Přejít na obsah

Neoriginální autoradio


Doporučené příspěvky

Zle ste ma pochopily, cely cas tu rozpravam ze ak si niekto chce vychutnat hudbu [po zmene radia ] je dolezite vymenit originalne repraky ktore montuje skoda pretoze su stavane do 22W . Skoro kazde dnesne slusne radio ma vykon 4x 50W, takze nepotrebujete tam ziadny zosilovac [bezny uzivatel] ale nove repraky ktore by mali mat min. 50W [a viac] RMS aby nedochadzalo ku skresleniam..

Nepopieram a nikdy som to netvrdil ze kazde repraky su specificke a hraju inac [citlivost / db] , ja tu ale nerozoberam ktore repraky hraju lepsie, ale zakladne pravidlo pri vybere po zmene radia, vyber je len na vas...

Editováno: , autor: Tissot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

chcem sa spytat ako je riesene napajanie radia na O2?Vcera som dorabal soobwofer do O2.Na moje prekvapenie som zistil ze zlty spinane + je tam napatia aj po vytiahnuti kluca tak ako na cervenom.Ked som skumal hlbsie zistil som ze je tam vyvedeny konektor original zvazok.Tam idu predne repro +kostra +2x12V stalych(napatie aj po vytiahnuti kluca a zamknuti auta) a je tam redukcia z ktorej vsak uz ide len 1 kabel s 12V a na ISO konektore je to rozdelene aj na zlty aj na cerveny.Takze radio hra veselo dalej...aj ked vytiahnes kluc a zamknes.

Schemy som este neskumal ale je to pekne na p..u. Nakoniec som to vyriesil tak ze je soobwofer spinani spinacou skrinkou.

Len pre info takyto plochy soobwofer som tam daval....

post-57-1173163940_thumb.jpg

Editováno: , autor: makov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U OII už nie je na rádio privedené spínané napätie, ktoré sa vypne po vytiahnutí kľúčov zo spínačky. Počíta sa s origos rádiom a to už potrebné informácie dostáva cez CAN. Ale kedysi ešte na Fabii som mal rádio zapojené cez relé na výstup z alarmu a rádio sa vyplo po zamknutí auta a bolo to fajn (ale mal som garáž).

Ohľadom toho výkonu, obávam sa, že veľmi záleží aj na veľkosti a konštrukcii reproduktora. Niektoré môžu pri povedzme 15W veľmi slušne kričať a iné bude sotva počiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohľadom toho výkonu, obávam sa, že veľmi záleží aj na veľkosti a konštrukcii reproduktora. Niektoré môžu pri povedzme 15W veľmi slušne kričať a iné bude sotva počiť.

V aute... konstrukcia a velkost... no v Octavii II su omedzene moznosti pri vybere hlavne co sa tika prednych dveri. Konstrukcia reprakov.. no Skoda vsadila na papierovu membranu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
A co třeba Sony CDX-A251C , docela by mohlo pasovat i vzhledově

chápu, že jsi asi finančně limitován ale v tom případě bych zkusil sehnat origo od někoho tady v Bazaru..

já pokaždé jak vidím neorigo radio v Octavii nebo Fabii, je mi na zvracení.. :kuk:

sice jsou drahá ale sedí na palubce jak hrnec na pr*eli.. :palec2:

já jsem třeba pořídil Navi za "deset tisíc" a jsem rád, že jí tam mám.. ikdyž bych jí dnes už klidně vyměnil za nějaké z radií Audience nebo Cruiser atd..

A uplně nejlepší by bylo, kdyby mi jí z auta ukradli :smich:

Editováno: , autor: superfatty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chápu, že jsi asi finančně limitován ale v tom případě bych zkusil sehnat origo od někoho tady v Bazaru..

já pokaždé jak vidím neorigo radio v Octavii nebo Fabii, je mi na zvracení.. :kuk:

sice jsou drahá ale sedí na palubce jak hrnec na pr*eli.. :palec2:

já jsem třeba pořídil Navi za "deset tisíc" a jsem rád, že jí tam mám.. ikdyž bych jí dnes už klidně vyměnil za nějaké z radií Audience nebo Cruiser atd..

A uplně nejlepší by bylo, kdyby mi jí z auta ukradli :smich:

Kdeže to parkuješ? lollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně,že origo je vzhledově super,ale za ty prachy ! Škodovka z toho jenom těží a přitom by tam to rádio mohlo být už v základu.Jasně každá kč. se počítá a ten soňák stojí kolem +-3900kč.Zelené podsvícení je o.k.,dálkač no taky dobrý,MP3 ,AUX a rok pojištění proti krádeži.Tady bydlí hodně dežodorantů tak to pojištění se fakt hodí.Trošičku s nadsázkou..(s tím kolečkem uprostřed by to mohlo být v octavce docela fajn).Je to něco jineho než standartní radia s kolečkama na boku. Jasně,že jsou mnohem lepší a kvalitnější autorádia něž toto.Tohle je MŮJ POHLED NA VĚC tak se nezlobte :-)

Editováno: , autor: j.jack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-6706-1177520776_thumb.jpg

Souhlasím J.JACKem. Já také zvolil variantu neoriginálního rádia. A dobře jsem udělal, protože v mé druhé OII je originální rádio - dobře zapadá do interiéru, ale houby hraje.Teď se ještě chystám vyměnit reproduktory, proto že papír přece patří do sběru!! lol

Tak jsem tu přilil trochu "oleje" do diskuze, tak se snažte, kritizujte, nadávejte. Je tu nuda.

Editováno: , autor: OII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za podporu.Koukám,že ten Pajan docela dobrej.Snad jen ta stříbrná barva.Nebudeš dávat nějakek chrom paket,ať to tak nebije z toho středu?CHtělo by to fotku jak to svítí večer.To podsvícení je fakt O.K. Ty repráky budeš dávat jaké?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel v černém to rádio nebylo.To už jsem stříkal na černo ten široký rámeček kolem rádia (původně šedostříbrný).

Rádio hraje špičkově, jen ty repráky musím vyměnit, ale ještě nevím za jaké (Magnat, Focal....?).

Podsvícení to má jaké chceš cca 100 barev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zatím zbírám informace.Octu jsem právě dneska objednal,takže ještě 6 týdnů budu čekat.Připlatil jsem si i zadní repro.Radio asi bude to sony.Docela jsem si ho ohmatal v obchodě a fakt se tvaří o.k. Ve starem autě mam soňáka a byl jsem spokojen (kupoval jsem ho v 98 asi za 7klacku).Klidně bych ho narval do octavky, ale manželka řekla "jsi blbý chcu něco s CD a Mp3"Takže zatím mám ještě čas něco koupit,ale asi pujdu do té A251

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...