Přejít na obsah

Neoriginální autoradio


Doporučené příspěvky

Ja zatím zbírám informace.Octu jsem právě dneska objednal,takže ještě 6 týdnů budu čekat.Připlatil jsem si i zadní repro.Radio asi bude to sony.Docela jsem si ho ohmatal v obchodě a fakt se tvaří o.k. Ve starem autě mam soňáka a byl jsem spokojen (kupoval jsem ho v 98 asi za 7klacku).Klidně bych ho narval do octavky, ale manželka řekla "jsi blbý chcu něco s CD a Mp3"Takže zatím mám ještě čas něco koupit,ale asi pujdu do té A251

parkuju v Děčíně lollollol

JACKu a já to vyhrála barva?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zatím zbírám informace.Octu jsem právě dneska objednal,takže ještě 6 týdnů budu čekat.Připlatil jsem si i zadní repro.Radio asi bude to sony.Docela jsem si ho ohmatal v obchodě a fakt se tvaří o.k. Ve starem autě mam soňáka a byl jsem spokojen (kupoval jsem ho v 98 asi za 7klacku).Klidně bych ho narval do octavky, ale manželka řekla "jsi blbý chcu něco s CD a Mp3"Takže zatím mám ještě čas něco koupit,ale asi pujdu do té A251

parkuju v Děčíně lollollol

JACKu a já to vyhrála barva?

ZELENÁ ISLAND METALÍZA :D

Editováno: , autor: j.jack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

..ja som si nechaval iba predpripravu na radio a celu hudbu som si nechal urobit k jednej firme, vraj tunningovej :feve:

..z casti som aj spokojny, signal SVK radio stanic chytam este aj za Viednou, spolocne s vymenou reprakov + akt subw to znie naozaj suprovo, ale ta kvalita prevedenia.. raz darmo, co si sam neurobis.. hrozny babraci, uz za nimi ani nechodim s reklamaciami, robim si to radsej sam.. :aggressive:

..pripajam aj svoje foto. Trochu sa este trapim s pripojenim, ale to riesim v inom vlakne. Ja vobec nelutujem, ze nemam origo radio, lebo okrem toho ako to vyzera v noci nie je na tom co chvalit.. teda okrem toho, ze to komunikuje s CAN, ale to uz dnes tiez nie je problem.. lol

post-6543-1181661618_thumb.jpg

post-6543-1181661650_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v poho.. vies, ja som kaslal na to ako to bude vypadat bez origo radia, ja som chcel mat (a mam) pri dlhych jazdach pozitok z hudby, dlho neruseny prijem z radia.. jediny rusivy moment na tej stredovej konzoleje je ten suflik.. zatial je tam, na odkladanie sprostosti.. :)

este pred objednavanim auta som volal typkovi co sa zivi autohifi a ten mi rovno povedal, aby som tam nic zo Skoda audio nedaval, ze to rovno vyhadzuju von a davaju tam nieco, co dokaze hrat. po povodnom audiu tam zostali len kable k repro..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim, jedna se sice o fabii 2, ale je to zrejme stejne jako na O2. Potreboval bych, aby se mi neorigo radio chovalo jako origo, to znamena, otocit klickem do prvni polohy a radio se zapne a vypne az po vytazeni klicku. Ve fabii 2 uz je totiz canbus, u prvni verze nebyl.

Jakou kabelaz k tomu tedy mam pouzit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim,

do rodiny přibyla nová facelift okta ve výbavě Prima a řeším teď dodělání neorig. rádia Alpine - mohl by mi prosím někdo poradit, co vše je nutné dokoupit ? Nevím, jestli je třeba vyměnit ozdobný vrchní kryt (rámeček) ve středu přístrojovky, nebo jestli stačí pouze dokoupit iso redukci, kam už se vloží samotné rádio. Na netu jsem našel dva typy:

redukce 1 - soudě pouze podle fotografie bych řekl, že pro tuto je nutné vyměnit i ozdobný rámeček

redukce 2 - u této se mi zdá, že rámeček zůstane stejný ... ?

Co se týče konektorů, tak u rádia mám klasické ISO samce a v autě konektor tohoto typu odkaz - na netu jsem našel tuto redukci - odkaz 1, popř. odkaz 2 - je to správná ?

Na internetu jsem se také dočetl, že je ještě prý nutné dotáhnout z pojistkové skříňky spínané plus ... ?

