Přejít na obsah

Váha vzduchu - čištení


davidecek19

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

to Balrog: je to možné, hodně podobné (ne li stejné) mají i benzíny 1.8 a 2.0

Tak jsem se také pln očekávání vrhnul na vyčištění váhy.

Byla sice na pohled čistá ale stejně jsem z ní trochu prachu setřel. Použil jsem čistící benzín a klacky do uší.

Vrátil jsem ji zpět, ale očekávání se nanaplnilo.

Víc něž 210km/hod z toho nevytáhnu a ani spotřeba ne a ne klesnout pod 4,4l/100km :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

kolegové s motorem 1.6i 74 kw, prosím o radu, kde se váha vzduchu nachází.. mám ocu facelift r.v.2001.

Není to náhodou to vedle škrtící klapky? ten konektor?

a čím to tedy doporučujete čistit?

Tím sprejem na brzdy myslíte sprej na čištění brzdového prachu, který se usazuje na kolech??

Chystám se to prostříknout zároveň i s tou klapkou, poraďte prosím ať zbytečně neobjevuji to, co je už objevené..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vahu najdes hned za filtrboxem. Je na dva srouby a musis vyndat celou tu placku, sundani konektoru nic neotevre. Ted koukam, ze mas ale facelift, cili bys mel mit uz 75kW, tam nevim, kde presne je a jak vypada, ale moc se to asi lisit nebude. I kdyz mozna bliz ke klapce bude, nevim, mam 74kW :) Cistim to beznym cisticem na brzdy ve spreji, BRAKE CLEANER, cili to, jak pises. Jestli se to ale da nastrikat i do klapky, aby se vycistila, to nefim, esli to pujde a bude fungovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem z toho norek, ja myslel, ze faceliftovany 1,6 jsou vsechny 75kW, a v podpisu mas taky nakou jinou verzi :)

Uspesny splichani :)

Nemají, moje octávka je kupovaná v 12/2000 a je to už facelift se 74 kw motorem. Naše služební autíčko je čipnutý eresko, v kterým se vždy rád svezu, nad to auto nic není:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolegové s motorem 1.6i 74 kw, prosím o radu, kde se váha vzduchu nachází.. mám ocu facelift r.v.2001.

Není to náhodou to vedle škrtící klapky? ten konektor?

a čím to tedy doporučujete čistit?

Tím sprejem na brzdy myslíte sprej na čištění brzdového prachu, který se usazuje na kolech??

Chystám se to prostříknout zároveň i s tou klapkou, poraďte prosím ať zbytečně neobjevuji to, co je už objevené..

No nevím jaký je sprej na čištění prachu myslíš, ale podle mě to je něco jiného. Načištění gum a disků se používá úúúúplně něci jiného.

Váhu vyčisti nějakým odmašťovadlem co rychle prchá. Ideální je sprej na brzdy, na odmaštění a čištění kotoučů od mastnoty ne pěna na lesklá kola.

Tím že rychle vyprchá, odmastí a navíc se z lahve stříká pod ideálním tlakem se skvěle hodí na čištění váhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj tech benzín bude asi OK, aceton neznám tak nevím ...

ale stejně bych raději doporučil ten odmašťovací sprej, maj v každém baumaxu, globusu, obi .... a stojí kolem 150kč

hodí se na vícero věcí

jde o to aby jsi nečistil látkou která zanechává mastný film. Tech benzín by měl odprchat celý ale i tak je pak cítit takže asi něco málo zanechá.

Normál benzín třeba naturál je úplně špatně. Nebo zkus čistý líh.

U všeho ale musíš použít nějaké čstící vatičky kde je nebezpečí že trošku chlupů zůstane na čidlech nebo to čidlo zohneš. Celá váha je relativně malá a kolem je málo prostoru na šermování.

Proto opět doporučím tlakový sprej !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som cistil vahu tycikami do usi a vypadlo z nej male cidielko,po zapojeni vahy mam na budikach o dve ikonky naviac kol119,takze v pondelok kupujem novu,najlepsie je cistenie sprejom na brzdy.

JOJO tlakový sprej je nejlepčí co muže bejt na čistení vahy. mam 01 RS a žacalo mi to taky blbnout. netahlo, rozvicoval se mi motor na přistrojovce. napichly sme to na vag a psalo to. Přispusobení smesi. System příliš chudý.

Tak sem jí vyndal vzal tlakovej zprej od WURTA čistič brzd a prostříkal ze všech stran. Pak lehce ofoukal vzduchem a flaknul sem jí zpadky pok kapotu a autí jezdí jak fík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám dotaz - váha vzduchu na 1.6 75kW BQF

- dá se nějak diagnostikovat WAGem? na TDi to šlo, pokud neměla hodnoty v určitém rozptylu byla KO. Jsou podobné údaje i pro benzín?

- pokud jde WAGem prosím o návod

- k čemu ta váha v autě vlastně je? já ji na zkoušku odpojil a auto jede úplně stejně, žere stejně, nic se nikde nerozsvítilo.

na TDi to bez váhy nejelo, pak se načetl nějaké přednastavené hodnoty z ŘJ ale jelo to trošičku hůř.

Na benzínu mi příjde absolutně bez rozdílu, a nebo mám váhu KO (je stará max 4,5roku a 90tis km !!!)

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- jezdím s odpojenou a rozsvítil se mi "vodovodní kohoutek"

možná to jede o trochu lépe ale nic výrazného. asi teda bude opravdu KO :( buuu na 1.6 je drahá jak čuba

- těch 800 tuším gramů na kubík má TDi, u benzínů je to stejné?

v DP jsme našel jak jednoduše diagnostikovat čidlo teploty nasávaného vzduchu integrované ve váze, ale jak poznám špatnou váhu nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- tak jsem váhu zase připojil, včera mi sice celý den svítila kontrolka chyb motoru ale dnes ráno už zhasla

- auto jede asi stejně jak s váhou tak bez, bez možná o fous líp.

dnes ráno krásně nastartoval a otáčky hned klesly na cca 900. Buď se teda váha vzpamatovala, nebo ŘJ jede na nějaké

nouzové hodmnopty a váhu si vyřadila sama.

- nejdřív zkusím odpojit baterku a udělat reset ŘJ a po zajetí nechám zdiagnostikovat váhu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to na 75kW AVU jede bez vahy tez prakticky stejne, zadny rozdil. Uz jsme to tu nekde probirali a je to asi normalni.

j.

- prosimtě nevzpomeneš si na jakém vlákně to bylo? celkem mě to zajímá. Možná proto pak do OII nedávali k tomuto motoru váhu páč nemá žádný vliv

- já totiž pátrám proč mi tak naskočila spotřeba jak se ochladilo. Po městě to žere furt 10-11. Pravda je kosa a nějak furt zacpano. Ale 2l mi příjdou dost.

Prot chci otestovat čidlo teploty nasávaného vzduchu a čidlo teploty chladící kapaliny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...