Jump to content

• Aktuální příspěvky

• Já teda nevím, ale běžně jezdím s dojezdem 0 až 100km - takže u mě neplatí žádná výjimka, když mám dojezd 150km a trasa má zhruba stejně tak, ta rezerva je tam vždy i vůči oficiálně udávaným dojezdům - zatímco když dojde baterka, zkrátka došla, to známe třeba z mobilů.
    • @Ver123 pořád se mi nechce věřit že v systémů infotainmentu ti to dali do základního nastavení? Protože vše co jsi měla nastavené v rádiu tak jsi musela znovu nastavit ne?...  Napadá mě ještě jestli původní majitel náhodou nenakodoval odemknutí jedny dveře při zastavení a zbytek jsou uzamčené víc o tom bude vědět asi@wirera nebo potom nějaký ten uhnitý kabel ve dveří.
    • Predokolka. Tohle bylo zrovna velkým tématem pro výběru. Ale po zkušenostech s obojím jsem zatím víc nakloněn predokolce. 4x4 má dost výhod, ale taky nevýhod. A ty nevýhodu pro mě dost převažují. Ale zrovna tohle podle mě hodně záleží na tom kde a jak bude auto jezdit 
    • Myslím že v testu Kii Niro, nebo to byla Tesla nějaká někdo přespával v autě v zimě (přes -20°C) a spotřeba na vytápění byla 2,2kW/h, což je docela pozitivní. To že potom někdo jezdí se skoro prázdnou nádrží (je jedno jestli elektro, benzín nebo nafta) je bohužel chyba a v případě komplikací je třeba s tím počítat (myslím že v tom testu měl dojezd nějakých 180km a vydal se na cestu dlouhou 130km a to do kopce, myslím že to byl test od Rasťa), a nakonec stejně jel na "vzdálenější" z nabíječek co si mohl vybrat a stejně dojel s 4% v baterce. Navíc i ve videu uvádí, že VW udává reálný dojezd 300-400km a že se tam i v té zimě (těsně) vešli. Tím samozřejmě nechci obhajovat elektro jako takové (prostě je to omezující a cena je neadekvátní zatím), jen chci říct A i B, a že i tam je třeba to využívat s rozumem a prostě nevyjíždět na trasu která je tak tak (asi nikdo ani s benzínem/naftou by nejel na trasu která je skoro stejná jako udávaný dojezd a někde by se stavil dotankovat, kdyby to elektro dal byť jen na 5-10min na nabíječku tak by mu to asi vyšlo). EDIT: tak to spaní bylo Niro a bylo to v -23°C (přesně 1.92kW/h byla spotřeba přes noc, ale zase měl "zateplená" okna)  
  • Create New...