína? Zimmermann je z německa, teď jsem měl vrtané Zimmermann a žádný problém nebyl, brzdilo to slušně. Mám na nich najeto 100 tis. a už na autě byly když jsem ho kupoval. Dostaly někdy dost zabrat. Takže si myslím že je to slušný výrobce. Máš nejakou špatnou zkušenost s kotoučema Zimmermann?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimmy jsou vyráběné daleko a přichází lodí, pouze značka je německá. Špatné určitě nejsou, ale jejich vrtané kotouče jsou pouze na ozdobu, nejsou funkční. To ani za ty peníze nejde.

Mám vyzkoušenou všechny top značky a většinu známějších značek a kombinací na trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tím že to vrtani bude jen na ozdobu, s tím celkem souhlasím, taky tomu moc nevěřím že za ty peníze to bude nějak fungovat.

Já ty dirky na kotoučích mám stejně ucpané prachem z desticek. Chci klasicke kotouce, zadne vrtani ani drazkovani.

Původně jsem chtěl Bremba, cenově to vypada slušně, ale hodně o tom lidi píšou že nic moc. Ate je cenově trochu jinde.

Ostatním značkám se mi nechce moc věřit. S nekteryma mam spatne zkusenosti s jinyma nez brzdovyma dilama.

No a co se tyče vyroby tak nemusi nutne znamenat ze kdyz je to vyrabeny v cine ze to stoji zahouby.

Pokud tam dodrzuji kvalitativni normy atd ktery jsou nastaveny v nemecku tak je uplne jedno kde se to vyrabi. :-)

Zkusím ty hladké zimmermany. Za ty penize kdyz vydrzi 100 tis tak jako mi vydrzely ty vrtane tak to bude dobry a nepredpokladam ze by vydrzely min nez ty vrtane, urcite to nebude jinej matros. Cely to bude jen o marketingu a o tom ze lidi kupuji ocima.

Ale diky za info k tematu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimmy jsou vyráběné daleko a přichází lodí, pouze značka je německá. Špatné určitě nejsou, ale jejich vrtané kotouče jsou pouze na ozdobu, nejsou funkční. To ani za ty peníze nejde.

Mám vyzkoušenou všechny top značky a většinu známějších značek a kombinací na trhu.

Jakou kombinaci kotoučů a destiček (288x25) bys doporučil na předek? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš špičku tak BREMBO nebo TEXTAR.

ATE není výrobce, ale i tak je to také špička. Ceny jsou vesměs podobné.

Pokud někdo píše, že Brembo nic moc tak neví o čem mluví a ještě k tomu předpokládám, že má brzdy koupené z Polska, takže bez záruky, že opravdu koupil Brembo (tj většina levných eshopů u nás).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlou odpověď. Desky Textar jsem měl v hledáčku taky (a dle pozitivních reakcí v diskuzím nemám důvod nevěřit - tu mám tedy jasno) ale v kotoučích tápu. Brembo - Brembo MAX, stojí ten příplatek za verzi MAX, nebo je to jen "na oko" a na funkci ty drážky nemají vliv? Materiál kotouče je stejný, nebo má MAX něco navíc?

U kotoučů bych rád origo Brembo (ne Polské repliky) ale je nějaká záruka / vodítko, kde koupit a nenaletět? Koukal jsem, že taky prodáváš díly. Měl by si nějakou cenovou kalkulaci? Kdyžtak SZ. Díky

Editováno: , autor: Máchal1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty drážky lépe chladí kotouč a čistí desky, pro většinu k ničemu. Nepoznáš rozdíl od klasiky.

Pokud by někdo chtěl funkční vrtané kotouče tak Brembo, ale musí počítat s tím, že cena se nebude k Zimm nebo Starlinu moc blížit.