Předem moc díky.

Jarda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám v OII radio Alpine. Když vypnu zapalování, tak se radio vypne, bez zapnutého zapalování nejde vůbec zapnout.. Šlo by to zapojit tak, aby se vyplo až po vytažení klíčku a aby šlo zapnout i když nejsou klíče v zapalování a případně se po hodině samo vyplo? Takhle to mám ve fabii (symphony). Nevím, jestli to vypínání radia řídí řídící jednotka ve voze která vypne přívod do radia a nebo se vypíná radio samo? Dost často někde čekám v autě a při vypnutém zapalování nemůžu rádio poslouchat. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jelikož mě už nebaví neustále vypalovat CD, chtěl bych vyměnit Stream za nějaké radio na 1DIN s USB. Stačí radio jen přehodit, není nutné nic kodovat nebo měnit? Krom rámečku na radio samozřejmě. Díky za odpovědi.

Kamarat mal v octavii I origo radio na kazety a kupil si transmiter vsunul ho do zapalovača a donho vsunul USB kľúč. Ten transmiter visiela asi na nejakej frekvencii a normalne to chyta signal cez radio. V tescu som vydel nejaky za 14 eur. Tak si myslim že je to lepšie riešenie a hlavne lacnejšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v OII radio Alpine. Když vypnu zapalování, tak se radio vypne, bez zapnutého zapalování nejde vůbec zapnout.. Šlo by to zapojit tak, aby se vyplo až po vytažení klíčku a aby šlo zapnout i když nejsou klíče v zapalování a případně se po hodině samo vyplo? Takhle to mám ve fabii (symphony). Nevím, jestli to vypínání radia řídí řídící jednotka ve voze která vypne přívod do radia a nebo se vypíná radio samo? Dost často někde čekám v autě a při vypnutém zapalování nemůžu rádio poslouchat. :help:

Oct II nemá tzv. S kontakt v silové podobě pouze na CANu. Nebo zapojit rádio natvrdo - že ho budeš muset vypínat ručně. Víc možností zatím není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v OII radio Alpine. Když vypnu zapalování, tak se radio vypne, bez zapnutého zapalování nejde vůbec zapnout.. Šlo by to zapojit tak, aby se vyplo až po vytažení klíčku a aby šlo zapnout i když nejsou klíče v zapalování a případně se po hodině samo vyplo? Takhle to mám ve fabii (symphony). Nevím, jestli to vypínání radia řídí řídící jednotka ve voze která vypne přívod do radia a nebo se vypíná radio samo? Dost často někde čekám v autě a při vypnutém zapalování nemůžu rádio poslouchat. :help:

Oct II nemá tzv. S kontakt v silové podobě pouze na CANu. Nebo zapojit rádio natvrdo - že ho budeš muset vypínat ručně. Víc možností zatím není.

Ale jo ,dá se to zapojit. Taky sem to řešil a v servisu mi řekli že je to zapojením. V zásuvce není drát který by byl pod proudem i po vypnutí klíčku a vypnul by se až s vytažením klíčku. Ten drát by se musel zvlášť natáhnout od spínací skříňky a zapojit to. Ale je to prý zásah do elektroinstalace a nechtělo se jim do toho. Tak sem to nechal jak to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám v OII radio Alpine. Když vypnu zapalování, tak se radio vypne, bez zapnutého zapalování nejde vůbec zapnout.. Šlo by to zapojit tak, aby se vyplo až po vytažení klíčku a aby šlo zapnout i když nejsou klíče v zapalování a případně se po hodině samo vyplo? Takhle to mám ve fabii (symphony). Nevím, jestli to vypínání radia řídí řídící jednotka ve voze která vypne přívod do radia a nebo se vypíná radio samo? Dost často někde čekám v autě a při vypnutém zapalování nemůžu rádio poslouchat. :help:

Známá klasika , prohozené piny 4 a 7 na DIN konektoru - VW je má opačně takže tenkým nástrojem (zub. jehla zmáčkni zepředu z obou stran pinu zarážky (současně ho mírně tlač k sobě ) a pak potáhni ven prohoď a vuala .... Jinak pravda ten od zapalování musíš přivést od relátek - poz SB5 do roku výroby 2005 včetně, pozice SB9 od 2006 a zasadit do pozice pojistku H. Ostatně v návodu u origo rámečku to je :-)

Editováno: , autor: asvec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...