Přejít na obsah

originální alarm Roomster s hlídáním vn. prostoru a nákl. čidlem


majbo

Doporučené příspěvky

mám týden starého Roomstera s originálním alarmem s hlídáním vnitřního prostoru, zálohovým zdrojem a náklonovým čidlem. Při přejímání vozidla jsem se pokoušel náklonové čidlo uvést do chodu tím, že jsem auto rozhoupal kymácením za hágusy. A - nic. Prodavač krčil rameny. Byl večer a takže jsem s dětmi spěchal domů. Zkoušel jsem to vyheverovat a taky nic. Reaguje toto nákl. čidlo pouze na změnu podélné výšky jedná části vozidla, nebo musí reagovat i na boční kymácení?

Dále, když někdy vypínám alarm před zamknutím auta , tak stisknu příslušné červeně podsvětlené tlačítko, které ovšem poté svítí dál červeně. Má to tak být ?

Jinak se mi vůbec zdá, že tento alarm je hooodně ořezaná verze Jablotronu, který mi reagoval i na kopnutí do pneumatiky, upozornil na špatně zavřené dveře, zatahoval sám okna atd. Jaké máte zkušenosti vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám MR2009 vyrobený 2008 s hlídáním vnitřního prostoru a náklonovým čidlem. Náklonové čidlo u mě reaguje i na rozhoupání za hagusy, reaguje až na druhý nebo třetí (už si přesně nevzpomínám) rozhoupání v určitém sledu (eliminace rozhoupání při průjezdu nákláďáku). Alarm se nedá vypnout (zapína se cca 30 s po zamknutí auta a vypíná se po odemčení dálkovým ovladačem, nebo po odemčení klíčem do 15s zapnutím zapalování), tím červeným tlačítkem se akorád deaktivuje hlídání vnitřního prostoru a ochrana proti odtažení (používá se např. při zamčení psa, dětí ap.). Červené tlačítko svítí pořád, kromě stisku. Po stisku se musí do 30s uzamknout auto. Jinak v uzařeném prostoru (garáž) je to pořádný rachot. Jestli to platí i na novější varianty to nevím.

Snad jem pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak u náklonového čidla, ale u hlídání vnítřního prostoru se nechá nastavit citlivost po 10% možná máš tu citlivost na náklon nižší.... když si vzpomenu , zítra se podívám jestli to jde nebo ne. Náklonové čidlo Ti nikdy nebude reagovat na kopnutí do pneumatiky, ale na hever by mělo.

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Rovnaky problem. Dlho som dumal nad tym, ci mi nahodou ten alarm nezabudli v tom zhone nainstalovat. Nakoniec som odomkol auto klucom a cakal. Asi po 15 sekundach dal o sebe alarm vediet. Naklonovy senzor som este aktivovat nedokazal (ani opakovanym kyvanim za hagusy).

Inak, tiez si myslim, ze to boli vyhodene peniaze. Kym mam Full Kasco tak ma to zatial netrapy. Potom si tam necham cez CAN domontovat nieco ine. Samozrejme som mohol usetrit tych 240 EUR:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

malý problém: originální alarm od škodovky s hlídáním vnitřku a náklonovým čidlem se začal sám a velmi nepravidelně spouštět. Tyto poplachy jsou absolutně náhodné a nevypočitatellné. Například 1x za tři týdny. Poplach se spustí vždy 1 až 2x krátce po sobě a naprosto bezdůvodně. V Auto Jarov nezjistili žádný problém. PC diagnostika žádný poplach nezjistila.

Je zde někdo, kdo má obdobný problém??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo škodaalarm otřesové čidlo nemá..... Na Jarově Tě balamutili v bloku naměřených hodnot řj komfortu si přečteš diagnostikou 5 posledních aktivací poplachu.... u některých aut byl problém s čidlem hlídání vnitřního prostoru... ale to byly myslím první roky OII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo škodaalarm otřesové čidlo nemá..... Na Jarově Tě balamutili v bloku naměřených hodnot řj komfortu si přečteš diagnostikou 5 posledních aktivací poplachu.... u některých aut byl problém s čidlem hlídání vnitřního prostoru... ale to byly myslím první roky OII

no právě v tom tkví ten problém. Na Jarově zjistili, že diagnostika nezaznamenala vůbec žádný poplach - tedy ani falešný. Jelikož správci parkoviště se tyto moje poplachy nelíbí, zmínil se o možnosti výpovědi parkovacího místa. Otázka: je možné alarm úplně deaktivovat ? Myslím tím krajní řešení v případě, že ve Škodovce opět budou krčit rameny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím, před třemi dny jsem si koupil ojetou fabii II, servisovaná v autorizovaném servise. Podle tlačítka na dveřích a podle manuálu jsem se dozvěděl že má hlídání vnitřního prostoru. Dnes v noci při dešti pravděpodobně začala houkat, probudilo mě to ze spánku a tak jsem hledal čí je to auto (parkování v ulici mezi paneláky). Když už to pípalo po třetí tak nějak mi docvaklo že by to mohlo být moje auto. Vzal jsem klíče do ruky a z okna jsem zmáčkl tlačítko zámku. Ba a pípání přestalo a do rána byl klid.

Nevíte co mohlo být příčinou? Nebo co stím mám dělat? Nerad bych, aby houkalo každou noc... Nevím zda to bylo zapříčeněné deštěm, ani nevím kde se nachází nějaký senzor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky to mohl být faktor "člověk", třeba:

"Sakra, zas někomu houká auto. Aha, to je moje, zajdu se podívat, jestli se s ním nic neděje."

A venku nějaký sympatický člověk, třeba s pepřákem, nebo něčím tvrdším: "Díky za klíčky, to jsem se načekal..." :)

A občas takhle rozhoukávají auta, aby donutili člověka vypnout alarm (například jako ty z okna) a měli klid na "práci"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snímač náklonu a hlídání vnitřního prostoru je umístěn u schránky na brýle, origo alarm nejde spustit nějakým vnějším vlivem vyjma naklonění vozu třeba při odtahu, je třeba se podívat diagnostikou do bloku naměřených hodnot na poslední důvody poplachu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...