Pošli mě případně VIN do SZ nebo mail na tebe a dořešíme to tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim, potrebujem poradit menil som v predu brzdove platnicky TRW, kotuce som nechal stare este su ako tak dobre, ale mam problem pri brzdeni, brzdy hucia, cim pomalsie idem tym tichsie hucia su teda v riti kotuce alebo to moze robit aj zavzdusneni system? sa mi zda ze trocha slabsie brzdi. a volant pri brzdeni netrasie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová deska + nový kotouč = dvě rovné plochy (brát s rezervou), které brzdí a nehučí.

Nová deska + jetý kotouč = dvě plochy, které do sebe nepasují = nebrzdí to, hučí to.

Zkrátka, ty desky si teď musí ke kotouči sednout. Ale že to bude za 100 km, s tím nepočítej. Ani za 1 tkm to ještě nebude OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zduř chlopaci,

Octavia I , 1,8 T, 2001

Před cca 30 000 km výměna brzdovych kotoučů ( i desek), napředek použity Zimmermann... Dnes, když jemné přibrzdim, volant se klepe víc než stará Tatramatka! Zvuk to taky nevydava zrovna moc líbivý, avšak né skřípavý, spíš drhnoucí... destičky nejsou ještě ani na polovině životnosti. Předpokládám, že došlo ke zvlňení těch kotoučů??? , i když nejezdím styl jízda - brdza...

Otázka zní, proč se tak stalo? Měl jsem za to, že když je to německé tak to něco vydrží:-(

No ale je potřeba to vyměnit, a chci to udělat pořádně ( tentokrát) jakou značku byste mi doporučili? A hlavně jak poznám správnou velikost? E shopy mi i po zadání typů auta pořád nabízejí víc velikostí?

Díky moc za příp. odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakube jestli chceš něco slušného nacenit tak se ozvi třeba na maila s VINkem, jinak si nejdřív vyřeš uložení nápravy, ložiska a pod. zkroucené kotouče má na triku něco jiného než kvalita kotoučů i když Zimmy nejsou zrovna TOP kvalita, tak za to určitě nemůžou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menil som zadne kotuce a aj platnicky a obe strany brzdia viac na vonkajsej strane kotucov, ked zatiahnem rucnu tak brzdia dobre len sa chcem spytat ci je to v norme a po case zacne brzdit cela plocha, alebo je niekde chyba?

 

 

niekedy mi ostane vysiet rucna brzda chcem objednat tesnenia na jednej strane sa mi zda ze tam ani nieje len neviem ktore.

 

http://www.skoda-diely.sk/nahradni-dil/357611817-upchavka-12-22-oe-17877.html

 

http://www.skoda-diely.sk/nahradni-dil/1j0698671-sada-tesnenie-zadne-kotucove-brzdy-de-10284.html

 

a chcem tam dat aj pruzinky su sice na superba ale mali by pasovat

 

http://www.skoda-diely.sk/nahradni-dil/1k0615295-pruzina-lava-skoda-20010.html

Editováno: , autor: Relic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
V 24. 10. 2016 at 21:38, jirka 4X4 elegant napsal:

Jaké jsou nejčastější závady na brzdách?? Při sešlápnutí pedálu ztrácí podtlak, a pedál klesá na podlahu. vývěva nebo posilovač?? predem dekuji za vaše komentáře i čas

mě se nedávno stalo že sem měl pístek u zadního třmenu zaseklej, neviděl jsem to tak nevim jaká byla přesná příčina.. ale propadal se mi pedál a ruční brzda byla "měkká". pomohla výměna třmenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
V 21. 11. 2016 at 14:52, Daniel20 napsal:

Nevim , me osobne Ferodo DSPF velice zklamalo :(  Mam ho na 4pistech Brembo , zkousel jsem k nemu kotouce TRW, Brembo a nakonec EBC Ultimax , ale ani s jednema to zadna extra trida rozhodne neni, brzdi to jak serie  . Zimu s tim  jeste preckam a na jaro zkusim dat desky tyto http://www.autodoc.cz/brembo/7068793  

a kotouce tyhle  http://eshop.renovak.cz/brembo-kotouc-gt-323x28mm-derovany 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...