Přejít na obsah

Ohřev motoru


miki53

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny Yeťáky. Mám Yeti 1.2. Neřešil někdo rychlejší ohřev motoru? Teď v zimě trvá dost dlouho, než to trochu začne topit. Možná by pomohla clona před chladič. Na Octavii se prodává, ale dala by se vyrobit i doma. Jezdil jsem s Megane a tam šlo topení o mnoho rychleji. Díky, Miki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny Yeťáky. Mám Yeti 1.2. Neřešil někdo rychlejší ohřev motoru? Teď v zimě trvá dost dlouho, než to trochu začne topit. Možná by pomohla clona před chladič. Na Octavii se prodává, ale dala by se vyrobit i doma. Jezdil jsem s Megane a tam šlo topení o mnoho rychleji. Díky, Miki

Hmmmm, tak to jsem asi nějakej velkej seveřan ;) Měl jsem před yetiskem oktávku a teď si pochvaluju, jak Yeti krásně topí. Asi je to relativní. Vyhřívaná sedadla nemám a už asi pořizovat nebudu. Nicméně - máte někdo zkušenost s vyhřívanými potahy /resp. máte někdo takové ty dodatečné "podprdelníky" do autozásuvky?/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli něco takového existuje, tak to bych si to pořídil taky a měl bych u ženy ohromné plusové body :) Máme Felicii a Yetiho, Felda topí na plno už po 2 km, Yeťák tak po 15 km. Mě osobně to nevadí, ale žena je dost zimomřivá...

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ta clona asi pomůže - nepustí do motorového prostoru tolik studeného vzduchu. Motor se chladí i přes blok a i převodovka se dříve zahřeje. Ale u Yetiho se těmi štěrbinami v mace nedá nic moc prostrčit.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

a co tam nacpat dálkovej start a prostě si nastartovat 10 minut před odjezedem, spotřeba paliva navíc bude nula nula nic, a aspoň se trochu ohřeje blok motoru a při následné jízdě to začne topit rychleji než teď kdy to trvá někdy až po 10km..

http://www.kanaco.cz/elektronicke-zabezpeceni/detail/bezdotykove-dalkove-ovladani-cz-pro-vw-skoda-seat-pke-bezklicove-zapalovani-dalkovy-start.html

http://www.elcar.cz/dvojcestne-lcd-pager/63-keetec-ts-8000-autoalarm-pager-dalkovy-start.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

pro přátele krycí clony na masku dávám odkaz :

http://www.obautodily.cz/skoda_yeti_zimni_clona_predni_masky_horni-yetimask002

(Na AUKRU je to za 499,-+ poštzovné)

mě osobně se to nějak moc nelíbí, stále pochybuji o funkčnosti jakékoli clony u tohoto motoru. Spíše mě ale zaujala ta upoutávková fotka. Nevim zda blbě nekoukám, ale zdá se mi to nebo ne - jako by ta kapota byla "rozpáraná" ?? Co tím chtěl básník říci, nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak si myslím, že ohřevu nic nepomůže, teď je tady kosa -19 a motor se ohřeje stejně rychle jako když bylo +5, prostě ten motor potřebuje svůj čas a je mu jedno co se děje okolo něj, jediný snad co trochu pomohlo je kryt kapoty a utěsnit škvíru mezi čelem a kapotou pak se auto ohřeje po cca 7 km jízdy a navíc tak rychle nevychladne když někde stojíš, i kapota z venku mi po ujetí 100km nerozmrzla....teplo se drží pěkně uvnitř motorového prostoru.... jo a do mikiny se svlíkám tak po 30 km to už se dá sedět v teple i uvnitř auta :-)

Editováno: , autor: hadak11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze clona pred chladic v tomto pripade nema zmysel. Ak je motor studeny, funguje len vnutorny chladiaci okruh v, ktorom chladic vobec nie je.

Pomoze ti len nezavisle kurenie. Tiez som o tom uvazoval, ale je to riadna palka 1000-1500 euro sad.gif

a toto je pravda, když padal hustě sníh, tak sem ujel asi 20 km a celej chladič byl zaflákanej sněhem a ledem prostě se tam vůbec do něj nedostala teplá voda....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Tak je to odskoušený. Funguje to dobře. Ráno bylo -2st. motor měl po 30 min 70C. V autě teploučko. Jediný co je potřeba udělat je nastavit den předem climatronic na HIGH, aby veškeré teplo z výměníku šlo do kabiny. Protože jakmile se nechá teplota třeba na 24C tak zůstává otevřená klapka a z venku tam jde chladný vzduch a neohřívá se to tak rychle.

Editováno: , autor: hadak11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak je to odskoušený. Funguje to dobře. Ráno bylo -2st. motor měl po 30 min 70C. V autě teploučko. Jediný co je potřeba udělat je nastavit den předem climatronic na HIGH, aby veškeré teplo z výměníku šlo do kabiny. Protože jakmile se nechá teplota třeba na 24C tak zůstává otevřená klapka a z venku tam jde chladný vzduch a neohřívá se to tak rychle.

Ake tam mas ovladanie? Je v interieri nejaky skaredy bazmek?

Kolko stala montaz a kolko ta to cele vyslo?

Ja na tym silno uvazujem, ale nechem mat v interieri nejaku spatnu skatulu a chcem aby to bolo ovladatelne cez telefon. To bude stat asi balik :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranki nic není vidět, ovládá se to přez sms, vše je schováno pod palubovkou vlevo jak je ovladač na světla, dá se to i manuálně zapnout / vypnout a na to je takovej malej čudlík a záleží kam si ho chceš dát já ti to vyfotím. topení koupíš od webasto nebo eberspacher montážní sadu pro yetika a ovládání (to se dělá dokonce na slovensku) cena nového setu cca 40t

http://shop.molpir.s...rams=typ_t;1900

http://shop.molpir.s...rams=typ_t;1902

já sehnal 1 rok starý topení za 10t (maník si koupil diesl auto a benzinovy topeni prodaval) a montáž s ovládáním stála 12t celkem 22t

post-69358-0-33284300-1355481115_thumb.j

post-69358-0-13850800-1355481125_thumb.j

post-69358-0-80391900-1355481135_thumb.j

Editováno: , autor: hadak11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...